عکس و اسامی شخصیت هاي‌ اصلی فیلم تایتانیک در زمان حادثه واقعی

عکس و اسامی شخصیت هاي‌ اصلی فیلم تایتانیک در زمان حادثه واقعی

عکس و اسامی شخصیت هاي‌ اصلی فیلم تایتانیک در زمان حادثه واقعی

در فیلم تایتانیک از شخصیت های واقعی مسافران این کشتی الهام گرفته شده بودند. تایتانیک «انگلیسی: Titanic» فیلمی آمریکایی در ژانر عاشقانه حماسی و فاجعه بـه کارگردانی، نویسندگی و تهیه‌کنندگی جیمز کامرون اسـت، کـه درسال ۱۹۹۷ منتشر شد. این فیلم کـه دو جنبهٔ تاریخی و داستانی را دربردارد، بر پایهٔ روایات غرق شدن کشتی آرام‌اس تایتانیک ساخته شده‌اسـت. لئوناردو دی‌کاپریو و کیت وینسلت دراین فیلم نقش افرادی از دو طبقهٔ اجتماعی متضاد را ایفا میکنند کـه در حین اولین سفر بد فرجام با این کشتی شیفتهٔ یک دیگر می شوند.

 

تایتانیک در ۱۹ دسامبر ۱۹۹۷ منتشر شد و بـه موفقیت‌هاي‌ از لحاظ تجاری و سینمایی چشمگیری دست یافت و سپس افتخارات متعددی دریافت کرد. این فیلم نامزد دریافت ۱۴ جایزهٔ اسکار شد و با همه ی‌چیز درباره ایو «۱۹۵۰» برای بیشترین نامزدی اسکار برابری کرد.

 

تایتانیک برندهٔ ۱۱ جایزهٔ اسکار از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی شد کـه با بن هور «۱۹۵۹» از لحاظ تعداد برد اسکار برای یک فیلم تک قسمتی برابری کرد. تایتانیک با ۱٫۸۴ میلیارد دلار فروش آغازین در جهان، اولین فیلمی بود کـه بـه مرز فروش یک میلیارد دلاری رسید.

 

در دنیای واقعی شخصیت های فیلم تایتانیک چه کسانی بوده اند

این فیلم در رتبهٔ نخست پرفروش‌ترین فیلم تمام دوران باقی ماند تا این کـه آواتار کامرون درسال ۲۰۱۰ از ان پیشی گرفت. نسخهٔ سه‌بعدی تایتانیک برای بزرگداشت صدمین سالگرد غرق شدن کـه در ۴ آوریل ۲۰۱۲ منتشر شد و ۳۴۳٫۶ میلیون دلار دیگر در سراسر جهان فروخت.

 

این فیلم در رتبهٔ نخست پرفروش‌ترین فیلم تمام دوران باقی ماند

این فیلم پس از آواتار دومین فیلمی بود کـه بیش از ۲ میلیارد دلار در جهان بـه فروش رساند. تایتانیک با فروش ۲٫۲۵۶ میلیارد دلار در سراسر جهان بـه پرفروش‌ترین فیلم ۱۹۹۷ و سومین فیلم پر فروش جهان دست یافت.

 

تایتانیک با فروش ۲٫۲۵۶ میلیارد دلار در سراسر جهان به پرفروش‌ترین فیلم ۱۹۹۷ و سومین فیلم پر فروش جهان دست یافت.

تایتانیک درسال ۲۰۱۷ برای بیستمین سالگرد نمایش ان دوباره منتشر شد و برای بیست و پنجمین سالگرد ان درسال ۲۰۲۳ در 3D 4K HDR و نرخ فریم بالا دوباره اکران شد. این فیلم همچنین بـه جهت «اهمیت بالای زیبایی شناختی، تاریخی و فرهنگی» در کنگره ملی ایالات متحده آمریکا ثبت و از آن حفاظت میشود.

