نشانه عفونت کلیه ها چیست؟

نشانه عفونت کلیه ها چیست؟

نشانه عفونت کلیه ها چیست؟

برای پیشگیری از عفونت کلیه حداقل سالی یکبار با انجام آزمایش از سلامت کلیه های خود اطمینان حاصل کنید.

 

دکتر آریا جنابی فوق تخصص کلیه، با تاکید بر آزمایش سالی یک بار عملکرد کلیه ها گفت: عفونت کلیه هرچه زودتر تشخیص داده شود، آسیب کمتری به کلیه ها وارد می‌کند. عفونت کلیه از بیماریهای شایعی است که در همه سنین اتفاق می افتد و درد در ناحیه پهلو، سوزش ادرار، وجود خون در ادرار ، احتباس ادرار و تب و لرز از نشانه های این بیماری است، گرچه این علائم در همه افراد یکسان نیست و ممکن است حتی در مواردی این نشانه ها هم بروز نکند، بنابراین برای تشخیص دقیق بیماری، حتماً باید آزمایشات لازم صورت گیرد.

 

حتی افرادی که در خانواده سابقه مشکل کلیوی نداشته و مبتلا به دیابت و پرفشاری خون هم نیستند، سالی یک بار باید با انجام آزمایش، از سالم بودن عملکرد کلیه های خود اطمینان حاصل کنند. برای تشخیص مشکلات کلیوی در مراحل اولیه، معاینات بالینی و انجام آزمایشات، شامل خون و ادرار، ضروری است و در مراحل بعد در صورت نیاز با تشخیص پزشک سونوگرافی هم انجام خواهد گرفت.

 

این فوق تخصص کلیه با اشاره به اینکه تصفیه خون، پاک سازی خون و دفع سموم بدن وظایف اصلی کلیه هاست، افزود: اگر شخصی دچار عارضه در کلیه ها شود علائم بیماری مزمن بی اشتهایی، ضعف شدید، کاهش وزن، افزایش فشار خون، احتباس آب و نمک در بدن بروز می کند و عوارض گوارشی مانند تهوع، استفراغ، بی اشتهایی، تغییر خلق و خو، افسردگی شدید، عصبانیت و پرخاشگری اهم نشانه هایی است که در اثر نارسائی کلیوی بیمار را رنج می دهد.

 

عفونت کلیه گاه بدون نشانه هم پدید می آید و ممکن است بدون علامت باشد و فقط از طریق آزمایش می توان نارسایی کلیه را تشخیص داد.

 

مرتبط :

درمان عفونت های ادراری

علائم اختلالات کلیه و بیماری های کلیوی چیست؟

سنگ کلیه و راهکارهایی برای مقابله با آن

کیست کلیه چیست و چه علائمی دارد؟ + راه درمان

جدیدترین مطالب

مطالب بیشتر
مطالب پربازدید هفته
دوستان ما