درباره پروتز سینه چه میدانید؟ همه چیز درباره پروتز سینه و مضراتش

درباره پروتز سینه چه میدانید؟ همه چیز درباره پروتز سینه و مضراتش

درباره پروتز سینه چه میدانید؟همه چیز درباره پروتز سینه و مضراتش

درباره پروتز سینه چه میدانید؟ هر آنچه که نیاز است درباره پروتز سینه بدانید امروز در سایت فراناز در این مطلب برایتان جمع آوری کرده ایم. پس با ما همراه باشید.

 

جراحان پلاستیک موافقند که پروتز سینه جزو روش‌های رایج و محبوب هستند. بیماران از نتیجه می‌ترسند، اما وقتی پروتز سینه به درستی انجام نشود تبدیل به تجربه بسیار سختی می‌شود. انتخاب جراح مناسب با تجربه کافی اهمیت زیادی دارد. جراحی پروتز سینه بر پایه انتخاب نوع و اندازه مناسب پروتز و مبتنی بر خواسته‌ها و معاینه بیمار است.

 

جراحی سینه به طور کلی برای از بین بردن و رفع طیف گسترده‌ای از مشکلات جسمی بانوان انجام می‌شود. بدین معنا که اگر به هردلیلی (دلایل ارثی و ژنتیکی و یا دلایل محیطی مثل تصادف، بالارفتن سن، زایمان و غیره…) در سینه و پستان خانم‌ها مشکلاتی پیش بیاید تحت عمل جراحی سینه قرار می‌گیرند و اقدامات مختلفی برای سینه هایشان انجام می‌شود.

 

جراحی سینه چند مرحله دارد:

1-بزرگ کردن سینه (پروتز سینه)

2-فرم دادن به سینه

3-کوچک کردن سینه‌هایی که بسیار بزرگ هستند و ….

 

این نکته را به یاد داشته باشید که سینه‌های بزرگ نیز می‌تواند برای بانوان مشکل ساز باشد، از جمله اینکه منجر به گردن درد و یا کمر درد گردد و یا اینکه تناسب بدنی آن‌ها را از بین ببرد. لیفت و پروتز سینه این روز‌ها بخشی از اقداماتی است که برای سینه‌های خانم‌ها در حال انجام است.

 

به چه دلیلی خانم ها به سمت پروتز سینه میروند؟

دلایل متعددی وجود دارد که خانم‌ها خواهان انجام عمل پروتز سینه هستند.

 

سایز و فرم سینه

بسیاری از خانم‌ها به با کاهش سایز سینه بعد از زایمان و یا به طور ارثی از کوچک بودن سینه‌ها رنح می‌برند و خواهان انجام این جراحی زیبایی هستند.

 

به علاوه در برخی از خانم‌ها دیده شده است که دارای سینه‌ها نا متقارن هستند که جراحی پروتز سینه می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

 

پس از دوران بارداری

از دلایل عمده جراحی پروتز سینه، افتادگی سینه‌ها و کاهش حجم آن‌ها بعد از زایمان و شیردهی است. در واقع خانم‌ها زمانی که سینه‌های افتاده خود را مشاهده می‌کنند با کاهش اعتماد به نفس رو به رو بوده و با انجام این جراحی، اعتماد به نفس به آن‌ها باز می‌گردد. با این حال برخی از خانم‌ها نیاز به انجام این جراحی در کنار جراحی لیفت سینه هستند.

 

پس از ماستکتومی(یا پستان‌برداری Mastectomy اصطلاح پزشکی شامل عمل جراحی جهت برداشتن یک یا هر دو پستان  به‌طور کامل بوده و معمولاً جهت درمان سرطان پستان انجام می‌گیرد.

 

یکی از مواردی که پروتز سینه بسیار کمک کننده است، در خانم‌هایی است که به دلیل بیماری‌هایی مانند سرطان یکی یا هر دو سینه خود را از دست داده اند. این جراحی زیبایی سینه می‌تواند در کاهش اثرات منفی بیماری و از دست دادن سینه‌ها بسیار کمک کننده باشد. زیرا با انجام این جراحی سینه‌ها تقریبا به فرم قبلی خود باز می‌گردند. از مهمترین علت و جذاب‌ترین مزایای عمل پروتز سینه این است که سینه‌ها با سایر بخش‌های بدن هارمونی پیدا کرده و خانم‌ها حس بهتر و زیباتری نسبت به خود دارند.

