آموزش تصویری سوت زدن با انگشتان دست

آموزش تصویری سوت زدن با انگشتان دست

آموزش تصویری سوت زدن با انگشتان دست

آموزش سوت زدن با انگشت شست و اشاره | آسان ترین روش سوت زدن تصویری به صورت گام به گام در این مطلب گردآوری شده است. سوت زدن با انگشت دست یکی از کارهای جالب برای کودکان است آموزش سوت زدن با انگشت شست و اشاره را در ادامه برایتان گردآوری کرده ایم آسان ترین روش سوت زدن با دست را در سایت فراناز بخوانید.

 

سوت زدن با انگشت شست و اشاره

سوت زدن با انگشت شست و اشاره کار خیلی سختی نیست و شما می توانید با نگاهی به آموزش تصویری سوت زدن با انگشت شست و اشاره دست به راحتی در هر جایی که خواستید سوت بزنید و لذت ببرید. سوت زدن با انگشت شست و اشاره از آن دسته کارهایی است که هر کسی می بایست بلد باشد. چه برای جلب توجه فردی یا شادی در جشن ها. سوت زدن با انگشتان دست کارایی بسیاری دارد.

 آموزش تصویری سوت زدن با انگشتان دست

 

با شناسایی انگشت مناسب و شکل دادن درست به لب ها و دهان می توانید صدای دلخواهتان را ایجاد کنید. با کمی تمرین می توانید خیلی زود صدایی ایجاد کنید که هر کسی به سادگی آن را می شنود.

 آموزش تصویری سوت زدن با انگشتان دست

 

سوت زدن سوت زدن با انگشت شست و اشاره برخی مواقع بسیار کاربردی است و می توانید مثلا شخصی که در فاصله دور از شما ایستاده را صدا کنید. یا حتی گاهی هیجان و شادی زیاد خود را به این طریق نمایش دهید. اما این کار چندان هم آسان نیست و برای یاد گرفتن آن باید حتما تمرین کنید تا مهارت لازم برای ساختن صدای موردنظر را پیدا نمایید.

 آموزش تصویری سوت زدن با انگشتان دست

 

حالت دست و انگشتان برای سوت زدن

این طریقه سوت با استفاده از انگشت شست و اشاره یک دست صورت میگیرد. برای شکل دهی درست به انگشتان کافیست تا همانند تصویر بالا یک علامت OK بسازید. انگشت شست و اشاره را طوری به سمت هم متمایل کنید تا یک دایره میان آنها شکل بگیرد. در صورتی که با انگشت اشاره راحت نیستید میتوانید از انگشت میانی یا هر انگشت دیگری برای سوت زدن با یک دست استفاده کنید.

 آموزش تصویری سوت زدن با انگشتان دست

 

حالت دهان برای سوت زدن

برای آماده سازی حالت دهان برای سوت زدن با انگشت شست و اشاره قبل از هر کاری ابتدا لب های خود را با زبان مرطوب کنید. این عمل به کیفیت و سرعت یادگیری شما در سوت زدن کمک مینماید. سپس دهان خود را کشیده و لبهایتان را به سمت گونه ها متمایل کنید. حالت دهان شما به گونه ای همانند شکل زیر باشد که لبهایتان به سمت داخل گرد شده باشند. برای تمرین میتوانید ابتدا لب هایتان را با دندان گاز بگیرید و سپس لبخند بزنید.

 آموزش تصویری سوت زدن با انگشتان دست

 

انگشتان گرد کرده خود را که در مرحله اول توضیحات آن را یادآور شدیم، زیر نوک زبان خود قرار داده و به آن بچسبانید. برای بهتر انجام شدن این حالت بهتر است زبان خود را بیرون از دهان بیاورید. نکته مهم این است که جدا از انگشتی که برای این سبک سوت زدن با انگشت شست و اشاره استفاده میکنید، همچنین در سبک های مختلف این پوزسیون تکرار شدنی و یکسان هستند.

 آموزش تصویری سوت زدن با انگشتان دست

 

انگشت شست خود را به همراه زبان به داخل دهان هدایت کنید. زبان گرد شده بایستی به انگشت اشاره شما فشار بیاورد. با این فشار تقریبا ۱/۴ زبان به روی خودش تا میشود. تا جایی این حرکت را ادامه دهید که انگشت شست به دندان های فک پایین اصابت کند. دهان را طوری ببندید که منفذی برای عبور هوا به جز قسمت میانی وجود نداشته باشد.

