تفاوت ریمل حجم دهنده، حالت دهنده، بلند‌کننده در چیست

تفاوت ریمل حجم دهنده، حالت دهنده، بلند‌کننده در چیست

تفاوت ریمل حجم دهنده، حالت دهنده، بلند‌کننده در چیست

از گذشته تا به‌ امروز خانم‌ها علاقه زیادی به آرایش‌ کردن و لوازم‌آرایشی داشته‌اند؛ به‌ همین‌ دلیل برند‌های تولید‌کننده زیادی اقدام به تولید لوازم مختلفی کردند که از جمله آن‌ها می‌توان به ریمل ها یا Mascara اشاره کرد. Mascara محصولی برای زیباتر کردن چشم‌هاست و با حجم‌ دادن، حالت‌ دادن و بلند کردن آن باعث زیباتر شدن چهره‌تان می‌شود. این لوازم‌آرایشی را در مدل‌های مختلفی تولید و روانه بازار کرده‌اند. اگر قصد خرید ریمل را دارید، ابتدا باید انواع آن و تفاوت‌های هر مدل با دیگری را بدانید تا خریدی آگاهانه داشته باشید.

 

تفاوت ریمل حجم دهنده، حالت دهنده، بلند‌کننده در چیست

 

آشنایی با انواع Mascara

برای اینکه تفاوت Mascara‌ها را بهتر درک کنید، ابتدا باید انواع آن را بشناسید. به‌ همین‌ منظور در ادامه قصد داریم انواع این لوازم‌آرایشی را به شما معرفی کنیم و درباره آن‌ها توضیح دهیم:

 

ریمل حجم دهنده

مهمترین و بارزترین مشخصه Mascaraهای حجم‌ دهنده، نوع برس ضخیم آن‌هاست؛ درواقع برند‌های تولید‌کننده، برس‌هایی باضخامت بالا را برای این محصول آرایشی در نظر می‌گیرند تا به‌ خوبی بتواند حجم مناسبی به مژه‌ها دهد. ازآنجاکه خورده‌ مژه‌های زیادی روی این برس‌ها وجود دارد، به‌ خوبی می‌توانند مژه‌هایتان را پرپشت کرده و حجم مناسبی نیز به آن‌ها بدهد. برندهای مختلف از مایع‌های غلیظ و متراکم برای این مدل از لوازم آرایشی استفاده می‌کنند؛ چراکه همان‌طور که از نامشان مشخص است، باید بتوانند حجم مناسبی به مژه‌ها بدهند؛ بنابراین قاعدتاً مایع آن‌ها نیز باید کاملاً غلیظ باشد. یکی از ویژگی‌های اغلب Mascara‌های حجم‌ دهنده، چسباندن مژه‌ها به یکدیگر است که آن‌ها را از حالت طبیعی خارج می‌کند؛ درصورتی‌که بسیاری از افراد تمایل دارند که آرایشی طبیعی داشته باشند. درحالتی‌‌که این اتفاق برای شما نیز افتاد، پیشنهاد می‌دهیم یک Mascaraخشک بخرید و بعد از استفاده از مدل حجم‌ دهنده، از آن برای جدا کردن مژه‌هایتان استفاده کنید.

 

Mascara بلند‌کننده

اگر قصد خرید ریمل دارید، بهتر است بدانید که این محصول مدل دیگری به نام بلند‌ کننده نیز دارد که باعث افزایش طول مژه‌هایتان می‌شود. بسیاری از خانم‌ها از کوچک‌ بودن مژه‌هایشان گلایه‌مند هستند و می‌خواهند طول آن‌ها را کمی افزایش دهند که این کار به‌راحتی با مدل‌های بلند‌کننده وجود دارد. در این محصولات آرایشی، مواد مخصوصی وجود دارد که وقتی از آن‌ها استفاده می‌کنید، به انتهای مو می‌چسبند و باعث بلندتر دیده‌ شدن آن می‌شوند. برس‌های استفاده‌شده برای این لوازم نیز نازک‌تر هستند و برخلاف مدل‌های حجم‌ دهنده، ضخامت زیادی ندارند. خوشبختانه به‌ لطف برند‌های معتبر جهانی، هم‌اکنون مدل‌هایی از این لوازم را در بازار می‌بینیم که خاصیت حجم‌ دهندگی نیز دارند و به‌صورت ضد آب تولید می‌شوند. بنابراین اگر به‌صورت همزمان خواستار حجم‌ دهندگی و افزایش طول مژه بودید، پیشنهاد می‌دهیم که این Mascara‌ها را بخرید.

 

تفاوت ریمل حجم دهنده، حالت دهنده، بلند‌کننده در چیست

 

Mascara حالت دهنده

خرید ریمل حالت‌دهنده را به افرادی پیشنهاد می‌دهیم که می‌خواهند میزان فر بودن مزه‌هایشان را افزایش دهند. درواقع این محصول میزان فر شدگی را بیشتر می‌کند و باعث زیباتر به‌ نظر رسیدن آن‌ها نیز می‌شود. در این لوازم از موادی استفاده می‌شود که لایه‌ای چسبنده بر روی طول مو به‌ وجود می‌آورد؛ همین لایه، کار خود را می‌کند و حالت فر شدگی مژه را زیاد خواهد کرد.