 

مشکلات بانوان در ناحیه پستان‌ها و سینه هایشان به طور کلی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

-افتادگی و شلی

افتادگی و شل شدگی پستان‌ها به علل مختلف به وجود می‌آیند. مثلا زایمان، بالار فتن سن، شیر دهی، کاهش وزن به طور

ناگهانی و…

-کوچکی بیش از حد

-بزرگی بیش از حد

-برداشتن سینه به دلیل تومور‌های بدخیم در ناحیه سینه (سرطان سینه)

 

همه عوامل بالا می‌توانند دلیلی باشند بر اینکه یکی از اقدامات درمانی و یا زیبایی از سوی پزشکان انجام شود. بسیاری از افراد به اشتباه توقع دارند که با پروتز سینه، لیفت سینه‌ها اتفاق بیوفتد که این تصور اشتباه است و خانم‌هایی که افتادگی سینه دارند، باید جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه را انجام دهند.

 

چه زمانی میتوانید از پروتز سینه استفاده کنید:

1-می خواهید سینه شما بزرگتر باشد.

2-می خواهید لباس شنا متناسب شما باشد.

3-اندازه سینه شما متناسب نیست.

4-به خاطر بارداری، شیردهی، کاهش وزن یا پیری اندازه سینه شما کاهش یافته است.

5-به خاطر کاهش وزن دچار افتادگی سینه شده اید.درباره پروتز سینه چه میدانید؟ همه چیز درباره پروتز سینه و مضراتش

شرایط بیماران قبل از بستری شدن و جراحی:

1-بیماران باید سلامت عمومی داشته باشند.

2-سیگاری‌ها باید ۲ هفته قبل از جراحی سیگار کشیدن را ترک کنند.

3-بیمارانی که شیردهی دارند، باید ۴-۸ هفته بعد از پایان شیردهی منتظر بمانند تا اندازه واقعی سینه تعیین شود.

4-بیماران باید توقعات واقعی داشته باشند.

 

اقداماتی که قبل از انجام عمل پروتز سینه باید انجام شود:

همواره پیش از انجام هرگونه اقدام پزشکی اعم از درمانی و زیبایی شرایطی که باید در نظر گرفته شود این است مراجعه کننده به لحاظ عمومی شرایط جسمی سالمی داشته باشد. به همین جهت به مراجعین همیشه توصیه داریم اگر به هردلیلی قرص‌هایی مصرف می‌کنید با پزشک درمیان بگذارید و یا اینکه سابقه بیماری و یا جراحی‌های دیگری دارید را با وی درمیان بگذارید. مبادا بعد‌ها منجر به بروز مشکلاتی شود که جبران ناپذیر باشد.

 

زنانی که از دخانیاتی، چون سیگار، قلیان استفاده می‌کنند باید حتما تا دو هفته پیش از انجام عمل ترک کنند. زیرا که این موضوع باعث ایجاد مشکلاتی خواهد شد.

 

زنانی که باردار هستند و یا شیردهی می‌کنند نمی‌توانند این عمل را انجام دهند. به جهت اینکه در بارداری و شیردهی سایز سینه واقعی زنان مشخص نیست باید پس از بارداری و یا شیر دهی زمانی سپری شود تا پزشک بتواند اندازه واقعی آن‌ها را تشخیص دهد و اقدامات لازم را انجام دهد. معمولا دو ماه بعد از اتمام شیردهی این عمل جراحی قابل انجام است.

 

اقداماتی که بعد از عمل پروتز سینه باید انجام شود:

دوره‌ای که برای بهبودی باید طی شود در حالت عادی و طبیعی یک هفته است. در پایان هفته بیماران می‌توانند به راحتی به تمامی کار‌های روزانه و فعالیت‌های شغلی خود برسند. پیش از اتمام این زمان باید تمامی نکات ضروری رعایت شود تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری گردد. زنان تا مدتی نباید وسیله‌های سنگین را بردارند به این جهت که به محل بخیه‌ها آسیب می‌زند و موجب درد و ناراحتی و خونریزی می‌شود.

