دستور تهیه کوکی هل

دستور تهیه کوکی هل

دستور تهیه کوکی هل

 

کوکی یکی از انواع شیرینی هایی است که طرفداران زیادی دارد .و معطر کردن آن با عطر دل انگیز هل محبوبیت آن را دوچندان میکند.

 

*مواد مورد نیاز  برای تهیه کوکی هل *

-آرد 2/5 پیمانه

-کره نصف پپیمانه

-روغن جاد (گیاهی یا قنادی) نصف پیمانه

-پودر شکر نصف پیمانه

-پودر هل 1/5 قاشق چایخوری

-گلاب (وانیل) 1 قاشق

-نمک 1/4 قاشق چایخوری

 

دستور تهیه کوکی هلدستور تهیه کوکی هل

 

*طرز تهیه کوکی هل *

ابتدا کره نرم و روغن جامد گیاهی یا قنادی را حدود دو دقیقه با سرعت متوسط همزن بزنید (من به جای آن کلا یک پیمانه سرخالی مارگارین ریختم)، پودر شکر، پودر هل، وانیل (من به جای آن گلاب ریختم) و نمک را اضافه کنید و با سرعت کم در حد مخلوط شدن هم بزنید آرد را هم کم کم اضافه کنید و با سرعت کم در حدی که خمیر یک دست و صاف شود هم بزنید.

خمیر را لای سلفون بگذارید و به صورت گرد آن را پهن کنید و نیم الی یک ساعت داخل یخچال بگذارید. کف سینی پخت را کاغذ روغنی بگذارید و روی سطح کار کمی آرد بپاشید و خمیر را روی سطح کار بگذارید و روی خمیر هم کمی آرد بپاشید و با وردنه به ضخامت تقریبی یم سانت یا کمی کمتر باز کنید و با کاتر

برش بزنید و با فاصله دو سه سانت از هم در سینی بچینید و نیم ساعت آن را داخل یخچال قرار بدهید.

فر را با دمای 175 درجه تنظیم کنید و شیرینی ها را به مدت 8 الی 10 دقیقه یا تا زمانی که دور تا دور آن طلایی شود داخل فر قرار بدهید.

بعد از پخت اجازه بدهید پنج دقیقه بماند و سپس به آرامی از کاغذ جدا کنید و بگذارید روی توری تا خنک شود و روی آن کمی پسته خرد شده و برگ گل بگذارید و پودر شکر بپاشید.

 

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
شورت و سوتین و لباس زیر زنانه و دخترانه جذاب و زیبا مخصوص شب زفاف
شورت و سوتین و لباس زیر زنانه و دخترانه جذاب و زیبا مخصوص شب زفاف
مشاهده بیشتر