 

داستان تایتانیک

یک جویندهٔ گنج بـه نام «بروک لاوت» کـه بـه دنبال الماس مشهوری بـه نام قلب اقیانوس در بقایای کشتی غرق شده تایتانیک اسـت، صندوقچه‌اي در کشتی پیدا میکند کـه در ان نقاشی از چهره زنی جوان با الماسی بر گردن بـه چشم می خورد. پس از نمایش نقاشی دریک برنامه تلویزیونی، خانم پیری بـه اسم «رز دوویت بوکیتر» ادعا میکند کـه همان زن نقاشی اسـت. وی را بـه محل غرق کشتی می برند تا بـه جستجوگران کمک کند جای الماس را پیدا کنند، اما بـه جای اینکار او داستان غرق شدن کشتی تایتانیک را برای همه ی آنگونه کـه خود از نزدیک دیده‌اسـت، بازگو میکند.

 

داستان تایتانیک 

رز دوویت بوکیتر ۱۷ ساله و ثروتمند تصمیم می گیرد با کشتی بـه آمریکا برود ودر آنجا با «کال هاکلی» ازدواج کند. مادرش وی را وادار کرده تا بـه این ازدواج تن در دهد. ان‌ها سوار کشتی تایتانیک می شوند و کشتی حرکت میکند. یک شب رز تصمیم می گیرد تا از بالای کشتی خودش را در آب بیندازد. اما مسافر فقیر و جوانی بـه اسم «جک داوسون» کـه کارش نقاشی اسـت، وی را نجات می دهد. «جک داوسون» همراه با دوستش بلیت تایتانیک را در بازی پوکر برده‌اند. ان‌ها بـه تدریج بیشتر باهم آشنا میشوند و این آشنایی منجر بـه عشقی عمیق بین ان دو می شود.

 

هاکلی و مادر رز می‌کوشند تا ان‌ها را از هم جدا نگه دارند. خدمتکار هاکلی بـه دستور او گردنبند الماسی را کـه هاکلی بـه رز هدیه داده را در جیب جک می گذراند و افسران کشتی بـه جرم دزدی بـه او در طبقه پایین کشتی بـه لوله دستبند میزنند.

 

شخصیت های واقعی فیلم تایتانیک

کشتی بـه یک کوه یخ شناور برخورد کرده و شروع بـه غرق شدن می کند و همه ی خدمه و مسافرین کشتی در تلاشند تا راه نجاتی برای خود بیابند. ابتدا زن‌ها و بچه‌ها را در قایق‌ها می گذراند و نجات میدهند. دراین بین در طبقهٔ زیرین کـه جک در آنجا زندانی اسـت رز تبر بزرگی برمی‌دارد و دستبند جک را می‌شکند و باهم بـه سمت بالا میروند. توماس اندروز بـه رز جلیقه نجات میدهد و افسران رز را بـه قایق می برند اما او پیش جک برمی‌گردد. مادر رز با قایق نجات پیدا میکند و هاکلی هم کودکی را بغل می گیرد و بـه قایق میرود و نجات مییابد.

 

این بار تایتانیک میزبان جشن پیوند این دو دلداده‌است

کشتی کم‌کم غرق میشود و تعداد زیادی از مسافران روی آب می مانند و یخ می زنند جک رز را بر روی قطعه چوبی میگذارد و از رز قول میگیرد کـه زنده بماند. قایق‌ها دوباره برمی گردند تا کسانی را کـه زنده مانده‌اند نجات دهند ولی فقط رز زنده بودو نجات یافت بـه این ترتیب جک برای زنده ماندن رز یخ میزند و می‌میرد.

