روش‌های مختلف برای کسب درآمد از اینستاگرام

روش‌های مختلف برای کسب درآمد از اینستاگرام

روش‌های مختلف برای کسب درآمد از اینستاگرام

اینستاگرام، این روزها بسیار پرمخاطب و پرطرفدار است؛ به همین دلیل پتانسیل بالایی برای کسب‌ درآمد از روش‌های مختلف ایجاد کرده است. افراد زیادی وجود دارند که در این شبکه اجتماعی، اشتغال‌زایی کرده‌اند و با انجام کارهای مختلف، پول درمی‌آورند. برخی مشاغل اینستاگرامی بسیار پردرآمد هستند و به همین دلیل، می‌توان به عنوان یک منبع درآمد ثابت روی آن‌ها حساب کرد. در این مقاله قصد داریم با تعدادی از این مشاغل و راه‌های کسب درآمد از اینستاگرام بیشتر آشنا شویم.

 

چگونه می‌توان از اینستاگرام درآمد کسب کرد؟

اینستاگرام، دقیقا مانند بازاری بزرگ است؛ بازاری که در آن افراد زیادی مشغول به کار هستند و هر یک، به شیوه خاص خود کسب درآمد می‌کنند. همه ما می‌توانیم به جای گشت زدن بیهوده در این شبکه اجتماعی، از آن به عنوان راهی برای درآمدزایی استفاده کنیم.

 

هر کس بسته به شرایط، استعدادها و امکانات خود، می‌تواند شیوه متفاوتی برای به دست آوردن درآمد از اینستاگرام داشته باشد. تعدادی از رایج‌ترین روش‌ها برای ایجاد شغل در اینستاگرام، موارد زیر هستند:

 

۱- بلاگری

روش‌های مختلف برای کسب درآمد از اینستاگرام

نخستین راهی که برای کسب درآمد از اینستاگرام به ذهن هر کسی می‌رسد، این است که به عنوان بلاگر فعالیت کند. بلاگر‌ها، در حوزه‌های مختلف مشغول به تولید محتوا می‌شوند و از این راه مخاطب جذب می‌کنند. پس از اینکه تعداد مخاطبان یک بلاگر زیاد شد، می‌تواند با فروش محصول یا تبلیغات، درآمد زیادی کسب کند.

 

۲- ساخت صفحه فروشگاهی

اگر محصولی برای فروش دارید، اینستاگرام برای شما بستری مناسب برای فروش و کسب درآمد خواهد بود. در اینستاگرام می‌توانید مخاطبان زیادی پیدا کنید که به محصول شما نیاز دارند. با استفاده از این بستر، نیازی به صرف هزینه برای اجاره مکان برای فروشگاه خود ندارید و همچنین، برای جذب مشتری محدود به شهر و منطقه خود نخواهید بود.

 

کسانی که می‌خواهند با فروش محصول به کسب درآمد بپردازند، می‌توانند یک سایت هم برای خود داشته باشند تا اعتبار بیشتری به فروشگاه اینترنتی خود ببخشند. در عین حال، امکان فروش از طریق خود اینستاگرام و ارتباط با مشتریان از راه دایرکت هم وجود خواهد داشت.

 

۳- آموزش

روش‌های مختلف برای کسب درآمد از اینستاگرام

در صورتی که می‌خواهید از اینستاگرام درآمد داشته باشید، مهارت و تخصص خود را به دیگران آموزش دهید. پیج‌های آموزشی در هر حوزه‌ای که باشند، همیشه مخاطبان خاص خود را دارند. کسانی که پیج آموزشی داشته باشند، راه‌های متنوعی برای کسب درآمد پیش رو دارند.

 

یکی از این راه‌ها، این است که بخشی از آموزش را در اینستاگرام قرار دهید و مخاطبان را برای خرید دوره‌ آموزشی کامل ترغیب کنید. روش دیگر، این است که با آموزش، کارفرماهایی که به تخصص شما نیاز دارند را پیدا کنید. در صفحات آموزشی می‌توان از تبلیغات یا فروش محصولات خاص آن تخصص نیز برای کسب درآمد استفاده کرد.

