عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت در تهران چیست ؟

عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت در تهران چیست ؟

عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت در تهران چیست ؟

یکی از چالش های بزرگ کسانی که دندان یا دندان های خود را از دست داده اند پیدا کردن یک جایگزین کاربردی برای پر کردن جای خالی دندان از دست رفته ی خود است و همه افراد بعد از تحقیق و بررسی به این نتیجه خواهند رسید که بهترین روش برای جایگزین دندان های از دست رفته استفاده از درمان ایمپلنت دندان است که یک درمان بسیار پرکاربرد است که امروزه از محبوبیت بسیار بالایی در بین مردم برخوردار است و جایگاه خود را به عنوان بهترین درمان برای جایگزینی دندان های خراب یا از دست رفته پیدا کرده است.

 

ایمپلنت دندان بدونه شک بهترین گزینه برای پر کردن جای خالی دندان های از دست رفته می باشد اما یکی از مواردی که ذهن اکثر کسانی که قصد انجام ایمپلنت دندان را دارند به خود مشغول کرده است هزینه ایمپلنت دندان است، اگر شماهم به سوالاتی مانند قیمت ایمپلنت چقدراست؟ یا چه عواملی در قیمت ایمپلنت نقش دارند؟ و… مواجعه شده اید پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا به سولات شما پاسخ دهیم.

 

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان یکی روش جایگزینی دندان های خراب و از دست رفته افراد به صورت بلند مدت می باشد که با مراقبت های مناسب از ان ممکن است تا اخر عمر بیمار نیز به خوبی کار خود را انجام دهد، ایمپلنت دندان دارای بیشترین شباهت با دندان های طبیعی را در بین تمامی روش های جایگزینی دندان از دست رفته می باشد، ایمپلنت دندان به دلیل مزایای فراوانی که دارد به عنوان یک درمان بسیار کاربردی شناخته می شود و نام خود را به عنوان بهترین روش پر کردن جای خالی دندان های از دست رفته ثبت نموده است و نظر افراد زیادی را به خود جلب نموده است.

 

بیشتر بخوانید » ایمپلنت دندان چیست ؟ 

 

ایمپلنت دندان دارای سه قسمت اصلی تقسیم می شود که هر کدام دارای ویژگی ها و وظیفه ی خاص خود اند، این عبارت اند از:

 

فیکسچر ایمپلنت

فیکسچر یا پایه ایمپلنت دندان مهم ترین بخش ایمپلنت دندان است که جایگزین ریشه دندان می شود و وظیفه نگه داشتن تاج دندان را دارد فیکسچر ایمپلنت قطعه ای پیچ مانند است که معمولا از جنس تیاتنیوم ساخته می شود که یه آلیاژ زیست سازگار است و در بدن انسان ایجاد حساسیت نمی نماید و سازگاری بالایی با بدن دارد. فیکسچر ایمپلنت در طی یه جلسه جراحی توسط متخصص ایمپلنت در داخل استخوان فک کاشته می شود تا با گذشت مدت زمانی با استخوان فک پیوند بخورد و در جای خود فیکس شود تا روکش ایمپلنت بر روی آن بسته شود.

 

اباتمنت ایمپلنت

اباتمنت ایمپلنت دندان قطعه ای به شکل یک پیچ کوچک است که وظیفه ی ارتباط و نگه داشتن روکش ایمپلنت را به پایه یا فیکسچر ایمپلنت را دارد.

 

روکش ایمپلنت

روکش ایمپلنت دندان اخرین بخش ایمپلنت دندان و جایگزین تاج دندان طبیعی است که بر روی فیکسچر ایمپلنت بسته می شود و تا درمان ایمپلنت به پایان برسد، روکش های ایمپلنت دندان معمولا از جنس چینی یا سرامیک ساخته می شوند تا دارای شباهت بالایی با دندان های طبیعی باشند و همچنین از استحکام بالایی برخوردار باشند.

 

قیمت ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان بهترین درمان و روش برای جایگزینی دندان های از دست رفته افراد می باشد که دارای مزایای بسیار زیادی است اما درمان ایمپلنت دندان یک درمان با هزینه بسیار پایین نیست و ممکن است هزینه و قیمت ایمپلنت ذهن بسیاری از افرادی را که قصد انجام ایمپلنت را دارند را به خود مشغول کرده باشد از این رو ما در این مقاله قصد داریم به برسی قیمت ایمپلنت دندان و معرفی عوامل تاثیر گذار بر قیمت ایمپلنت دندان بپردازیم، همینطور که قبلا نیز به این مضوع اشاره نمودیم هزینه ایمپلنت دندان برای هر شخص متفاوت است و تحت تاثیر عواملی مختلفی قرار دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

