سه دلیل مهم برای انتخاب لیزر موهای زائد

سه دلیل مهم برای انتخاب لیزر موهای زائد

سه دلیل مهم برای انتخاب لیزر موهای زائد

یکی از عمومی ترین کارهایی که روزانه همه مردم انجام می دهند ، اصلاح کردن موهای زائد است و در صورتی که بخواهید با تیغ شیو کنید ، قاعدتا هر روز مجبور به اصلاح کردن خواهید شد و اگر به جلسات اپیلاسیون مکرر بروید باید بطور متوسط هر ماه درد و تورم و قرمزی ناشی از این روش را تحمل کنید. اما اگر احساس می کنید که تمایلی به استفاده از این روشها برای از بین بردن موهای زائد خود ندارید ، مناسب ترین و بهترین گزینه پیش روی شماست : لیزر موهای زائد.

 

لیزر موهای زائد روشی است که نه تنها باعث صرفه جویی در زمان می شود بلکه به مدت طولانی از شر اصلاح روزانه و یا اپیلاسیون ماهیانه رها خواهید شد. در ادامه به سه دلیل مهم برای انتخاب لیزر موهای زائد می پردازیم.

 

1- ظریف و حساس بودن پوست

اگر از احساس درد یا ایجاد بثورات پوستی در اثر انجام اپیلاسیون و یا حساس شدن پوست در اثر شیو با تیغ هراس دارید ، روش لیزر موهای زائد می تواند بدون عوارض جانبی منفی موهای زائد شما را از بین ببرد. چرا که این فرایند هم در زمان انجام و هم پس از آن بدون درد و عوارض خاص می باشد. بدین منظور در صورتی که بهترین کلینیک زیبایی در رشت مراجعه کنید ، از با کیفیت ترین و بهترین دستگاه لیزر موهای زائد استفاده می کنند که هر سه طول موج لیزر الکس ، دایود و اندیاگ را که مناسب هر ۶ نوع طیف پوستی بر اساس معیار فیتزپاتریک است ، را داشته و ازین رو برای همه افراد کاربردی است.

 

علاوه بر این جدیدترین دستگاه های لیزر موهای زائد دارای سیستم سرمایشی و خنک کننده قوی به منظور خنک کردن پوست و جلوگیری از آسیب پوستی و سوختگی پوست در اثر گرم شدن پوست با نور لیزر می باشد. بدین ترتیب با انجام لیزر موهای زائد و تکمیل جلسات لیزر درمانی ، زمانی که پوستتان برای ماه ها کاملا صاف و بدون مو شد ، از اینکه دوباره درد اپیلاسیون و یا اصلاح روزانه را تحمل نکردید ، لذت خواهید برد و در صورت رفتن به مهمانی و یا ساحل دریا به راحتی می توانید هر نوع لباسی بپوشید.

 

سه دلیل مهم برای انتخاب لیزر موهای زائد

 

2- لیزر موهای زائد مناسب برای تمامی قسمتهای بدن

داشتن موی زائد در نواحی خاص صورت و بدن و نحوه رفع این موها می تواند بسیار چالش برانگیز باشد و بطور کل برای خانم ها هر مویی بر روی صورت ناراحت کننده است. زمانی که برای لیزر درمانی به بهترین مرکز لیزر موهای زائد در رشت مراجعه می کنید ، نگرانی هایی ازین دست از بین می رود و لیزر موهای زائد را علاوه بر صورت می توانید در هر ناحیه ای از بدن انجام دهید و برای ماه ها از داشتن پوستی بدون مو احساس خوبی داشته باشید.

 

3- صرفه جویی در زمان و هزینه

جدا از این سوال پرتکرار که آیا لیزر موهای زائد ضرر دارد ؟ ، بسیاری از افراد درگیر هدر دادن هزینه و وقت خود هستند. خوشبختانه با انجام لیزر موهای زائد هم در زمان صرفه جویی می شود و هم در هزینه . می پرسید چگونه ؟ در نظر بگیرید که باید هر روز موهای زائدتان را با تیغ اصلاح کنید در این صورت ظرف یکسال باید به تعداد روزهای سال یعنی 365 هزینه صرف خرید تیغ کنید ، اصلاح کنید و سپس آن را دور بیندازید.