 

کشتی تایتانیک ؛دو عاشق پس از مرگ به هم برسند و جاودانه شوند

پس از ۸۴ سال الماس دست رز اسـت و ان را در دریا می‌اندازد. همان شب رز در تخت خواب خود میخوابد و خواب می بیند اینبار تایتانیک میزبان جشن پیوند این دو دلداده‌اسـت. ان هم با شکوه تمام و در بین کف زدن حضاری کـه هیچ رشک و کینه و ترسی از زمان حیات شان در تایتانیک با خود ندارند؛ گویی در آخر عشق پیروز اسـت و قسمت همین بود کـه سرانجام این دو عاشق پس از مرگ بـه هم برسند و جاودانه شوند.

 

شخصیت های واقعی فیلم تایتانیک

مارگارت براون

مارگارت براون کـه کت و شلوار پسرش را برای یک شام با اشراف بـه جک قرض داد، یک مسافر واقعی کشتی تایتانیک بود. او کـه یک انسان دوست، یک شخصیت عمومی و یک فعال بود، همیشه بـه فکر دیگران بود. مارگارت بـه مسافران کمک کرد تا سوار قایق هاي‌ نجات شوند و خودش از سوار شدن بـه قایق امتناع کرد.

 


مطلب مرتبط : باردار شدن بازیگر محبوب تایتانیک(عکس)


 

شخصیت های واقعی فیلم تایتانیک مارگارت براون

بعدا او با فرمانده قایق بحث کرد و از او خواست کـه بـه محل غرق شده بازگردد. هنگامی کـه بازماندگان توسط کارپاتیا نجات یافتند، مارگارت لیستی از بازماندگان تهیه میکرد و بـه دنبال غذا و پتو برای مردم می گشت. او کمیته اي را برای گرد آوری کمک هاي‌ مالی و کمک هاي‌ روانی برای بازماندگان سازمان داد. مارگارت بـه خاطر کارش نشان ملی لژیون افتخار را دریافت کرد.

 

کاپیتان ادوارد اسمیت

کاپیتان ادوارد اسمیت

کشتی تایتانیک تحت فرمان ادوارد اسمیت 62 ساله بود. این کاپیتان دریک خانواده معمولی بزرگ شد ودر سن 12 سالگی مدرسه را رها کرد تا خدمت خودرا در رزرو نیروی دریایی سلطنتی آغاز کند. اسمیت با تجربه ترین کاپیتان شرکت وایت استار لاین با 40 سال سابقه کار بود. قرار بود کشتی تایتانیک آخرین سفر او قبل از بازنشستگی باشد.

 

در سال 1907، کاپیتان تایتانیک در مصاحبه‌ای اعلام کرد که نمی‌تواند هیچ شرایطی را تصور کند که باعث غرق شدن کشتی شود،

ان زمان، عقیده عمومی وجود داشت کـه کوه هاي‌ یخ خطرناک نیستند. ودر سال 1907؛ کاپیتان تایتانیک در گفت‌وگو‌اي اعلام کرد کـه نمیتواند هیچ شرایطی را تصور کند کـه باعث غرق شدن کشتی شود، زیرا کشتی سازی مدرن فراتر از ان رفته اسـت. نظرات ضد و نقیضی در مورد آخرین دقایق زندگی کاپیتان وجوددارد، اما برخی شاهدان ادعا می کنند کـه او مانند یک قهرمان مرده اسـت.

 

جوزف بروس اسمای

جوزف بروس اسمای رئیس و صاحب اصلی شرکت White Star Line بود. او می‌خواست رقبای خودرا شکست دهد، بنابر این کشتی اي ساخت کـه واقعاً مجلل بود. بـه همین دلیل دستور داد تعداد قایق هاي‌ نجات در کشتی از 48 بـه 16 کاهش یابد. اسمای از غرق شدن جان سالم بـه در برد، اما بـه دلیل ترک کشتی در حالی کـه زنان و کودکان هنوز در کشتی بودند، طرد شد.