 آموزش تصویری سوت زدن با انگشتان دست

فوت کردن

حال که دست و لب و دهان آماده برای سوت زدن با یک دست اند، کافیست تا شروع به فوت کردن کنید. ابتدا تمام قدرت خود را بکار نگیرید. بدانید که مشکلات حالت دست شما چیست و هوا چگونه و از کدام قسمت فرار میکند. سپس وقتی تمام راه های هوا را (به جز قسمت گرد جلویی که صدا از آنجا خارج میشود) بستید، با تمام قدرت شروع به فوت کردن کنید. در صورتی که پس از چند بار امتحان و فوت کردن اثر از پیشورفت حاصل نشد، مراحل را از اول تکرار کنید و دوباره امتحان نمایید. در صورتی که صدایی زیر و شبیه به سوت واقعی شنیدید، قدرت نفس خود را بیشتر کنید تا سریع تر به نتیجه برسید.

 آموزش تصویری سوت زدن با انگشتان دست

 

این قسمت مهمترین مرحله در یادگیری سوت زدن با انگشت شست و اشاره یک دست است. تمرین و تکرار باعث افزایش کیفیت و برد سوت شما خواهد شد. دفعات اول احتمالا سخت و طاقت فرسا خواهد بود. اما مانند هر فعالیت دیگری پس از مدتی نه چندان طولانی قلق آن را به دست میگیرید و به راحتی سوت میزنید. تنها پیشنهاد ما به شما تلاش مکرر برای انجام این کار است.

 آموزش تصویری سوت زدن با انگشتان دست

 

به تمرین و آزمایش سوت زدن ادامه دهید. زاویه های مختلف و فرم‌ های دیگر انگشت را امتحان کنید و تنظیمات لازم را انجام دهید. به مرور زمان، می‌توانید محل دقیق و مناسب برای تولید یک سوت بلند و صاف را پیدا می کنید. نسبت به افراد اطرافتان آگاه باشید و به آن ها احترام بگذارید چون ممکن است صدایی که در ابتدا تولید می کنید خیلی مناسب و قشنگ نباشد. نحوه های مختلف قرارگیری لب ها و انگشت ها را برای سوت زدن با یک دست امتحان کنید. اگر برای ایجاد صدا مشکل دارید بهتر است راه ها و روش های مختلف را امتحان کنید تا بهترین راه برای خودتان را پیدا کنید.

 آموزش تصویری سوت زدن با انگشتان دست

آموزش آسان ترین روش سوت زدن

حتما شما هم صدای تیز و بلند سوت را شنیده اید. سوت زدن با انگشتان دست یک فن است که میتوان پس از مدتی تمرین آن را به اجرا دراورد. اگرچه بسیاری از افراد سوت را در غالب یک سرگرمی می بینند، در برخی مواقع میتواند بسیار کاربردی و حتی حیاتی باشد و در صورتی که سوت زدن ندانید امکان ضرر و زیان شما در شرایط وجود خواهد داشت. پس این مقاله را علاوه بر یادگیری یک ترفند و هنر به دید یک فن مورد نیاز مطالعه کنید. در این مقاله آسان ترین روش سوت زدن به صورت تصویری را خدمت شما عزیزان قرار خواهیم داد.

 

1- قرار دادن لب ها بر دندان ها

 آموزش تصویری سوت زدن با انگشتان دست

 

لب هایتان را خیس کنید تا صدای سوت را آماده کرده باشید. به اصطلاح به این کار «خیس کردن سوت» هم می گویند. لب های خیستان را طوری روی دندان هایتان قرار دهید که پیدا نباشند. لب هایتان را در همین حالت در طول سوت زدن حفظ کنید. این که به چه اندازه باید لب هایتان را سفت نگهدارید همراه با تمرین به دست می آید. لب های خود را با زبان کمی خیس کرده و سپس آنها را از هم باز کنید. به مرور و با تمرین یاد خواهید گرفت که دهان خود را تا چه اندازه باز کرده و لب ها را در کجای دندان ها ثابت نگه دارید.

