دانشجوی 79 ساله را بشناسید + عکس

دانشجوی 79 ساله را بشناسید + عکس

دانشجوی 79 ساله را بشناسید + عکس

 

تا به حال فکر کردید مسن‌ترین دانشجوی ایران چه سالی به دنیا آمده و حالا چند سال دارد؟ 40 سال،50 سال،60 سال یا… سید قنبر حیدری شیشوانی، سال 1309 به دنیا آمده و بزنیم به تخته حالا 79 سال دارد. او سال پایانی تحصیل در رشته علوم اجتماعی را پشت‌سر می‌گذارد. زندگی پر فراز و نشیبی داشته و چیزی حدود 25‌سال پشت كنكور مانده است.

به گزارش فراناز مسن‌ترین دانشجوی كشور، سوم تیر 1309 در روستای شیشوان شهرستان عجب‌شیر استان آذربایجان شرقی به دنیا آمده و دارای یك فرزند دختر است.

او كلاس اول و دوم دبستان را در شهرستان عجب‌شیر به اتمام رسانده و كلاس سوم ابتدایی او با خاطرات تلخی همراه است چرا كه با قشون كشی متفقین و تهاجم آنها، پدرش را از دست می‌دهد. او در نبود پدر به همراه مادر با چهار خواهر و یك برادرش با فراز و نشیب‌های زندگی كنار می‌آید و در كنار ناملایمات و سختی‌ها، سال 1329 به دبیرستان لقمان تبریز می‌رود. در همین زمان هاست كه به استخدام آموزش و پرورش درمی‌‌آید.

در جریان كودتای 28 مرداد، 4 ماه زندانی می‌شود. پس از آزادی تا سال 1338 در آموزش و پرورش به‌كارش ادامه می‌دهد و پس از آن نیز با تشكیل اداره عمران روستا‌ها به عنوان دهیار تا سال 1347 مشغول به كار می‌شود.

سید قنبر در سال 55 به طور متفرقه امتحان می‌دهد و دیپلم می‌گیرد. اما از سال 1355 تا سال 1380 (25‌سال) پشت كنكور می‌ماند تا این‌كه بالاخره سال 80 سد كنكور را می‌شكند و در دانشگاه آزاد جهرم در رشته علوم اجتماعی گرایش برنامه‌ریزی قبول می‌شود. خودش می‌گوید: « به خاطر كهولت سن و مشكلات مسكن مسوولان دانشگاه با انتقال من موافقت كردند و به دانشگاه آزاد تبریز منتقل شدم.»

او هفته‌ای 3 روز در دانشگاه درس دارد و حدود 2 ساعت راه طی می‌كند تا به دانشگاه برسد. رابطه استادان و دانشجویان با او خوب است و در فهم مطالب و آموزش كمكش می‌كنند و مهم‌ترین هدفش از ادامه تحصیل افزایش آگاهی است.مسن‌ترین دانشجوی كشور شهریه‌های بالای دانشگاهی را یكی از مهم‌ترین موانع آموزشی می‌داند و می‌گوید: «در سال 84 باید مقطع كارشناسی را تمام می‌كردم ولی به علت شهریه‌های بالا مجبورم واحد‌های كمتری بردارم و این مساله باعث شده تحصیل من در مقطع كارشناسی8 سال طول بكشد.»

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
جدیدترین عکس نوشته های خاص برای پروفایل
جدیدترین عکس نوشته های خاص برای پروفایل
مشاهده بیشتر