بیوگرافی و زندگینامه کامل مرتضی پورعلی گنجی + عکس

بیوگرافی و زندگینامه کامل مرتضی پورعلی گنجی + عکس

بیوگرافی و زندگینامه کامل مرتضی پورعلی گنجی + عکس

مرتضی پورعلی گنجی بازیکن فوتبال و بازیکن تیم ملی ایران در ۳۰ فروردین ۱۳۷۱ به دنیا آمد. او یک برادر و یک خواهر دارد، در کودکی پدرش فوت کرده و تحت سرپرستی مادرش بزرگ شده است. وی در پست هافبک دفاعی و مدافع میانی بازی می‌کند و جزء بهترین‌ها در این پست می‌باشد.

 

وی بازیکن فوتبال و بازیکن تیم ملی ایران در ۳۰ فروردین ۱۳۷۱ در روستای پایین گنج در حوالی شهرستان بابل در استان مازندران به دنیا آمد. وی یک برادر و یک خواهر دارد و تحت سرپرستی مادرش بزرگ شده، به همین دلیل همیشه و همه جا خود را مدیون زحمات مادر و خانواده‌اش می‌داند. مرتضی در خط دفاع بازی می‌کند و یکی از بهترین مدافعان ایران است. وی دانشجوی رشته تربیت بدنی می‌باشد.بیوگرافی و زندگینامه کامل مرتضی پورعلی گنجی + عکس

بیوگرافی و زندگینامه کامل مرتضی پورعلی گنجی + عکس

 

پورعلی گنجی فوتبال خود را از شهر بابل شروع کرد. وی در زمان نوجوانی در مسابقات آموزشگاهی شرکت کرد و با درخشش در این مسابقات به تیم پیکان بابل پیوست و عضو این تیم شد.

 

وی سپس بعد از دو سال به همراه خانواده به تهران مهاجرت کرد و به تیم پاس تهران پیوست و یک سال در این تیم به میدان رفت. پس از تیم پاس به جوانان احسان ری پیوست و قراردادی دوساله بست. مرتضی پورعلی گنجی چنان خوب بازی می‌کرد که در سال ۱۳۸۹ زمانی که فقط ۱۶ سال داشت نفت تهران با او قراردادی حرفه‌ای بست. او در دوره‌های دهم تا سیزدهم لیگ برتر با پیراهن نفت به میدان رفت و با درخشش چشمگیری که داشت به تیم ملی دعوت شد. مرتضی پورعلی گنجی اولین بازی خود را در لیگ برتر درسال ۱۳۸۹ و در سن ۱۸ سالگی در مقابل شهرداری تبریز انجام داد و بازی خوبی از خود به نمایش گذاشت.

 

به گزارش فراناز او پس از جام ملت‌ها با پیشنهادهایی عالی روبرو شد و در نهایت با قراردادی پانصد هزار دلاری به تیم «تیانجین چین» پیوست اما از آنجا که به خاطر دوری از خانواده در رنج بود در سال ۱۳۹۴ به قطر آمد و به تیم السد پیوست و در سال ۱۳۹۵ قرارداد خود با السد تمدید کرد. او کنار ژاوی هرناندز با شماره ۸۸ در لیگ ستارگان قطر بازی می‌کند.

 

مرتضی پورعلی گنجی پس از بازی در رده‌های سنی تیم ملی ایران پیش از جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵، توسط کارلوس کیروش به اردوی آماده سازی تیم ملی برای این تورنمنت دعوت شد و در فهرست پایانی نیز حضور داشت. او اولین بازی ملی خود را در برابر تیم ملی عراق انجام داد. این بازی دوستانه بود و با درخشش در این بازی کیروش را مجاب کرد تا در همهٔ بازی‌های این دوره از مسابقات به او بازی دهد. همچنین او در فهرست تیم ملی برای بازی‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ نیز حضور داشت و پس از آن به اردوی تیم ملی برای جام جهانی ۲۰۱۸ نیز دعوت شد.

 

پورعلی گنجی می‌گوید زمانی که هافبک دفاعی بودم بازی آقای جواد نکونام را می‌پسندیدم و او الگوی من بوده است زیرا هم در کارهای دفاعی عالی بود و هم در حمله شرکت می‌کرد و گل میزد. از نظر او خیلی سخت است که ۱۰ سال در اروپا متداوم بازی کنید و کاپیتان شوید اما این کار را آقای نکونام انجام داد. او الگوی خارجی خود را راموس می‌داند و می‌گوید من دوتا گل ملی زده‌ام و بعد از گل‌ها شادی که کرده‌ام را به راموس تشبیه کرده‌اند، فعلاً اسم راموس روی من است و سعی می‌کنم که از او الگوبرداری کنم.بیوگرافی و زندگینامه کامل مرتضی پورعلی گنجی + عکس

عکس مرتضی پورعلی گنجی و خانواده اش

 

وی در کودکی پدر خود را از دست داد و فوت کرد و پس از فوت پدرش شرایط برای خانواده او سخت شد. مرتضی پورعلی گنجی می‌گوید من کرایه ماشین رفتن به شهر را هم نداشتم. هم خدمتی‌های پدر و فامیل به خانواده ما کمک می‌کردند و همان جا بود که تصمیم گرفتم کسی بشوم و دست خیلی‌ها را بگیرم. من از روستایمان گنج افروز سر راه می‌ایستادم تا آشنایی پیدا شود و من را به شهر برساند و این وضعیت در مسیر برگشت نیز ادامه داشت.

 

جوایز و افتخارات مرتضی پورعلی گنجی

تیم السد قطر

جام ولیعهد قطر: ۲۰۱۷

جام امیر قطر: ۲۰۱۷

جام شیخ جاسم قطر: ۲۰۱۷

مطالب داغ هفته اخیر