لطفا از گفتن این حرفا به دوست مجردتان بپرهیزید

لطفا از گفتن این حرفا به دوست مجردتان بپرهیزید

لطفا از گفتن این حرفا به دوست مجردتان بپرهیزید

 

در بسیاری از موارد پیش می آید که افرادی که متاهل هستند بطور ناخواسته و بدون این که از عواقب آن آگاه شوند حرف هایی به مجردها علی الخصوص دخترها می زنند که باعث ناراحتی و آزار آن ها می شود. آن ها در واقع چون احساس دانایی و برتری می کنند گاهی چیزهایی را می گویند که نباید بگویند. و در واقع این یکی از عواملی است که باعث فاصله افتادن در روابط بین آن ها و دوستان مجردشان می شود و آن ها گمان می کنند این فاصله بخاطر مشغله های دنیای متاهلی است در حالی که در بسیاری از موارد ممکن است این گونه نباشد. و علت همین حرف های اشتباه باشد.

ما در این بخش از فراناز قصد داریم با مواردی که باید متاهلین از گفتن آن امتناع کنند آشنا کنیم .

 

 

*برای آنان همچون خانم های خیر محله های قدیم نباشید*

دختران مجرد زیادی هستند که از اینکه همه به فکر ازدواج آنها باشند بیزارند .پس اگر دوستتان را به خانه خود دعوت کردید تا دوست مجرد همسرتان او را ببیند ، و سبب آشنایی شوید کار اشتباهی انجام داده اید ، این کار می تواند به رابطه دوستی شما آسیب بزند .بنابراین قبل از اینکه برای او قراری ترتیب دهید .در این مورد نظرش را بپرسید و نقش خانم های خیر محله های قدیم بازی نکنید و فکر سرو سامان دادن جوانان را از سرتان خارج کنید.لطفا از گفتن این حرفا به دوست مجردتان بپرهیزید

 

*گفتن این جمله که مرد رؤیاهای توبا اسب سفید می آید*

لزومی ندارد به دوست مجرد خود که سنش بالای 30 سال است نوید ازدواج بدهید . او را با خودتان مقایسه نکنید شاید او از وضعیتش راضی باشد و از اینکه تنهاست لذت ببرد. بنابراین هر بار او را می بینید نگویید که نگران نباش، مرد رؤیاهای توبا اسب سفید می آید .

 

 

*گفتن این جمله که :غصه نخور، زمان زیادی برای خوشبخت شدن داری*

نیازی نیست به دوستتان که سنش بالا رفته دلداری بیهوده بدهید و بگویید زمان زیادی برای خوشبخت شدن دارد، زیرا او می داند که با بالا رفتن سنش خیلی از امتیازهایی که در ذهن دیگران دارد را از دست داده و مردانی به او پیشنهاد ازدواج می دهند، که وارد چهارمین و پنجمین دهه زندگی شان شده اند و اگر از کسی خوشش بیاید به دلیل وجود رقیب جوانتر رسیدن به وصال را برایش سخت است پس معنی این جمله شما را اینطور برداشت می کند:«زود باش؛ همه فرصت های خوب را داری از دست می دهی!»

 

 

*ترساندن او با گفتن این حرف که بارداری سختی در پیش داری*

اگر سن دوستان برای بارداری مناسب است اما او هنوز مجرد مانده ، درباره خطرات بارداری در سنین بالا چیزی به او نگویید و با انتقال ترس ها و نگرانی های تان او را آزار ندهید. او بهتر از هر کسی می داند کجای کار است و در چه سن و چه شرایطی قرار دارد. شاید او به خاطر خانواده و وضع اقتصادیشان تصمیم به ازدواج نگرفته و شاید او هنوز مرد ایده آلی را پیدا نکرده است ، پس لازم نیست شما نگران باشید و این موضوع را به او یادآوری کنید.لطفا از گفتن این حرفا به دوست مجردتان بپرهیزید

 

* نگویید سخت نگیر من هم مثل تو بودم*

اگر نطرات دوست مجردتان با شما فرق دارد ، او را مورد قضاوت قرار ندهید و دائم به او نگویید:تو سخت میگیری من هم همین شرایط را قبل از ازدواج داشتم و یا همسرم ایده آل های مورد نظرم را نداشت و یا با خانواده او مشکل داشتم. این گونه سخنان فقط رابطه شما را تیره و تار می سازند . قرار نیست شما به دوستتان درس زندگی بدهید و در مقام یک روانشناس با او صحبت کنید، او معیارها و ایده آل های خودش را دارد .

 

جدیدترین مطالب

مطالب بیشتر
مطالب پربازدید هفته
دوستان ما