 

و یا برای انجام اپیلاسیون ماهیانه هم باید وقت زیادی در حدود یک تا دو ساعت در نظر بگیرید و البته برای انجام آن در یک سالن زیبایی وقت بگیرید که ممکنست زمان بندی آنها با برنامه های شما تداخل داشته باشد. اما در صورتی که روش لیزر موهای زائد را انتخاب کنید می توانید در زمان و هزینه صرفه جویی کنید. از سوی دیگر زمان انجام لیزر موهای زائد در مقایسه با روشهای دیگر حذف موها بسیار کمتر بوده بطوریکه لیزر کل بدن یا فول بادی تنها 30 تا 40 دقیقه زمان می برد.

 

سه دلیل مهم برای انتخاب لیزر موهای زائد

 

در ثانی لیزر موهای زائد دارای تعداد جلسات مشخصی است و عموما برای اینکه نور لیزر به همه فولیکول های مو برسد نیاز به انجام جلسات لیزر ماهیانه بین 6 تا 8 جلسه می باشد و پس از آن جلسات ترمیم ماهیانه و در نهایت جلسات شارژ سالیانه مورد نیاز است. لذا می بینید که با رسیدن به جلسات ترمیم لیزر موهای زائد ، بطور کل از شر موهای زائد و روشهای مختلف حذف موها و همچنین هزینه های مربوط به خرید تیغ و صرفه زمان برای شیو یا اپیلاسیون و … خلاص می شوید.

 

چرا لیزر موهای زائد در یک جلسه انجام نمی شود ؟

برای پاسخ به این سوال باید در ابتدا مکانیسم لیزر موهای زائد را توضیح دهیم. لیزر موهای زائد روشی برای حذف موهای ناخواسته است که در آن از انرژی نور بصورت پرتو متمرکز و شدید استفاده شده و با ارسال این نور شدید به پوست در ناحیه ای که فولیکول مو در آن قرار دارد که برای شناسایی فولیکول مو از رنگدانه یا ملانین مو کمک می گیرد ، منجر به آسیب به فولیکول مو و سوزاندن آن شده تا مجددا مو در آن ناحیه رشد نکند چرا که فولیکول مو کیسه ای است که مو در آن پرورش می یابد و با از بین رفتن آن دیگر مویی رشد نخواهد کرد.

 

ذکر این نکته لازم است که نور لیزر تنها زمانی مو در حال رشد یعنی فاز فعال از مرحله رشد باشد می تواند فولیکول مو را شناسایی کرده و از بین ببرد و از آنجا که همه موها با هم در فاز فعال رشد مو نیستند ، لذا نیاز است که لیزر موهای زائد بصورت جلسات ماهیانه تا 8 ماه برنامه ریزی شود تا نور لیزر به همه فولیکولهای در حال رشد برسد. در نتیجه انجام تنها یک جلسه لیزر موهای زائد کافی نیست.

 

جلسات ترمیم چند ماهه لیزر موهای زائد به چه منظور است ؟

جلسات ترمیم لیزر موهای زائد به موارد مختلفی از جمله مشکلات هورمونی ، ارثی بودن ، رعایت نکردن فاصله بین جلسات لیزر ، آسیب جزئی دیدن فولیکول و از بین نرفتن کامل آن ، دستگاه لیزر موهای زائد ، نوع طول موج و … بستگی دارد. ازین رو با توجه به اینکه برخی از فولیکول های مو ممکنست بطور کامل از بین نرفته باشند ، مقداری از فولیکول های آسیب ندیده دوباره شروع به رشد کرده و با جلسات ترمیم لیزر از بین می روند. از سوی دیگر در صورت ابتلا به اختلالات هورمونی با ترشح هورمون هایاضافی در بدن ، موهای جدید در نواحی قبلی و یا در نواحی از بدن که قبلا مو نداشته شروع به رشد می کند و جلسات ترمیم لیزر موهای زائد در این مورد هم موثر است.

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
لیدا کاوه دختر ورزشکار پس از 9 روز پیدا شد + علت گم شدنش
لیدا کاوه دختر ورزشکار پس از 9 روز پیدا شد + علت گم شدنش
مشاهده بیشتر