جلوگیری از جوش های روی صورت در فصل تابستان

جلوگیری از جوش های روی صورت در فصل تابستان

جلوگیری از جوش های روی صورت در فصل تابستان

پوست صورت مهم ترین قسمت پوست بدن ماست که به دلیل اینکه در معرض آفتاب قرار می گیرد نیاز فراوانی به مراقبت دارد. هوای گرم مشکلات زیادی برای پوست فراهم می کند و باعث می شود سلول های پوست آسیب دیده و این موضوع پیری زودرس را به دنبال خواهد داشت.

 

فصل گرم تابستان به دلیل تابش مستقیم نور خورشید به پوست برای بدن به شدت مضر است. و آسیب های بسیاری را به پوست مخصوصا صورت که در معرض مستقیم نور خورشید است می رساند.

 

استفاده از کرم های ضد افتاب در این فصل به شدت توصیه می شود. یکی از مشکلات پوستی در تابستان جوش های روی پوست است برای جلوگیری از جوش صورت در تابستان نکات زیر را در نظر بگیرید.

 

جلوگیری از جوش صورت در تابستان

تابستان و گرما باعث می شود صورت بیشتر از هر زمان دیگری جوش بزند و ملتهب شود. اما با رعایت نکاتی می توان از این جوش های مزاحم جلوگیری کرد.

 

چگونه مانع جوش صورت در تابستان شویم؟

تابستان زمان خوبی برای ایجاد تنوع در آرایش صورت است. مثل رژلب های تیره، خط چشم های رنگی و خیلی موارد دیگر. اما روزهای گرم و آفتابی این فصل مشکلاتی هم برای پوست همراه خود می آورد که رایج ترین آن ها جوش های صورت است. با رعایت نکاتی که در زیر به آن ها اشاره شده است از جوش زدن صورت در تابستان جلوگیری کنید.

 

جلوگیری از جوش صورت در تابستان با ضدآفتاب مناسب

در فصل گرم تابستان از محصولات بدون چربی استفاده کنید. قبل از آرایش به صورت مرطوب کننده بزنید چون جوش ها در حالت عادی پوست را خشک تر از همیشه می کنند. بنابراین باید در انتخاب مرطوب کننده بسیار مراقب باشید. در روزهایی که صورت چرب تر از حالت عادی است سعی کنید محصولات بدون چربی استفاده کنید.

 

در مورد ضد آفتاب هم حتی اگر پوست چربی دارید باید ضد آفتاب استفاده کنید اما می توانید ضد آفتاب مخصوص پوست های چرب استفاده کنید که بسیار سبک هستند و از پوست در مقابل آفتاب محافظت می کنند. وقتی دمای بدن بالاست و پوست به پارچه هایی که حساسیت ایجاد می کنند ساییده می شود بدن ملتهب و جوش می زند.

 

بنابراین باید در فصل تابستان لباس های لطیف با پارچه های نازک و رنگ روشن بپوشید و از همه مهم تر کلاه های لبه دار استفاده کنید تا مانع از التهاب و جوش زدن صورت شوید. در فصل زمستان آبرسانی پوست از اولویت هاست اما در فصل تابستان باید بیشتر از هر زمان دیگری به پاکسازی پوست توجه شود.

 

پاکسازی دو بار در روز کافی است بیشتر از این باعث از بین رفتن چربی طبیعی و خشک شدن پوست صورت می شود در فصل تابستان از شوینده های ضد آکنه حاوی اسید سالیسیلیک یا شوینده گلیسیرین استفاده کنید.

 

دست ها را از صورت دور کنید

دست های ما محل رشد باکتری ها در تابستان است و حتی ضدعفونی کننده ها هم نمی توانند آن ها را به طور کامل از بین ببرند. پس در روزهای گرم تابستانی تا جایی که می توانید دست ها را به صورت نزنید.

برچسب ها:

جدیدترین مطالب

مطالب بیشتر
مطالب پربازدید هفته
دوستان ما