 

جوزف بروس اسمای

البته تحقیقات رسمی ثابت کرد کـه اسمای بـه مسافران زیادی کمک کرده اسـت. اما باید زندگی خودرا بـه عنوان یک ترسو می گذراند. تصویر منفی اسمای در سینما نیز ادامه دارد. فیلم جیمز کامرون نیز از این قاعده مستثنی نبود. زمانی کـه مشاور تاریخ از کارگردان خواست تا در مورد این شخصیت تجدید نظر کند، گفته شد کـه فیلمنامه تحت هیچ شرایطی تغییر نمیکند.

 

توماس اندروز سازنده تایتانیک بود و اولین سفر دریایی را انجام داد

 

توماس اندروز واقعی

توماس اندروز

توماس اندروز سازنده تایتانیک بودو اولین سفر دریایی را انجام داد تا ببیند چگونه کار می کند. پس از سقوط، اندروز یکی از معدود افرادی بود کـه می‌دانست کشتی قطعا غرق خواهد شد. او مسافران را متقاعد کرد کـه وارد قایق هاي‌ نجات شوند، او در اتاق ها جست‌وجو کرد تا مردم را وادار کند کـه جلیقه نجات بپوشند و روی عرشه بروند. اندروز زنده نماند و تا لحظه آخر بـه مسافران کمک کرد.

 

ویلیام مرداک

 

اولین دستیار کاپیتان کشتی تایتانیک بود

ویلیام مرداک

ویلیام مرداک 16 سال تجربه در سفر های دریایی داشت و اولین دستیار کاپیتان کشتی تایتانیک بود. او افسر وظیفه در روز سقوط بود، اما کوه یخ خیلی دیر دیده شد و 37 ثانیه بعد، تصادف رخ داد. شخصیت پیچیده و جنجالی در فیلم کامرون برادرزاده وی را واقعا عصبانی کرد. سازندگان فیلم بـه سرزمین مادری او رفتند و از بستگان او عذرخواهی کردند و بـه صندوق خیریه اي بـه نام او نیز کمک مالی کردند.

 

فردریک فلیت

 

اولین کسی بود که کوه یخ را مشاهده کرد.

فردریک فلیت

فردریک فلیت و همکارش در شب فاجعه مراقب بودند و او اولین کسی بود کـه کوه یخ را مشاهده کرد. بعدا؛ هنگامی کـه او توسط کمیسیون هاي‌ آمریکایی و بریتانیایی مورد بازجویی قرار گرفت، ناوگان بـه آن ها گفت کـه افسران دیده بانی دوربین دوچشمی ندارند. اما اگر داشتند، او گفت: “می توانستیم ان «کوه یخ» را کمی زودتر ببینیم.” این چهره از ان تراژدی جان سالم بـه در برد.

 

 چارلز لایتولر

چارلز لایتولر دستیار دوم کاپیتان کشتی تایتانیک بود. وقتی کشتی شروع بـه غرق شدن کرد، این افسر از کشتی بیرون پرید. او با 29 مرد دیگر وارد یک قایق نجات شد. لایتولر بـه آن ها یاد داد کـه قایق را متعادل نگه دارند و نگذارند غرق شود. همه ی نمی توانستند بـه اندازه کافی برای کشتی نجات صبر کنند. و برخی از انها فقط بـه دلیل خستگی در آب افتادند.

 

چارلز لایتولر دستیار دوم کاپیتان کشتی تایتانیک بود

لایتولر افسر ارشد همه ی بازماندگان بودو پس از فاجعه، توصیه‌هاي‌ زیادی برای ایمنی سفر ارائه کرد. او با اصرار بر افزایش تعداد قایق‌هاي‌ نجات، تهیه کتابچه‌هایي را برای آموزش نحوه استفاده از آن ها، برقراری ارتباط رادیویی با هر کشتی و پخش سیگنال‌هایي در مورد شرایط آب و هوایی خطرناک توصیه کرد.

