دختری که فقط60سانتی متر است

دختری که فقط60سانتی متر است

دختری که فقط60سانتی متر است

 

کوتاه قد بودن در موارد شدید می‌تواند منجر به ایجاد مشکلات جسمی شود و زندگی رابا سختی هایي همراه کند. «جورجیا رانکین» دخترجوانی است که مشکل دیسپلازی اسکلتی در او رشد استخوان ها را از همان دوران کودکی اش دجار مشکل کرده است به طوری‌كه او دراین سن قدی حدود 60 سانت دارد و دردهای شدیدی بدلیل این اختلال تحمل می‌کند.

 

مشکل دردناک کوچک‌ترین زن و دیسپلازی اسکلتی

دیسپلازی اسکلتی عامل نابهنجاری هایي است که تحت عنوان کوتولگی «Dwarfism»، بیماری استخوان شکننده «Brittle Bone Desease» و شروبیزم «Cherubism» شناخته می‌شوند.بیش از 350 نوع نابهنجاری اسکلتی وجود دارند که بعنوان دیسپلازی طبقه بندی میشوند.

 

این دیسپلازی ها در اثر جهش ژنتیکی به وجود می‌آیند و احتمال شناسایی انها در دوران جنینی یا شیرخواری وجوددارد.در حالت ایستاده او کوتاه تر از یک کودک 2 ساله است و قد دقیق او در حال حاضر 2 فوت برابر 60 سانتی متر است.

 

علاوه بر کوتاهی قد مشکل نادر «جورجینا» موجب دردهای شدیدی در تمامی بدن او شده که گاهی به گفته ي خود موجب گریه ي او می‌شود .کوچک تری دختر بریتانیا می‌گوید :از زمانی که از خواب بیدار می‌شوم تا لحظه اي که به خواب بروم این درد با من همراه است اما گاهی به حدی شدید می‌شود که دیگر می‌توانم تحمل کنم و اشک می ریزم.

 

او در گفت و گو با میرر گفت :این مشکل بزرگی است در زندگی من که هرگز نمی‌توانم از او رهایی یابم اما تنها کوتاهی قد نیست که مرا درگیر کرده بلکه دردهای استخوانی به واسطه بیماری ام گاهی موجب میشود تا کوتاهی قدم را فراموش کنم اما با تمام این شرایط سعی می‌کنم لبخند داشته باشم .

 

“جورجینا ” در 13 سالگی برای کاهش درد تحت عمل جراحی پیچیده اي قرار گرفت اما تاثیری نداشت . خانواده برای او او ویلچر مخصوصی به قیمت 18.000 پوند تهیه کردند تا او برای انجام کارهایش نیازی به دیگران نداشته باشد

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
جدیدترین عکس نوشته های خاص برای پروفایل
جدیدترین عکس نوشته های خاص برای پروفایل
مشاهده بیشتر