از شر سیاهی قوزک پا راحت شوید|ترفند

از شر سیاهی قوزک پا راحت شوید|ترفند

از شر سیاهی قوزک پا راحت شوید|ترفند

 

جمع شدن سلول های مرده پوست بر روی هم، اصطکاک، قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا عدم تعادل هورمونی در بدن می تواند باعث ایجاد سیاهی و تیرگی آرنج، قوزک پا و سر زانو شود.

بد نیست بدانید که آرنج و زانو غدد چربی ندارند و مهم است که با مراقبت های بهداشتی مناسب از خشک شدن پوست این قسمت ها جلوگیری کنیم.

ما در این مقاله از سایت کوکا راه ها و روش های طبیعی و طرز تهیه چند ماسک خانگی و گیاهی را برای از بین بردن سیاهی آرنج، قوزک پا و زانو برای شما ارائه کرده ایم.

 خیار

با توجه به اینکه خیار خواص سفید کنندگی دارد می توان آن را به عنوان یکی از بهترین و موثرترین درمان های خانگی برای رفع سیاهی قوزک پا، آرنج و سر زانو استفاده کرد. خیار حاوی مقادیر بالای ویتامین C و ویتامین A است که پوست شما را مرطوب می کند و به از بین رفتن سلول های مرده پوست کمک می کند.

به مدت 15 دقیقه قطعات خیار را بر روی محل مورد نظر خود ماساژ دهید، بگذارید 5 دقیقه بماند و سپس با آب سرد خوب بشویید.

 از شر سیاهی قوزک پا راحت شوید|ترفند

 

ماسک خیار و لیمو ترش

هر روز مقدار مساوی آب خیار و آب لیمو ترش تازه را با هم مخلوط کنید، این ترکیب را بر روی زانو ها و آرنج خود بمالید و بگذارید 20 دقیقه بماند سپس با آب سرد بشویید.

 از شر سیاهی قوزک پا راحت شوید|ترفند

 

 لیمو ترش و جوش شیرین

لیمو ترش سرشار از آنتی اکسیدان ها و ویتامین C بوده که سبب بازسازی پوست می شود، جوش شیرین هم به عنوان یک پاک کننده ملایم و موثر برای سفید کردن تیرگی های پوست عمل می کند.

یک لیمو ترش تازه را بردارید و نصف کنید، 1 قاشق غذا خوری جوش شیرین را بر روی دو نیمه ی لیمو ترش بریزید و آن را به مدت 1 دقیقه بر روی آرنج و زانو ماساژ دهید، بگذارید 15 دقیقه بماند و سپس با آب گرم بشویید.

این روش را هر دو روز یکبار تکرار کنید تا زودتر نتیجه بگیرید.

 از شر سیاهی قوزک پا راحت شوید|ترفند

 

 آلوئه ورا و شیر

آلوئه ورا حاوی مواد تشکیل دهنده ای است که باعث آبرسانی پوست شده و پوست را مرطوب می کند، علاوه بر این دارای خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی بوده و به پاکسازی پوست هم کمک می کند.

ترکیبی از آلوئه ورا و شیر یک روش ساده و مفید برای درمان سیاهی آرنج و زانو محسوب می شود.

مقادیر مساوی ژل آلوئه ورا و شیر را با هم ترکیب کنید و آن را بر روی پوست بمالید، بگذارید یک شب بماند و صبح روز بعد آن را با آب گرم بشویید.

ژل آلوئه ورا را از برگ های آن جدا کنید و بر روی آرنج و زانو بمالید، بگذارید 20 دقیقه بماند و سپس آن را با آب گرم بشویید.

 از شر سیاهی قوزک پا راحت شوید|ترفند
سیب زمینی

سیب زمینی غنی از آنزیم کاتچولاز است که می تواند به طور طبیعی به سفید شدن و روشن شدن پوست کمک کند، استفاده روزانه از سیب زمینی پوست شما را نرم می کند و برای درمان تیرگی زانو و قوزک پا مفید می باشد.

یک بزرگ سیب زمینی را بشویید و آن را حلقه حلقه ببرید، به مدت 15 دقیقه قطعات سیب زمینی را بر روی پوست آرنج و زانو بمالید و سپس با آب بشویید، پس از استفاده از این ماسک حتما از یک کرم مرطوب کننده استفاده کنید.از شر سیاهی قوزک پا راحت شوید|ترفند

 زردچوبه

زردچوبه طبیعی ترین روش درمان سلول های مرده پوست زانو و آرنج می باشد، زردچوبه حاوی مقادیر بالای کورکومین است که باعث کاهش تولید بیش از حد ملانین که یکی از عوامل ایجاد سیاهی آرنج و زانوست، آن را درمان می کند.

 

از شر سیاهی قوزک پا راحت شوید|ترفند

 

ماسک زردچوبه و عسل و شیر

1 قاشق غذاخوری پودر زردچوبه را با 1 قاشق چای خوری شیر و 1 قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید و آن را بر روی نواحی تیره بمالید و خوب ماساژ دهید، بگذارید تا خشک شود و سپس آن را با آب گرم بشویید.

