لطفا در دوران بارداری بوتاکس نکنید – عوارض بوتاکس

لطفا در دوران بارداری بوتاکس نکنید – عوارض بوتاکس

لطفا در دوران بارداری بوتاکس نکنید – عوارض بوتاکس

 

همه ما میدانیم که زیبایی حق است و راه های رسیدن به آن کمی دشوار.مادر شدن کار بسیار سختیست که محدودیت های خاصی دارد.برای مادر شدن باید حتی الامکان تا زمان مشخص دست از کارهایی که حتی یک درصد هم ممکن است خطا داشته باشند بردارید.یکی از این کارها بوتاکس است.برای دانستن عوارض بوتاکس و تزریق ژل در دوران بارداری با ما در فراناز همراه باشید.

 

در ابتدای مطلب تعریفی داریم از بوتاکس:

پروتئین های عصبی در تزریق بوتاکس، به وسیله مسدود کردن استیل کولین عصبی، که بطور موقت از انقباض سلول های عضلانی و فعالیت سلول های غدد لنفاوی جلوگيري ميکند ، تأثير می گذارد.

 

وقتی به خاطر زيبايي، بوتاکس به عضلات خاص و یا گردن تزریق ميشود ، آن ها را فلج کرده و سبب کاهش چین و چروک، خطوط صورت، چین و چروک پای چشم و پیشانی و خطوط خفیف ميشود.

 

سموم بوتاکس امکان دارد بطور مستقیم به عضلات یا غدد فوق فعال تزریق شوند تا فعالیت آن ها را محدود کنند، مثل غدد عرق زیر بغل، عضلات گردن یا عضلات دست.

 

لطفا در دوران بارداری بوتاکس نکنید - عوارض بوتاکسلطفا در دوران بارداری بوتاکس نکنید – عوارض بوتاکس

بوتاکس و شیردهی:

مادران میتوانند بعد از زایمان بسياري از محدودیت های زمان حاملگی در مورد خوراکي ها و فعالیت های گوناگون را فراموش کنند، ولی درصورتی که نوزاد از شیر مادر تغذیه کند، مادر باید مراقب مصرف داروها و فراورده های خاص باشد، به دلیل آن که برخی داروها از راه شیر مادر به نوزاد منتقل میشود.

 

بوتاکس دارویی است که از باکتری کلستریدیوم بوتولینوم به دست مي‌ايد و پزشکان مطمئن نیستند که آیا این دارو در شیر ترشح ميشود یا خیر. سم بوتاکس باعث فلج ميشود. اگر سم بوتولینوم به دست متخصص خبره تزریق نشود، بسیار خطرناک و چه بسا کشنده خواهد بود.

 

به گزارش فراناز انجمن پزشکان کودکان امریکا معتقد است که بعید است مقدار بوتاکسی که در درمانهای زيبايي تزریق ميشود، به نوزاد اسیب برساند. بدین ترتیب به مادرانی که به فرزند خود شیر می‌دهند یا قصد این کار را دارند، سفارش ميشود که مسلما در مورد تزریق بوتاکس با پزشک مشورت کنند و همينطور بهتر است تزریق بوتاکس را به بعد از، ازشیر گرفتن نوزاد موکول کنند.

 

در بوتاکس و شیردهی تخلیه شیر و دور ریختن آن روشی است که درصورتی که مادر احتمال دهد مواد مضری موقتاً در شیر سینه اش موجود است ، انجام ميدهد . اما به این ترتیب مواد سمی شیر سینه از بین نمی رود. بلکه احتمال انباشته شدن سموم در شیر کاهش می یابد. تا به حال هیچ پژوهشی در زمينه مدت زمان خروج بوتاکس از شیر مادر یا طول مدت ترشح آن در شیر انجام نشده است. بوتاکس برعکس الکل یا داروهای ديگر ماه های زيادي در بافت موضعی باقی می ماند. در نتيجه روش تخلیه شیر و دور ریختن آن راه حل موثری نیست.

عوارض جانبی که تزریق ژل و بوتاکس در شیردهی به همراه دارد:

تزریق بوتاکس در طول شیردهی میتواند از مادر به کودک انتقال یابد. ولی تزریق بوتاکس دارای نوروکسین هایی است که میتوانند در دوزهای زیاد و یا افرادی که آلرژی به این مواد شیمیایی دارند، خطرناک باشند.

 

بیماري یا عفونت ناشی از سم بوتولینوم، به اسم بوتولیسم شناخته ميشود . بوتولیسم میتواند کشنده باشد، به خصوص نوزادان، زنان حاملگی و همچنين افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند و یا ابتلا به بیماري های گوارشی هستند.

 

لطفا در دوران بارداری بوتاکس نکنید - عوارض بوتاکسلطفا در دوران بارداری بوتاکس نکنید – عوارض بوتاکس

 

چه چیزی را میتوان جایگین ژل کرد؟

جایگزین های بالقوه پزشکی براي تزریق بوتاکس حاوی موارد زیر ميشود ، هرچند تمامی این موارد نباید به وسیله زنان شیرده استفاده شود:

1- طب سوزنی

2- ماساژ و ماساژ درمانی ترکیبی، یا FaceXercise

3- مکمل کلاژن و کرم

4- چربی های شیمیایی

5- پودر دارچین و استفاده از روغن گیاهی

6- تزریق اسید هیالورونیک

7- میکرودیشن

8- Frotox یا تکه هایی که دارای نیتروژن مایع هستند

9- Frownies یا تکه های چسبنده که سبب کاهش فعالیت عضلانی در موقع خواب ميشود

10- VTOX، تکه هایی با عصاره پپتیدها و ترکیبات جلبک

11- لیزر درمانی

12- کرم های ضد قارچ حاوی رتینوئید( ویتامین A)، ویتامین C، ترتینوئین

مطالب داغ هفته اخیر