 

آرچیبالد گریسی چهارم

آرچیبالد گریسی چهارم یک نویسنده، یک مورخ آماتور و یک مسافر درجه یک کشتی تایتانیک بود. وقتی این برخورد اتفاق افتاد، او بـه چارلز لایتولر کمک کرد تا زنان و کودکان را در قایق هاي‌ نجات قرار دهد. پس از غرق شدن کشتی، او با قایق واژگون شده خودرا نجات داد. پس از بازگشت بـه نیویورک، شروع بـه نوشتن کتابی درباره تجربه خود در کشتی تایتانیک کرد.

 

آرچیبالد گریسی چهارم یک نویسنده، یک مورخ آماتور

باید بگوییم کـه کتاب او، منبع اطلاعاتی ارزشمندی برای مورخان و محققان شد. سلامتی سرهنگ تحت تاثیر هیپوترمی قرار گرفت و 8 ماه بعد بر اثر عوارض دیابت درگذشت. گریسی آن قدر درگیر غرق شدن کشتی تایتانیک بود کـه آخرین حرفش این بود: «««ما باید انها را بـه قایق ببریم. ما باید همه ی انها را وارد قایق کنیم»»».

 

جان “جک” فیلیپس

جان “جک” فیلیپس

در روز فاجعه، جک فیلیپس، افسر بی سیم، تلگراف هاي‌ زیادی از مسافران داشت، زیرا روز قبل رادیو خراب شده بود. فیلیپس بـه قدری خسته بود کـه حتی بـه کاپیتان چندین هشدار درباره کوه هاي‌ یخ کشتی هاي‌ دیگر نداد. فیلیپس حتی بـه پیام کاملی کـه می‌توانست بـه جلوگیری از برخورد کمک کند گوش نداد. زیرا بـه‌عنوان «پیام مهم» علامت‌گذاری نشده بود.

 

جک فیلیپس، افسر بی سیم، بود

هنگامی کـه برخورد اتفاق افتاد، کاپیتان بـه همه ی افسران دستور داد تا سیگنال هاي‌ SOS ارسال کنند. و جک فیلیپس پخش را متوقف نکرد تا این کـه اتاق پر از آب شد و رادیو دیگر کار نکرد. فیلیپس از این تراژدی جان سالم بـه در نبرد. هارولد برید کـه با او کار میکرد، بـه یاد آورد کـه وقتی همه ی اطرافیان در وحشت بودند، از دیدن فیلیپس در حال انجام کارش شگفت زده شد.

 

آیدا و ایزیدور اشتراوس

صحنه اي از فیلم کـه در ان یک زوج مسن در هنگام غرق شدن کشتی تایتانیک در آغوش گرفته اند، فراموش نشدنی اسـت. و این شخصیت ها نمونه هاي‌ اولیه دارند – آیدا و ایزیدور اشتراوس. و آن ها واقعاً یک دیگر را دوست داشتند. زمانی کـه ایزیدور تاجر و سیاستمدار وادار بود بـه دلیل کارش از همسرش دور باشد، اما آن ها هرروز برای یک دیگر نامه می فرستادند.

 

آیدا و ایزیدور اشتراوس

افسر کشتی تایتانیک با توجه بـه سن زوج آماده بود تا هردو را در قایق نجات بنشیند. اما ایزیدور امتناع کرد زیرا تصمیم گرفت همان کاری را انجام دهد کـه سایر افراد در کشتی انجام دادند. او سعی کرد همسرش را داخل قایق کند، اما ایدا نمیخواست شوهرش را در کشتی در حال غرق شدن رها کند. این زوج مسن آخرینبار در حالی کـه دست در دست روی عرشه ایستاده بودند دیده شدند.

 

نقش این شخصیت را روزالیند آیرس «همسر واقعی مارتین جارویس» بازی کرد

 

لوسی لیدی داف- گوردن

لوسی لیدی داف- گوردن

نقش این شخصیت را روزالیند آیرس «همسر واقعی مارتین جارویس» بازی کرد. لوسی همسر کازمو داف گوردن بودو همان طور کـه رز دراین فیلم بـه ان اشاره کرده، او طراح لباس بود. او نه تنها طراح لباس زیر بود بلکه در ستون مجلات مد مثل هارپر بازار و گود هاوس کیپینگ نیز مقاله مینوشت.

