جملاتی که از درون رابطه شما را با همسرتان خراب میکند

جملاتی که از درون رابطه شما را با همسرتان خراب میکند

جملاتی که از درون رابطه شما را با همسرتان خراب میکند

گاهی اوقات از روی محبت، جملاتی به همسر خود می‌گوییم که اثرات مخرب بر رابطه‌ی ما دارند. در ادامه با این جملات و اثرات آنها آشنا می‌شویم.

 

زن و مرد باید به نقاط جاذبه خود برای همسرشان توجه نمایند و هر دو برای رابطه‌ای زنده و بهتر تلاش کنند. گاهی اوقات برخی از جملات ابراز محبت، نقاط جاذبه‌ ما را در چشم همسرمان تضعیف می‌کنند.

 

شاید نادانسته بارها این جملات را در دیالوگ‌ با همسر خود در میان گذاشته باشیم، اما به جای ایجاد محبت و صمیمیت بیشتر ممکن است موجب تغییر دیدگاه او به ما شود و پس از مدتی ما را فردی محتاج و وابسته ببیند.جملاتی که از درون رابطه شما را با همسرتان خراب میکند

این موضوع به شخصیت مستقل ما، ضربه‌های جدی وارد می‌کند و هر چند که از لحاظی روحی و شخصیتی قوی و استوار باشیم، همسرمان از حرف‌هایمان سو برداشت می‌کند.

 

احترام به همسر را باید به عنوان مشترک‌ترین عامل در روابط موفق، پایدار و سرشار از عشق نام برد. رابطه‌هایی که در آن‌ها احترام وجود ندارد، دیر یا زود به سمت نابودی رفته و ساختن و آباد کردن دوباره آن به تلاش و زمان زیادی نیاز دارد. حرمت زندگی یکی از بنیان‌های خانواده سالم است و باید برای حفظ آن بین شما و همسرتان یک “ما” شکل بگیرد.جملاتی که از درون رابطه شما را با همسرتان خراب میکند

همچنین برای حفظ “ما” مشترک، باید حقوق یکدیگر را هم بشناسید. شناخت حقوق یکدیگر و دانستن بایدها و نبایدهای زندگی مشترک نیاز به آگاهی‌هایی دارد. با شناخت این اصول می‌توانید سلامت رابطه خود را تضمین کرده و عشق و علاقه را میان خود به جریان بیندازید.

 

به مرور زمان این جملات باعث شکاف‌های عاطفی و احساسی بین ما و شریک زندگی‌مان می‌شود. در ادامه این مطلب در فراناز شما را با جملاتی که نباید به همسر خود بگویید آشنا می‌کنیم.

 

تو فقط مال منی

این جمله را در اوایل آشنایی و شروع زندگی به همسر خود نگویید؛ زیرا حسی همچون وابستگی محض می‎‌دهید. باید بدانید که هر فردی برای خود نیاز به فضای شخصی دارد و جمله‌ی «تو فقط مال منی» به معنای به رسمیت نشناختن فضای شخصی و آزادی فردی همسرتان است. شاید احساس ترس را در وجود او بیندازید.

 

تو زندگی منو نجات دادی

گاهی اوقات کسی به معنای واقعی، زندگی ما را حفظ می‌کند و از خطری که در کمین جان ما است نجات‌مان می‌دهد؛ ولی وقتی به همسر خود این جمله را می‌گویید به او غیر مستقیم القا می‌کنید که موجودی ناتوان و ضعیف هستید و بدون او، نمی‌توانستید به حیات خود ادامه دهید.جملاتی که از درون رابطه شما را با همسرتان خراب میکند

من دنیا را بدون تو نمی‌خواهم

گاهی اوقات با احترام متقابل احساس ارزشمند بودن را به همسر خود می‌دهید. گاهی این موضوع را می‌خواهیم با جملات عاشقانه بیان کنیم که به اشتباه، جمله‌ی «من دنیا را بدون تو نمی‌خواهم» را انتخاب می‌کنیم. این جمله به معنای زیر سوال‌ بردن کلیه دستاوردهای شخصی قبل از ازدواج است که نشان می‌دهد شما هنر و دستاوردی قبل از ازدواج با همسرتان نداشتید و نخواهید داشت.

 

تو مرا کامل کردی

هر جمله‌ای که بر دوش شریک زندگی‌تان بار اضافی بیندازد ممنوع است. این جمله احساس ناتمام و ناقص بودن شما را به همسرتان می‌رساند. هیچ انسانی بدون ایراد نیست و تعاریف «کامل بودن» در حوزه‌ درک افراد مختلف، متفاوت است. بنابراین سعی کنید که بی دلیل خود را ایراد دار نشان ندهید.

 

قرار نیست دو نفر همیشه با هم اتفاق نظر داشته باشند. قرار به این است که در زمان برخورد با اختلاف نظر‌ها چطور موضع خود را توضیح داده و نظر فرد مقابل را نقد کنند. مثلا “این کار خیلی احمقانست یا اینکه آدم باید خیلی احمق باشه که همچین کاری بکنه” این‌ها مواردی هستند که باعث جدایی همسر ایجاد حالت تدافعی می‌شود.

 

بهتر است از جملات بهتری مثل “میفهمم چرا این حرفو میزنی” یا “خب من میگم یه نکته ای هست که قضیه رو تغییر میده” برای یک گفت و گوی سازنده استفاده کنید. چگونگی صحبت کردن زن و شوهر از موارد تاثیرگذار در ساخت خانواده سالم است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خانواده سالم کلیک کنید.

 

وقتی فردی خودش برای خودش احترام قائل نیست، نباید انتظار داشته باشد که دیگران به او احترام بگذارند. این قضیه در رابطه با دوست داشتتن هم صدق می‌کند.جملاتی که از درون رابطه شما را با همسرتان خراب میکند

مانند افرادی که خود را دوست ندارند و مدام در پی افرادی هستند که آن‌ها را دوست داشته باشند، افرادی که برای خودشان احترام قائل نیستند نیز مدام در پی ایجاد یک احترام در دیگران هستند.

 

در صورتی که برای خودتان احترام قائل نباشید، به صورت اغراق آمیزی به دیگران فشار می‌آورید‌ تا به شما احترام بگذارند. در این وضعیت معمولا به صورت کوتاه مدت موفق می‌شوید، اما سپس یک باره در تنهایی و انزوا غرق خواهید شد. بنابراین باید احترام خود را نگه دارید تا مهارت احترام به همسر را نیز به دست آورید.

 

این مسئله در اکثر مواقع ریشه در احترام خانوادگی و کودکی فرد دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه احترام به اعضای خانواده کلیک کنید.

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
حقایقی درباره افزایش سایز آلت تناسلی
حقایقی درباره افزایش سایز آلت تناسلی
مشاهده بیشتر