علت خستگی و بی حوصلگی همیشگی چیست؟

علت خستگی و بی حوصلگی همیشگی چیست؟

علت خستگی و بی حوصلگی همیشگی چیست؟

 

برای همه این مساله پیش آمده که گاهی مدام احساس خستگی و کلافگی کنند.هم بخواهند کاری انجام دهند و هم حالش را نداشته باشند.در بعضی ها مقطعی است و در بعضی نیز دائمی.اما علت ناپیداست.ما در این قسمت از فراناز علت های احتمالی را برایتان بازگو میکنیم امیدوارم از همراهی با ما لذت ببرید.

– احتمال اشکال در غده تیروئید

تیروئید یک غده ی پروانه ای شکل در گلو میباشد که مسوول تنظیم سوخت و ساز بدن است. اگر به هر دلیلی این غده پرکار و یا کم کار شود، سوخت و ساز بدن شما بهم میریزد. مثلا اگر این غده پرکار شود، تمام انرژی دریافتی از غذا را سوزانده و شخص احساس کمبود انرژی و خستگی میکند و اگر این غده کم کار باشد، سوخت و ساز بدن کم شده و انرژی اصلا تولید نمیشود. بنابراین شما با یک آزمایش تیروئید ساده و یا سونوگرافی و عکس از تیروئید میتوانید وضعیت تیروئید خود را بررسی نمایید.

 

– احتمال کمبود ویتامین D و دوری از آفتاب

کمبود ویتامین D در بدن یکی از شایع ترین مشکلاتیست که اکثرا با آن روبرو هستند. مردم به دلیل ترس از ابتلا به سرطان پوست و یا نوع پوششان در کشورهای مختلف، خیلی کم در معرض آفتاب که منبع ویتامین D است قرار میگیرند. واجب است بدانید که یکی از مهمترین عوامل خستگی در افراد کمبود ویتامین D میباشد. کسانی که نسبت به محصولات لبنی آلرژی دارند، برخی از رژیم‌های غذایی غلط و حتی داشتن پوست‌های بسیار تیره از عواملی هستند که ممکن است باعث کمبود ویتامین D در بدن شوند.

 

شما با یک آزمایش ساده میتوانید سطح ویتامین D در بدنتان را بسنجید. و در صورت کمبود ویتامین D میتوانید ار مکمل های ویتامین D استفاده نمایید.

 

علت خستگی و بی حوصلگی همیشگی چیست؟علت خستگی و بی حوصلگی همیشگی چیست؟

 

– احتمال کمبود یا فقر آهن و کم خونی

اگر بدن شما نتواند اُکسیژن کافی به تمام عضلات شما برساند بدن دچار ضعف، بی‌حالی و گیجی خواهد شد. در واقع کم خونی یک بیماری نیست بلکه نشانه ی یک بیماریست که پزشک شما با یک آزمایش ساده میتواند آن را تشخیص و درمان نماید. در این راستا بی حالی و خستگی شما نیز برطرف خواهد شد.

 

علت خستگی و بی حوصلگی همیشگی چیست؟

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
بیرون کشیدن جنین خرگوش از واژن زن باردار (+تصاویر)
بیرون کشیدن جنین خرگوش از واژن زن باردار (+تصاویر)
مشاهده بیشتر