 

2- انگشت هایتان را زیر نوک زبانتان قرار دهید

 آموزش تصویری سوت زدن با انگشتان دست

 

بدون توجه به انگشت استفاده شده، قرار دادن نوک انگشت ها به زیر زبان شما را برای سوت زدن آماده می کند. این کار را با لطافت انجام دهید و فشار زیاد وارد نکنید. پیش از انجام این کار حتما دستانتان را بشویید. فشار بیش از حد خطرناک است و ممکن است سوت زدن را سخت تر کند. می توانید از انگشت اشاره و شست، انگشت های کوچک یا انگشت اشاره و انگشت میانی برای آسان ترین روش سوت زدن استفاده کنید.

 

3- زبانتان را با استفاده از انگشت‌ها به عقب فشار دهید

 آموزش تصویری سوت زدن با انگشتان دست

 

با استفاده از انگشت ها، نوک زبانتان را به عقب فشار دهید تا جایی که یک چهارم آن به خودش پیچیده شود. به این کار ادامه دهید تا بند اول انگشتانتان داخل دهان قرار گیرند. انجام دادن این کار با فشار زیاد سوت زدن را سخت تر می‌کند و خطرناک است. این حرکت می بایست به لول شدن زبانتان کمک کند. در این مرحله، نوبت به زبان می رسد تا در جای درست قرار بگیرد. با استفاده از انگشتان دست، پشت زبان خود را به سمت داخل دهان تا کنید. حدودا یک چهارم از انگشتان دست باید در داخل دهان قرار داشته باشند.

 

4- لب هایتان را محکم به روی انگشت ها ببندید

 آموزش تصویری سوت زدن با انگشتان دست

 

بستن لب ها به دور انگشت ها برای تولید صدای رسا و شفاف مرحله مهمی است. فضای خالی و بازی نباید به غیر از محل برخورد انگشت ها با یک دیگر وجود داشته باشد. این فاصله محلی است که صدا در آن تولید می شود و اندازه آن با تمرین سوت زدن به دست خواهد آمد.

 

5- از میان انگشت ها فوت کنید

 آموزش تصویری سوت زدن با انگشتان دست

 

تلاش کنید تا ابتدا از میان انگشت هایتان به آرامی فوت کنید. محل قرار گیری انگشت ها و سفتی لب ها را برآورد کنید و اگر باد از جایی فرار می کند آن جا را بپوشانید. از این که زبانتان از حالتش خارج نمی شود و مسیر خروجی هوا را نمی بندد اطمینان حاصل کنید. پس از آن که مشکلات بالا را برطرف کردید، می توانید محکمتر فوت کنید تا صدای سوت را تولید کرده و به مرور زمان تا هر چقدر که دوست دارید صدا را بلند کنید.

 

در حالی که با انگشتان زبان را برگردانده و در جای خود ثابت نگه داشته اید، به بیرون فوت کنید تا جریان هوائی که از میان انگشتان و زبان عبور می کند، صدای سوت ایجاد کند. توجه داشته باشید که هوا فقط باید از لب پائینی بیرون بیاید. اگر متوجه شدید که هوا از لب بالائی نیز عبور می کند، مسیر عبور هوا را با لب و انگشتان دست مسدود کنید.

 آموزش تصویری سوت زدن با انگشتان دست

 

1- سوت زدن انگشت اشاره و میانی

 آموزش تصویری سوت زدن با انگشتان دست

 

در این حالت هر دو انگشت اشاره و میانی را به کار می گیرد. در هر دو دست این دو انگشت را به یک‌دیگر بچسبانید و دو انگشت دیگر را با شست نگه دارید. مچتان را بچرخانید تا انگشت های شست به سمت شما باشند و سپس نوک انگشت های اشاره را به یکدیگر بچسبانید تا شکل A انگلیسی را تشکیل دهند.

 

2- سوت زدن انگشت های کوچک

انگشت های کوچک هر دست را با نگه داشتن دیگر انگشت ها توسط شست جدا کنید و مچ تان را به سمت خود بچرخانید تا انگشت شست باز هم به سمت شما باشد. در آخر نوک انگشت های کوچک را به یکدیگر بچسبانید تا شکل A انگلیسی را تشکیل دهند.

 آموزش تصویری سوت زدن با انگشتان دست

 

مطالب داغ هفته اخیر

تبلیغات متنی