 

سینه‌هایی که پروتز می‌شوند در سه روز اول بعد از جراحی ورم می‌کنند و کبودی‌هایی در نواحی بخیه دیده می‌شود. باید گفت این کبودی‌ها کاملا طبیعی است و نگرانی‌ای نباید داشته باشید. در روز چهارم یا پنجم عمل جراحی این تورم وکبودی رو به بهبودی می‌رود.

 

پس از یک هفته زمانی است که پزشک برای کشیدن بخیه اقدام می‌کند. (البته در مواردی از نخ بخیه‌هایی استفاده می‌کنند که جذب می‌شود.)

 

کسانی که اهل ورزش هستند نباید دغدغه و نگرانی‌ای داشته باشند، زیرا که دو هفته بعد از انجام عمل پروتز می‌توانند فعالیت‌های سبک و آرام ورزشی را آغاز کنند.

 

عده‌ای که به طور حرفه‌ای ورزش می‌کنند برای اینکه فعالیت‌های سنگین خود را از سر بگیرند باید تقریبا یکماه تا یکماه و نیم صبر کنند سپس دیگر برای انجام این فعالیت‌ها هیچ مانعی وجود ندارد.

 

تا دو هفته به هیچ عنوان روی شکم نخوابید. حدالامکان روی کمر بخوابید تا سینه‌ها بتوانند در محل اصلی خود قرار بگیرند و زیبایی خود را حفظ کنند. بعد از پایان مدت باز هم در نحوه خوابیدن خود رعایت کنید. مصرف دخانیات از جمله سیگار و قلیان تا مدت سه هفته ممنوع است.

 

زنانی که می‌خواهند کبودی و تورم و درد نواحی پستان‌ها در مدت زمان کوتاهی خوب شود می‌توانند از کمپرس یخ استفاده کنند.

 

الکل باعث می‌شود بعد از انجام عمل جراحی دچار خونریزی شوید. به همین جهت تا مدتی کوتاه از مصرف الکل خودداری کنید.

 

می‌توانید برای رفع درد و راحتی از مسکن‌هایی استفاده کنید که درکاهش درد شما موثر واقع شوند.

 

توصیه می‌شود که در دوره پس از انجام عمل جراحی حتما در صورت مشاهده هرگونه عارضه‌های غیر طبیعی با پزشک خود مشورت کرده و از مشورت‌های لازم با پزشک تان بهره گیرید.درباره پروتز سینه چه میدانید؟ همه چیز درباره پروتز سینه و مضراتش

در رابطه با دوران نقاهت بعد از عمل پروتز سینه مطالب زیر را مطالعه کنید.

توصیه می‌کنیم در منزل استراحت کنید. می‌توانید فعالیت‌های سبک مانند مطالعه، تماشای تلویزیون را انجام دهید، اما نباید فعالیت فیزیکی زیادی انجام دهید. به مدت ۲-۱ هفته در سینه خود احساس گرفتگی و درد می‌کنید که برای درد به شما دارو داده می‌شود. بیشتر بیماران در عرض ۷-۵ روز به سر کار برمی گردند.

 

یک هفته بعد از جراحی پزشک شما را ویزیت می‌کند تا بخیه‌ها را بکشد و میزان بهبود را ارزیابی کند. همچنین اموزش ماساژ پروتز را به شما یاد می‌دهد. معمولا بیماران می‌توانند ۲-۱ هفته بعد از جراحی ورزش سبک را شروع کنند. فعالیت سنگین باید در هفته ۴-۶ بعد از جراحی شروع شود و عکس‌های پس از عمل گرفته شود.

 

در ابتدا سینه‌های شما بسیار بالا یا مصنوعی به نظر می‌رسد و احساس فشردگی می‌کنید. این امر کاملا طبیعی است و بین ۶-۳ ماه طول می‌کشد تا رفع شود. با رفع این موارد؛ به تدریج متوجه می‌شوید که سینه‌های شما شکل و اندازه و موقعیت طبیعی دارند.

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
رازهای نهفته و جالب درباره نوک سینه (پستان) خانم ها
رازهای نهفته و جالب درباره نوک سینه (پستان) خانم ها
مشاهده بیشتر