 

Mascara تفکیک‌کننده مژه

مدل‌ها‌ی تفکیک‌کننده معمولاً برای اهداف مختلفی ازجمله پرپشت‌ کردن، حجم‌ دادن و … استفاده می‌شوند. شما می‌توانید با خرید ریمل مشکی تفکیک‌کننده خود را از خرید هر نوع محصول آرایشی مشابه بی‌نیاز کنید. این محصول از بافت خاص و یکنواختی برخوردار است و برای همین زیبایی خاصی به مژه‌ها می‌دهد. قطعاً با استفاده از مدل‌های تفکیک‌کننده، مژه افزایش حجم پیداکرده و پرپشتی کافی را نیز خواهد داشت. در مدل‌های تفکیک‌کننده رنگ‌دانه‌های خاصی وجود دارد که تمام طول مو را می‌پوشاند؛ برای همین حالتی زیبا به آن خواهند داد.

 

Mascara ضد چسبندگی

با خرید ریمل مشکی ضد چسبندگی، می‌توانید پوشش فوق‌العاده جذابی را روی مژه‌هایتان به‌ وجود بیاورید و آرایش‌هایی زیبا داشته باشید. در ترکیبات مدل‌های ضد چسبندگی از عصاره ابریشم و گلیسیرین استفاده می‌شود تا مبادا مو‌ها به یکدیگر بچسبند و حالتی غیرطبیعی و نازیبا به‌ وجود بیاورند.

 

تفاوت ریمل حجم دهنده، حالت دهنده، بلند‌کننده در چیست

 

تفاوت انواع Mascara با یکدیگر

اکنون با آگاهی از ویژگی های مختلف Mascaraها، بهتر می‌توانید برای خرید ریمل تصمیم بگیرید. ما قصد داریم که در ادامه تفاوت این محصولات را با یکدیگر نیز بیان کنیم تا آگاهی‌تان برای خرید افزایش پیدا کند:

  • انواع Mascaraها ازلحاظ برس با یکدیگر متفاوت هستند. به‌طور‌مثال، برس‌های مدل‌های حجم دهنده از ضخامت بیشتری نسبت به مدل‌های دیگر برخوردارند تا به‌ خوبی بتوانند حجم مناسب را به مژه‌ها بدهند.

 

  • غلظت موادی که در این لوازم‌آرایشی استفاده می‌شود، با یکدیگر متفاوت است. بر اساس کاربردی که از این محصولات انتظار دارید، غلظت نیز تغییر می‌کند. مثلاً برای مدل‌های حجم دهنده قطعاً نیاز به محصولی با مواد متراکم و با غلظت بالا دارید.

 

  • خورده‌ مژه‌هایی که در Mascaraها وجود دارد نیز با یکدیگر متفاوت است. این ویژگی میزان پرپشتی مژه‌ها را مشخص می‌کند. مثلاً مدل‌هایی که از خورده‌های بیشتری برخوردارند، قطعاً قابلیت حجم دهندگی بیشتری نیز دارند.

 

نکته های مهم برای خرید ریمل

  • اگر قصد خرید ریمل برای چشم‌ های حساس را دارید، به‌ سراغ لوازمی بروید که در فرمولاسیون آن از مواد ترکیبی مناسبی استفاده‌شده است. بسیاری از برند‌های تولیدکننده هم‌اکنون اقدام به تولید انواع ریمل برای چشم‌های حساس کرده‌اند که از بافت و تراکم مناسبی برخوردارند.

 

  • ریمل باکیفیت مدت‌ها ماندگاری دارد و دیر خشک می‌شود؛ بنابراین از قبل از فروشنده بخواهید که با عرضه این محصول، شما را تا مدت‌ها از خرید لوازم مشابه بی‌نیاز کند.

 

  • برای یک خرید باکیفیت به‌ سراغ فروشگاه‌ها و مراکز خرید معتبر بروید. بسیاری از فروشگاه‌های غیر معتبر، محصولات تقلبی را عرضه می‌کنند که خیلی زود خراب می‌شوند.

 

تفاوت ریمل حجم دهنده، حالت دهنده، بلند‌کننده در چیست

 

جمع‌بندی

برای خرید ریمل باکیفیت ابتدا باید نیازتان را بشناسید؛ شاید فردی از این لوازم انتظار بلند کردن مژه‌ها را داشته باشد، درصورتی‌که به‌ سراغ ریمل حجم دهنده می‌رود. دراین‌حالت قاعدتاً او محصول را بی‌کیفیت خواهد دانست، چون به خواسته‌اش با آن نمی‌رسد. بنابراین در گام اول نیازتان را بشناسید و بر اساس آن برای خرید به بازار بروید. امکان خرید به‌صورت اینترنتی نیز وجود دارد. برای این کار ابتدا یک سایت با نماد الکترونیکی ای‌نماد بیابید؛ سپس در بین لوازم آن جستجو کنید و در انتها در صورت پسندیدن یک محصول، سفارشتان را انجام دهید تا Mascara در سریع‌ترین زمان درب منزلتان ارسال شود. در این روش دیگر نیازی به رفتن به بازار و ساعت‌ها گشتن نیست.

مطالب داغ هفته اخیر