خاصیت خون جوان ها برای درمان آلزایمر

خاصیت خون جوان ها برای درمان آلزایمر

خاصیت خون جوان ها برای درمان آلزایمر

 

به گزارش فراناز به نقل از دیلی میل، در یک آزمایش کلینیکی پس از آنکه بیماران مبتلا به آلزایمر دارویی دریافت کردند که از خون جوانان به دست آمده بود. آنها به مدت ۶ ماه قدرت ذهنی و حافظه خود را حفظ کردند. این در حالی است که در وضعیت معمول در چنین بازه زمانی زوال عقل این بیماران گسترده تر می شود.

 

استارت آپ کالیفرنیایی Alkahest یکی از شرکت هایی است که امید دارد با هماهنگ سازی پروتئین های خون جوان، آلزایمر و بیماری های دیگری که با سن مرتبط هستند را از بین ببردند.

 

آزمایش ها روی حیوانات و در آزمایشگاه نشان داد این پروتئین ها می توانند پوشش های عصب ها را ترمیم کنند. اکنون دانشمندان این شیوه را روی انسان ها نیز آزمایش کرده اند. آزمایش های اولیه نشان می دهد پس از درمان با این دارو، قدرت یادآوری مبتلایان به آلزایمر بهبود یافته است.

 

طبق بیانیه این شرکت آزمایش ها نشان داد میزان زوال عقل بیماران مبتلا به مراحل اولیه آلزایمر ۶ ماه پس از دریافت درمان، بسیار کمتر از حد پیش بینی شده بود. در برخی موارد نیز پیشرفتی در این بیماری مشاهده نشد.

 

در این طرح با پرسش هایی از بیماران درباره یاد آوری کلمات، رسم شکل، انجام یک محاوره، پیروی از دستورات و به یادآوری اطلاعات میزان قدرت عقل و حافظه آنها آزمایش شد.

 

در کل نتیجه آزمایش ها نشان داد پس از این درمان میزان تغییرات بسیار اندک بوده و در برخی موارد اصلا تغییری مشاهده نشده است.

 

البته در این گزارش هیچ گونه جزئیاتی منتشر نشده و تایید دارو از سوی سازمان غذا و داوری آمریکا به دلیل ماهیت جنجالی آن نیز مشخص نیست.

 

این دارو که GRF۶۰۱۹ نام دارد با تقطیر پروتئین های پلاسمای خون افراد جوان تولید می شود.

برچسب ها:
مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
دختر بدنساز ایرانی که الگوی زندگی اش آرنولد است + عکس
دختر بدنساز ایرانی که الگوی زندگی اش آرنولد است + عکس
مشاهده بیشتر