عوارض ترک تریاک از زبان کلینیک ترک اعتیاد نگین

عوارض ترک تریاک از زبان کلینیک ترک اعتیاد نگین

عوارض ترک تریاک از زبان کلینیک ترک اعتیاد نگین

تریاک یکی از قدیمی ترین مواد مخدر پرطرفدار است که مصرف آن بیش از مواد مخدر دیگر است. تریاک از مشتقات گیاه خشخاش بوده و نیمه عمر آن 8 تا 12 ساعت در بدن فرد است. البته مدت زمان ماندگاری آن در بدن فرد مصرف کننده بستگی به متابولیسم، میزان و مقدار مصرف و عوامل دیگر، دارد.

 

تریاک علاوه بر وابستگی روانی، فرد را از نظر جسمانی بسیار به خود وابسته می کند و ترک آن را سخت می کند. برای ترک این ماده مخدر، باید با مراجعه به کلینیک ترک اعتیاد و طبق دستورات دکتر متخصص عمل کنید. ترک خودسرانه و در خانه تریاک، باعث می شود عواقب جبران ناپذیری برای فرد مصرف کننده به وجود بیاید. به همین دلیل حتما برای ترک تریاک به مراکز ترک اعتیاد معتبر مراجعه کنید. اگر می خواهید بدانید عوارض ناگهانی و غیر اصولی ترک تریاک در خانه به چه صورت است، تا انتها این مقاله را بخوانید. ما در این مقاله اطلاعات ارزشمندی را که متخصصان کلینیک ترک اعتیاد نگین در اختیارمان قرار داده‌اند، برای شما بازگو می‌کنیم تا بتوانید با آگاهی بیشتر برای ترک اقدام کنید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش‌های ترک تریاک در مرکز بستری ترک اعتیاد نگین، به وبسایت این مجموعه سر بزنید و با مشاوران آن در ارتباط باشید.

 

عوارض ترک ناگهانی تریاک

هنگامی که فرد برای مدت طولانی تریاک مصرف می کند، یکباره و ناگهانی به فکر ترک آن می افتد که ممکن است ترک خود به خودی این ماده مخدر عوارض جبران ناپذیری را به جا بگذارد. عوارض آن علاوه بر تأثیر بر روان آدمی، از نظر جسمانی هم فرد را دچار مشکل می کند. در ادامه به برخی از عوارض ترک ناگهانی تریاک می پردازیم:

 

 • اوردوز کردن
 • تهوع و استفراغ: ممکن است محتویات درون معده، به ریه های فرد وارد شود که در این صورت، امکان بروز التهاب در ریه و عفونی شدن آن ها وجود دارد که به این اختلال آسپیراسیون ریوی گفته می شود. این اختلال موجب درد در ناحیه قفسه سینه می شود و در بدترین حالت ممکن است موجب بروز استفراغ و وارد شدن آن ها به ریه و در نهایت خفگی فرد منجر شود.
 • اسهال: این اختلال به دلیل کاهش سطح آب و الکترولیت ها در بدن باعث ایجاد اختلالاتی در گردش خون می شود که امکان بروز ایست و سکته قلبی را زیاد می کند.
 • اسپاسم عضلانی: به دلیل ترک ناگهانی تریاک، عضلات به سرعت شروع به گرفتگی می کنند و درد ناشی از آن برای فرد بیمار بسیار طاقت فرسا است.

 

عوارض ترک تریاک از زبان کلینیک ترک اعتیاد نگین

 

عوارض ترک تریاک به صورت غیر اصولی

درمان اعتیاد به تریاک فقط با مراجعه به کلینیک های ترک اعتیاد معتبر صورت می گیرد. با این حال روش های غیراصولی زیاد برای این اختلال در نظر گرفته شده است که به هیچ عنوان مورد تأیید درمانگران نیستند. در ادامه به بررسی و شرح روش های غیر اصولی ترک تریاک می پردازیم:

 

 • ترک تریاک با داروهای گیاهی: یکی از متداول ترین روش های غیراصولی برای ترک تریاک استفاده از داروهای گیاهی با فرم های مختلف قرص و شربت است. در هنگام استفاده حتما به این نکته توجه داشته باشید که این دارو ها به دلیل شباهت ساختاری به مواد مخدر، خود باعث ایجاد وابستگی می شوند.

 

 • ترک تریاک با اسپند: یکی دیگر از این روش ها که بسیار غیراصولی و غیر پزشکی است از طریق دود کردن اسپند انجام می شود. در واقع دود کردن اسپند هیچی کمکی به ترک تریاک به فرد نمی کند و در واقع فقط علائم ترک را ایجاد می کند.

 

عوارض ترک تریاک در خانه

ترک تریاک در منزل یک روش غیراصولی است که اصلا مورد تأیید پزشکان و روانشناسان در این زمینه، نیست. به دلیل اینکه فرد باید دوره درمان را زیر نظر دکتر، پزشک، پرسنل ICU، روانشناس و روانپزشک به صورت کامل، انجام دهد و تمام کند. به دلیل اینکه تریاک هم از نظر روانی و هم از نظر جسمانی فرد را وابسته می کند، هنگامی که فرد دوره ترک اعتیاد را از نظر جسمانی پشت سر می گذارد، نیاز به جلسات مشاوره توسط روانشناس دارد. همچنین ممکن است وضعیت حاد و اورژانسی در مرحله سم زدایی و طول درمان برای بیمار به وجود بیاید، پس نیاز است که بیمار تحت نظر پزشک متخصص و کادر درمانی مجرب در بیمارستان دوره درمانی خود را طی کند.

 

عوارض ترک تریاک از زبان کلینیک ترک اعتیاد نگین

 

ترک تریاک با کمک بیمارستان ترک اعتیاد نگین

برای ترک اعتیاد باید از روش های پزشکی و متناسب با متابولیسم بدن فرد استفاده شود. بیمارستان ترک اعتیاد نگین یکی از بهترین بیمارستان های ترک اعتیاد است. مدیریت بیماران برای ترک اعتیاد کار سخت و طاقت فرسایی است که نیاز به صبر بالایی دارد، که این کار در بیمارستان نگین توسط مجرب ترین کادر پزشکی ترک اعتیاد، انجام می شود. از خدمات ارائه شده در بیمارستان نگین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • پرستاری 24 ساعته توسط مجرب ترین پرسنل
 • همراهی پزشک و روانشناس در تمامی مراحل درمان
 • خدمات اورژانسی در صورت بروز مشکل
 • پیگیری پرسنل و پزشک بعد از درمان
 • بستری تفکیک شده و اختصاصی در بیمارستان و…

 

برای رزرو نوبت مشاوره و صحبت با پزشکان نگین، به سایت کلینیک مراجعه کنید و با شماره‌های موجود تماس بگیرید.

مطالب داغ هفته اخیر