 

عوامل تاثیر گذار بر قیمت ایمپلنت دندان

انجام ایمپلنت دندان برای هر شخص در تعداد ایمپلنت، در نوع ایمپلنت و… می تواند متفاوت باشد . این تفاوت ها هزینه نهایی برای هر شخص را مشخص می نمایند. عوامل موثر در قیمت ایمپلنت دندان به شرح زیر اند:

 

 عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت در تهران چیست ؟

 

تعداد ایمپلنت مورد استفاده

تعداد ایمپلنت های مورد استفاده برای هر شخص متناسب با دندان هایی است که از دست داده است و با دیگر افراد متفاوت است و این عامل در هزینه نهایی ایمپلنت دندان تاثیر مستقیم دارد.

 

برند ایمپلنت مورد استفاده

شرکت ها و برند های زیادی در سرتاسر جهان به تولید وساخت ایمپلنت دندان میپردازند که هر کدام داری ویژگی ها و کیفیت متفاوتی است که از این رو هر برند ایمپلنت های تولیدی خود را بسته به کیفیت و ویژگی های آن با قیمت متفاوتی به بازار عرضه می نماید.

 

میزان تخصص و تجربه متخصص

در جراحی کاشت ایمپلنت دندان تجربه و تخصص، دندانپژشک تاثیر بسیار زیادی در نتیجه نهایی درمان خواهد داشت و احتمال شکست درمان را کمتر می نمایند، اما میزان تخصص متخصص ایمپلنت در هزینه نهایی ایمپلنت نیز می تواند تاثیر گذار باشد.

 

کلینیک دندانپزشکی

بسته به موقعیت کلینیک دندانپزشکی و تجهیزات و بروز بودن آنها، انجام ایمپلنت دندان در کدام کلینیک نیز می تواند در هزینه نهایی ایمپلنت موثر باشد.

 

درمان های جانبی (در صورت نیاز)

بعضی از کسانی که قصد انجام ایمپلنت دندان را دارند به جز خود درمان های اصلی مثل کاشت فیکسچر ایمپلنت، قالبگیری و… به یک سری درمان های جانبی نیز نیاز دارند مثلا کسانی که استخوان لثه ی آنها تحلیل رفته است به درمان جانبی پیوند استخوان نیاز دارند و درمان های جانبی دیگر که هزینه این درمان های جانبی جداگونه بر هزینه ایمپلنت دندان افزوده می شود.

 

قیمت هر واحد ایمپلنت دندان چقدر است ؟

همانطور که قبلا نیز به این موضوع اشاره نمودیم قیمت ایمپلنت تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد و نمی تواند به طور دقیق گفت اما به طور تقریبی هزینه انجام درمان ایمپلنت دندان در سال 1402 در شهر تهران مبلغی در حدود 5.000.000 الی 22.000.000 تومان به ازای هر واحد ایمپلنت بدون روکش می باشد و هزینه هر واحد روکش پی اف ام درجه یک مبلغ 3.500.000 و روکش زیرکنیا درجه یک مبلغ 4.500.000 تومان به هزینه های ایمپلنت افزوده می شود.

 

چگونه می توان ایمپلنت دندان را با حداقل هزینه انجام داد؟

ایمپلنت دندان قطعا بهترین روش برای درمان بی دندانی و پر کردن جای خالی دندان های از دست رفته افراد می باشد امه همانطور که در بالا نیز به ان اشاره کردیم هزینه ایمپلنت دندان نسبت به دیگر روش های مشابه برای پر کردن جای خالی دندان های از دست رفته بیشتر است اما ایمپلنت می تواند با ساختن و بازگرداندن زیبایی لبخند شما حس اعتماد به نفس شما را افزایش دهد و باعث افزایش زیبایی شما شود و داشتن لبخندی زیبای و بی نقص خود یک سرمایه است.

 

اما اگر بخواهیم به دنبال راهی برای کاهش هزینه های کاشت ایمپلنت دندان باشیم بهترین راه استفاده از بیمه است که یک راه مناسب جهت کاهش هزینه های ایمپلنت به شمار می رود البته بعضی از مراکز بیمه هزینه های مربوط به ایمپلنت دندان را نمی پذیرند زیرا آن را یکه درمان زیبایی به شمار می آورند و از پرداخت هزینه های مربوط به آن سر باز می زنند، بنابراین این موضوع را در نظر داشته باشید و در انتخاب بیمه ی خود دقت نمایید چون بیمه های زیادی وجود دارند که هزینه های ایمپلنت دندان را مانند دیگر هزینه های درمان می پذیرند.

مطالب داغ هفته اخیر