 

کازمو داف گوردن

 

مارتین جارویس نقش این مسافر واقعی تایتانیک را بازی کرد

کازمو داف گوردن

مارتین جارویس نقش این مسافر واقعی تایتانیک را بازی کرد. وی یکی از صاحبان مدال رقابت هاي‌ المپیک و از نجات یافتگان این حادثه بود. درست همانند بروس ایزمی، بسیاری وی را برای نجات جان خودش ملامت کردند چرا کـه شعار “اول زنها و بچه ها” را نادیده گرفته بود. او درسال ۱۹۳۱ در ۶۸ سالگی فوت کرد.

 

 والاس هارتلی

صحنه اي از فیلم کـه در ان باوجود همه ی وحشت در کشتی در حال غرق شدن، ارکستر بـه نواختن موسیقی ادامه داد، همه ی را تحت تأثیر قرار داد. این قسمت بر اساس وقایع واقعی ساخته شده اسـت. والاس هارتلی رئیس ارکستر کشتی بودو پس از تصادف با کوه یخ، هارتلی و سایر نوازندگان میخواستند مسافران را آرام نگه دارند، بنابر این شروع بـه پخش موسیقی کردند.

 

 والاس هارتلی رئیس ارکستر کشتی بود

بسیاری از شاهدان ادعا کردند کـه ارکستر تا زمانی کـه کشتی غرق شد بـه نواختن ادامه داد. هیچ یک از نوازندگان جان سالم بـه در نبردند. جسد هارتلی در حالی کـه ویولن – بـه لباسش – وصل شده بود پیدا شد ودر پشت ان یادداشتی وجود داشت کـه روی ان نوشته شده بود: برای والاس بـه مناسبت نامزدی ما، از ماریا…

 

جوایزها وافتخارات بزرگ برای ساخت کشتی تایتانیک جوایز اسکار

جوایزها وافتخارات بزرگ برای ساخت کشتی تایتانیک

جوایز اسکار

در هفتادهمین دوره مراسم اعطای جوایز اسکار از مجموع ۱۴ رشته نامزدی، در ۱۱ رده کـه نامزد شده بود برنده شد کـه از میان ان‌ها می توان بـه دو جایزهٔ اسکارِ بهترین فیلم، بهترین کارگردان برای جیمز کامرون اشاره کرد. تایتانیک، با داشتن ۱۱ جایزه، بـه همراه فیلم‌هاي‌ بن هور «۱۹۵۹» و ارباب حلقه‌ها: بازگشت پادشاه «۲۰۰۳»؛ رکورد بیشترین تعداد دریافت جوایز اسکار را داراست. همچنین فیلم تایتانیک نیز از لحاظ تعداد نامزدی در جوایز اسکار، بـه همراه فیلم‌هاي‌ بربادرفته «۱۹۳۹»؛ همه ی‌چیز درباره ایو «۱۹۵۰» و لا لا لند «۲۰۱۶» رکورد زدند.

 

فیلم تایتانیک که یک اثر حماسی عاشقانه ب

و در پایان

بـه گفته و تحقیقات تیم فراناز دراین خصوص می‌گوید فیلم تایتانیک کـه یک اثر حماسی عاشقانه بـه نویسندگی و کارگردانی جیمز کامرون می باشد در زمان خود یکی از پرفروش ترین فیلم هاي‌ تاریخ سینما شد و عشق رز و جک با بازی کیت وینسلت و دی کاپریو مورد توجه قرار گرفت. این مطلب شخصیت هاي‌ اصلی کـه در زمان واقعه حضور داشتند را بـه شـما عزیزان نشان دادیم. این فیلم یکی از فیلم هایي اسـت کـه هیچوقت جذابیتش را ازدست نمیدهد.

مطالب داغ هفته اخیر