همه چیز درباره ی تاول وپینه پا و راهکارهای درمانی آن

همه چیز درباره ی تاول وپینه پا و راهکارهای درمانی آن

همه چیز درباره ی تاول وپینه پا و راهکارهای درمانی آن

 

یکی از مشکلات رایج بسیاری از افراد پینه خشک و تاول های مرطوب است که بسیار دردآور است .هیچ چیزی بیشتر از یک تاول پا نمی تواند آدم را اذیت کند. در این بخش از فراناز با ما همراه باشید تا با راهکار های درمان تاول و پینه پا آشنا شوید.

 

همه چیز درباره ی تاول وپینه پا و راهکارهای درمانی آن

همه چیز درباره ی تاول وپینه پا و راهکارهای درمانی آن

 

*تاول چیست*

تاول پا، اغلب بولت های ناشی از اصطکاک و مالش زیاد پا با داخل کفش است و یا نوع دیگری از اصطکاک است ؛ این اصطکاک، باعث ایجاد یک برآمدگی نرم در پوست می شود، که از سرم و آب یا پلاسمایی شفاف پر شده، که در برابر عفونت زیر پوست محافظت می کند.

 

*پینه چیست*

پینه پوست در حقیقت ضخیم‌شدگی‌ یا برجستگی‌ لایه‌های‌ خارجی‌ بدون‌ درد پوست‌ است که‌ در اثر فشار یا تحریک‌ مداوم‌ به‌ وجود می‌آید. پینه‌ می‌تواند در هر نقطه‌ای‌ از بدن‌ به‌ وجود آید،بخصوص‌ دست‌ها، پاها یا زانوها که‌ مرتبا تحت‌ فشار یا تحریک‌ هستند.محل شایع برای پینه، کف دست و پا است اما در هر جایی که در فشار و اصطکاک طولانی باشد به وجود می‌آید.پینه پوست در قسمت‌هایی از کف پا که چربی زیر جلدی در آن بیشتر است دیده می‌شود
اما ممکن است در جاهای دیگر پا که استخوان‌ها برجسته اند بخصوص روی مفاصل، انگشتان بزرگ و کج شده پا و سطح پشتی استخوان‌های چکشی شده انگشتان نیز دیده شود.

 

*شیوه ی درمان تاول*

اگر تاول کوچک است ، بهترین راه برای درمان آن لمس آن نیست. کفش های خود را فعلا عوض کنید ، پوست اطراف تاول را با الکل یا پراکسید مرطوب کنید و آن را رها کنید. طی یک یا دو روز به خودی خود ناپدید می شود.

اگر تاول بزرگ است ، وسط آن را سوراخ کرده و مایع را بیرون بیاورید. پوست را نبرید! آن را ضد عفونی کنید و در صورت لزوم از چسب زخم با تنفس استفاده کنید.

 

*راهکارهای درمان تاول*

-محلول منگنز:

تاول را برای مدت کوتاهی در محلول ضعیف بشویید – این باید آن را خشک کند . اگر کافی نیست ، تکرار کنید.

 

-نمک:

هر نوع کاری انجام خواهد داد. 1 قاشق غذاخوری نمک را با 1 لیتر آب جوش مخلوط کنید. می توانید پاهای خود را بشویید یا آنها را خیس کنید.

 

-بابونه و گلاب:

خاصیت ضد باکتریایی دارند. می توانید کف پاهای خود در این محلول بخیسانید و سپس خشک کنید.

 

-تخم مرغ:

تخم مرغ در بازسازی پوست آسیب دیده اثربخشی اثبات شده دارند. یک تخم مرغ تازه را بشکنید و سفیده را از پوسته جدا کنید. آن را با یک باند به تاول بچسبانید، طی یک روز درمان می شود.

 

*راهکارهای پیشگیری از تاول*

– کفشی را که با آن نمی توانید راحت راه بروید، نپوشید، زیرا باعث تاول می شود مثل کفش تنگ یا خشک.

– اگر می توانید بعد از پوشیدن کفش نو، مدتی آن را از پایتان در آورید، زیرا مدتی وقت می برد که کفش های نو با شکل پای شما جور شوند، یعنی کفش نو را مدت طولانی و پشت سر هم نپوشید.

 

*هشدارها*

هرگز از شعله آتش برای ضدعفونی کردن سوزنی که می خواهید با آن تاول را بترکانید، استفاده نکنید. آتش، فلز سوزن (یا قیچی) را اکسید می کند و ذرات سیاه و دوده روی آن بر جای می گذارد که باعث عفونت تاول می شوند.

 زخم تاول را مرتبا بشویید تا عفونت نکند.

اگر مقدار زیادی چرک از تاول بیرون آمد که بو

 

*راهکارهای درمان پینه*

بسیاری از علاج معمول وجود دارد ، اما همه آنها برای نرم کردن پینه هستند تا به راحتی آن را با یک برس پدیکور یا … جدا کنید. فراموش نکنید که بعد از آن کل پا را با کرم مرطوب کنید.

 

-سرکه:

سرکه و آب را 1 به 3 را مخلوط کنید ، قبل از خواب ، روی پینه بمالید ، و آن را با یک باند بپوشانید. صبح به راحتی بیرون می آید.

 

-لیمو:

موثرترین روش استفاده از پوست لیمو روی پوست بخار داده شده است . اگر این کار را قبل از خواب انجام دادید ، کافی است پس از 3-4 روز پاهای خود را در آب گرم نمکی خیس کنید ، سپس پینه را جدا کنید.

آلوئه ورا: یک برگ را برش دهید، آن را روی پینه بمالید ، آن را بپوشانید تا از ورود هوا جلوگیری شود از یک باند کمک بگیرید. پینه سخت در 12-24 ساعت نرم می شود و شما قادر به حذف آن خواهید بود.

 

– روغن:

بهتر است قبل از خواب ،روغن نباتی را به پای تمیز مالش دهید. تکرار کنید تا پینه نرم شود و به تدریج کاهش یابد. این سریعترین روش نیست ، اما کاملاً بی خطر است.

 

-جوش شیرین:

جوش شیرین به از بین بردن سلولهای قدیمی پوست و سرعت بخشیدن به بازسازی کمک می کند . 2 قاشق غذاخوری جوش شیرین را درون آب گرم بریزید و پاهای خود را در آنجا 15 دقیقه قرار دهید. یک پینه کوچک به راحتی با کمی فشار بیرون می آید.

اگر تمام تلاش های شما برای برداشتن پینه یا تاول بی نتیجه است ، بهتر است با پزشک مشورت کنید.

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
حقایقی درباره افزایش سایز آلت تناسلی
حقایقی درباره افزایش سایز آلت تناسلی
مشاهده بیشتر