 از شر سیاهی قوزک پا راحت شوید|ترفند

 

روغن نارگیل

روغن نارگیل حاوی اسید های چرب ضروری و ویتامین E می باشد که به درمان سیاهی قوزک پا، آرنج و زانو کمک می کند. بعد از هر با حمام کردن مقداری روغن نارگیل را بر روی آرنج و زانو ها بمالید و به مدت 3 دقیقه ماساژ دهید.

 از شر سیاهی قوزک پا راحت شوید|ترفند

 

ماسک روغن نارگیل و لیمو ترش

1 قاشق چای خوری روغن نارگیل را با 1/2 قاشق چای خوری آب لیمو ترش تازه ترکیب کنید و آن را به آرامی 5 دقیقه بر روی محل تیرگی ماساژ دهید و سپس با آب گرم بشویید.

 

 عسل

عسل به عنوان یک مرطوب کننده طبیعی برای پوست عمل می کند و هنگامی که با لیمو ترش ترکیب شود می تواند به رفع تیرگی زانو و آرنج کمک کند.از شر سیاهی قوزک پا راحت شوید|ترفند

 

ماسک عسل و لیمو ترش

2 قاشق غذاخوری عسل و آب نصف لیمو ترش تازه را با 1 قاشق چای خوری جوش شیرین ترکیب کنید و آن را بر روی آرنج و زانو ها بمالید، بگذارید 20 تا 30 دقیقه بماند و سپس با آب گرم بشویید.

 

از شر سیاهی قوزک پا راحت شوید|ترفند

 اسکراب روغن زیتون و شکر

ترکیب روغن زیتون و شکر یک اسکراب طبیعی برای درمان سیاهی آرنج و زانو می باشد که با آبرسانی و حذف سلول های مرده از پوست به رفع تیرگی آرنج و زانو کمک می کند.

مقادیر مساوی روغن زیتون و شکر را با هم مخلوط کنید و به مدت 5 دقیقه در حرکات دایره ای بر روی تیرگی های زانو، قوزک پا و سر آرنج بمالید؛ سپس با آب گرم بشویید.

این روش را هر هفته استفاده کنید تا زودتر نتیجه بگیرید.

 از شر سیاهی قوزک پا راحت شوید|ترفند

 

 ماسک جو دوسر و لیمو ترش

بلغور جو دو سر یکی دیگر از بهترین مواد طبیعی برای رفع سیاهی آرنج و زانو ها می باشد.

آب نصف لیمو ترش تازه را با 1/2 قاشق غذاخوری بلغور جو دوسر و یک قاشق چای خوری نمک با هم مخلوط کنید، به مدت 15 دقیقه در حرکات دایره ای بر روی زانو ها و آرنج ماساژ دهید و سپس با آب گرم بشویید.

این روش را 3-4 بار در هفته تکرار کنید تا زودتر نتیجه بگیرید.

 از شر سیاهی قوزک پا راحت شوید|ترفند

 

ماسک جو دو سر و شیر

2 قاشق غذا خوری بلغور جو دوسر را با 2 قاشق غذا خوری شیر مخلوط کنید و بر روی زانو ها و آرنج بمالید، بگذارید 10 دقیقه بماند و سپس آن را با آب بشویید.

 از شر سیاهی قوزک پا راحت شوید|ترفند

ماسک سرکه سیب و ماست

محتوای غنی از اسید استیک در سرکه و اسید لاکتیک در ماست به رفع سیاهی آرنج و زانو کمک کرده و پوست را درخشان تر می کند.

1 قاشق غذاخوری ماست و 1 قاشق غذاخوری سرکه سیب را با هم مخلوط کنید و آن را بر روی آرنج و زانو بمالید، بگذارید 15 دقیقه بماند و سپس با آب گرم بشویید.

این ماسک را 3-4 بار در هفته استفاده کنید تا زودتر نتیجه بگیرید.

 از شر سیاهی قوزک پا راحت شوید|ترفند

 

ماسک سرکه سیب و آب

یکی دیگر از راه های آسان برای روشن کردن و سفید کردن پوست قوزک پا، آرنج و زانو این است که مقداری سرکه سیب را با آب مخلوط کنید و آن را به آرنج ها و زانو های بمالید، بگذارید 15 دقیقه بماند و سپس با آب سرد بشویید.

 از شر سیاهی قوزک پا راحت شوید|ترفند
نکات مهم

1. مواد به کار رفته در این روش‌ها اغلب باعث لایه برداری از پوست می‌شوند، بنابراین ممکن است مقداری پوست را حساس کنند اما اگر دچار قرمزی، پوسته‌ریزی و خارش بیش از حد شدید مصرف آنها را قطع کرده و با یک پزشک مشورت کنید.

2. روش‌های مختلف روشن‌سازی پوست را همزمان با هم یا با فاصله کم از هم به کار نبرید زیرا با این کار به پوست آسیب می‌رساند. بهتر است در هفته فقط از دو یا سه روش استفاده کنید.

جدیدترین مطالب

مطالب بیشتر
مطالب پربازدید هفته
دوستان ما