 

۴- تبلیغات

پیج‌های بزرگ همیشه می‌توانند با تبلیغ محصول، خدمات، پیج‌ها و سایت‌های دیگران، درآمد کسب کنند. هرچه مخاطبان صفحه شما بیشتر باشند، درآمد بالاتری از راه تبلیغات خواهید داشت. عموما برای استفاده از این روش، باید بلاگر یا تولیدکننده محتوا باشید.

 

البته، برخی افراد تنها طراح کمپین‌های تبلیغاتی هستند و نیازی به ساخت و رشد دادن یک صفحه مستقل برای کسب درآمد نخواهند داشت. از این راه می‌توان در سود فروش محصول و خدمات پیج‌های بزرگ شریک شد و از این راه، درآمد بالایی کسب کرد.

 

۵- ادمینی

روش‌های مختلف برای کسب درآمد از اینستاگرام

یکی از مشاغل اینستاگرامی پرطرفدار در دنیای امروز، ادمینی است. برای ورود به این شغل، نیازی نیست خودتان یک صفحه بزرگ داشته باشید، بلکه می‌توانید با مدیریت پیج‌های مختلف، کسب درآمد کنید. ادمین‌ها، وظیفه مدیریت پیج، تولید محتوا، انتشار پست و استوری، پاسخگویی به مخاطبان و همچنین تجزیه و تحلیل روند رشد صفحه را بر عهده دارند. میزان درآمد این شغل، بستگی به این دارد که تخصص ادمین چقدر باشد و پیجی که ادمینی آن را بر عهده دارد، چه تعداد دنبال‌کننده داشته باشد. ادمینی انواع مختلف دارد و پیج‌های بزرگ معمولاً به صورت تخصصی ادمین استخدام می‌کنند.

 

ادمین‌ها انواع مختلفی دارند و هر کدام مهارت و تخصص جداگانه نیاز دارد. مثلاْ ادمین پاسخگویی به دایرکت و کامنت، ادمین تبلیغات، ادمین تولید محتوا سه تا از مهم‌ترین‌ها هستند که معمولاً بیشترین تقاضا را دارند. این تخصص‌ها نیاز به مهارت ویژه‌ای دارند که باید حتماً آموزش ببینید.

 

دیدوگرام یکی از شرکت‌هایی است که به صورت تخصصی در زمینه آموزش و استخدام ادمین‌ها فعالیت دارد. افراد در یک دوره آموزشی حرفه‌ای شرکت می‌کنند و بعد از دوره به کار معرفی خواهند شد.

 

نکات کلیدی کسب درآمد اینستاگرامی

برای اینکه بتوانید از اینستاگرام درآمد بیشتری به دست آورید، باید نکاتی را رعایت کنید. این نکات باعث می‌شوند رشد پیج شما متوقف نشود و بتوانید شغل خود را توسعه دهید:

  • همیشه به دنبال جذب دنبال‌کننده‌های واقعی باشید و به هیچ عنوان سراغ خرید دنبال‌کننده فیک نروید.
  • تعامل خود را با مخاطبان صفحه حفظ کنید و مدام با آن‌ها در ارتباط باشید.
  • محتواهای قوی و اصولی تولید کنید و سلیقه مخاطب را در تولید محتوا در نظر بگیرید.
  • برندهایی را تبلیغ کنید که از کیفیت آن‌ها اطمینان دارید تا موجب بی‌اعتمادی نشوید.

 

در کل، بهتر است بر اساس قوانین و مقررات اینستاگرام عمل کنید، الگوریتم‌های آن را بشناسید و فعالیت منظم داشته باشید. تنها با این کارها می‌توانید درآمد بالایی از اینستاگرام به دست آورید و به طور مداوم، آن را افزایش دهید.

 

جمع‌بندی و سخن آخر

اینستاگرام، به عنوان یکی از پلتفرم‌های پرمخاطب و محبوب، فرصت‌های فراوانی برای کسب درآمد فراهم می‌کند. از آنجایی که این شبکه اجتماعی به سرعت رشد کرده و تعداد زیادی کاربر جذب کرده است، افراد زیادی توانسته‌اند با استفاده از روش‌های مختلف، درآمد قابل توجهی را از اینستاگرام کسب کنند. ما سعی کردیم نکته‌های کلیدی‌ای برای کسب درآمد از اینستاگرام را مطرح کنیم تا بتوانید بیشترین استفاده ممکن را از این پلتفرم برای کسب درآمدتان داشته باشید.

مطالب داغ هفته اخیر