چجوری خودروی دست دوممو بفروشم؟

مجموعه : گوناگون
چجوری خودروی دست دوممو بفروشم؟

چجوری خودروی دست دوم خود را بفروشم؟

به احتمال زیاد تا حالا واستون پیش اومده که بخواهید خودروی دست دومتون رو بفروشید اما مسایلی مثل ترس از فروخته شدن ماشین با قیمت پایین،مناسب نبودن فرصتو…..مانع شده ست.ما در این بخش قصد داریم 10 راه حل را به شما معرفی کنیم تا بتوانید با بیشترین قیمت خودروی شخصی خود را بفروش رسانید و در پایان معامله احساس رضایت بخشی داشته باشید.باماهمراه باشید.

 

1. تعمیرات و سرویس های پایه را انجام دهید

هیچ شخصی دوست ندارد خودرویی را بخرد که نیاز به تعمیرات اساسی و سرویس های پایه مانند تعویض روغن یا تعویض فیلترهایی مانند فیلتر هوا داشته باشد و ترجیح می‌دهد که خودرو اش تا مدتی نیاز به مراجعه به تعویض روغنی نداشته باشد. پس در مرحله اول قبل از اینکه خودروتان را در نمایشگاه های سطح شهر به فروش بگذارید به تعویض روغنی رفته و یک حال اساسی به موتور خودروتان بدهید. سپس در هنگام فروش به شخص خریدار این اطمینان را بدهید که تمام سرویس های لازم انجام شده و براحتی می تواند سراسر ایران را با خودروی جدیدش بدون ایجاد مشکلی بپیماید.

 

2. بهینه سازی های ساده را انجام دهید

موارد خیلی کوچکی هستند که شاید برای خودتان خیلی مهم نباشد اما برای شخص خریدار در لحظه خرید با اهمیت می شود. مثلا کهنه شدن زیرپایی های خودرو یا قالپاق های فرسوده چرخ ها از این قبیل موارد هستند. خیلی راحت، با هزینه ای اندک و با تعویض این قطعات می توانید مشتری تان را مشتاق‌ به خرید خودروتان کنید. پس از این موارد غافل نشوید.

 

3. خودروتان را کامل شسته و واکس بزنید

در مرحله بعدی خودروتان را با دقت و ظرافت کامل شسته و تمیز کنید و حتما از واکس های موجود در بازار برای براق کردن رنگ آن استفاده کنید. خیلی از افراد از همین مورد پایه و اساسی به‌ سادگی عبور می کنند در حالی که باید در هنگام فروش، خودرو ظاهری براق و تمیز داشته باشد و حتی در داخل کابین عطری خوش بو به مشام برسد. توصیه می شود یک هفته قبل از فروش خودروتان یک خوشبو کننده‌ را در داخل کابین قرار داده تا بوی کهنگی و یا فرسودگی را از آن دور کند.

 

4. موتور خودرو را عاری از هرگونه کثیفی نمایید

یکی از کارهایی که می شود خودرو را با ارزش تر جلوه داد، تمیز بودن موتور و اجزای زیر کاپوت است که با مراجعه به کارواش ها یا مراکزی که به طور تخصصی این کار را انجام می دهند می توانید مشتری خود را غافلگیر کنید چرا که افراد توقع مواجه با صحنه ای کثیف، پر از گرد و خاک و روغن های سیاه شده را دارند اما با دیدن چنین صحنه‌‌ی‌ تمیزی مطمئناً به وجد خواهند آمد.

 

اگر قصد هزینه کردن برای این بخش را ندارید لااقل از عدم وجود برگ ها در زیر کاپوت مطمئن شوید چرا که این محل، مرکز تجمع برگ ها می باشد.

 

5. از خودرو در محلی زیبا عکس بگیرید

حالا که خودرو بسیار تمیز و تقریبا مانند روز اول خود شده است، می بایست چند عدد عکس هنری از آن بگیرید و در اینترنت قرار دهید تا هرچه سریع تر برای خودروتان مشتری پیدا کنید. دقت کنید که باید از تمام زوایا، جهات، داخل کابین، بیرون و حتی زیر کاپوت خودروتان عکس بگیرید تا مشتری کامل خودروتان را ببیند و اطمینانش نسبت به شما بالا رود.

 

6. مدارک را آماده کنید

نکته ای که در اینجا به آن می پردازیم مدارک خودرو است که باید از قبل آماده کرده باشیم. اگر در فروش خودرو خود عجله دارید می بایست قبل از پیدا کردن مشتری، کارهای اولیه فروش را مانند برگه عدم خلافی، برگه حساب عوارض شهرداری و این چنین موارد را آماده کرده باشید چرا که برای مثال، برای برگه عدم خلافی حداقل یک هفته زمان نیاز دارید. پس از قبل به فکر باشید.

 

7. ارزش خودرو خود را بسنجید

اگر از ارزش واقعی خودرو خود مطلع نیستید به جای روی آوردن به نمایشگاه های سطح شهر برای سنجش قیمت خودروتان، به سایت های معتبری مانند “باما” رفته و ببینید بقیه افراد خودروهایشان را در چه رده قیمتی می فروشند تا با مقایسه خودرو خود با آن ها، ارزش واقعی خودروتان را پیدا کنید.

 

8. توضیحات کامل فراموش نشود!

در هنگام نوشتن متن تبلیغی خود در سایت ها، علاوه بر میزان کارکرد و موارد لازم، داستان و سرگذشتی از خودروی عزیزتان هم بنویسید. اگر خودروتان به اصطلاح دست اول است و شما تنها صاحب آن بوده اید، حتما در پایان، سرگذشت خودروتان را ذکر کنید.

 

در سرگذشت خودرو از مراقبت‌ ها و رسیدگی هایی که برای خودروتان انجام داده اید حتما بنویسید، که همین موضوع به همراه این دلیل که خودرو از روز اول زیر پای شما بوده است دست به دست هم داده و مشتری بیشتری را به سمت شما جذب می کند (به این دلیل که اطمینان خریدار جلب می شود).

 

9. آنلاین بفروشیم یا سنتی؟

در دنیای دیجیتال امروز دیگر کمتر شخصی پیدا می شود که بصورت تبلیغات دهان به دهان یا قرار دادن خودرو در گوشه ای از خیابان و نوشتن شماره همراه به همراه واژه ی “فروشی”، خودروی خود را بفروشد. پس به شما توصیه می کنیم که شما هم سعی کنید از طریق اینترنت به جذب مشتری بپردازید.

 

دلایل زیادی برای انجام این کار هست. برای مثال از طریق روش های آنلاین آگهی شما بیشتر در معرض دید قرار می گیرد و احتمال فروش با همان قیمت پیشنهادی خودتان بالاتر می رود. پس قطعا از روش های آنلاین نتایج بهتر و مورد رضایت تری کسب خواهید کرد و از دست دلال ها هم در امان خواهید ماند.

 

10. خود را بجای مشتری بگذارید

چه چیزی برای شما در حین خرید خودرو اهمیت دارد؟ چه چیزی شما را تحریک به خرید یک خودرو می‌کند؟ این چنین سوالات به شما کمک می کند که خودروتان را راحت تر بفروشید و در صورت نقص در خودرو، آن را برطرف نمایید و در واقع می بایست خود را بجای خریدار قرار داده و ببینید اگر خودتان بودید آن را می خریدید یا خیر. اگر جواب تان منفی است پس باید به دنبال راه حلی باشید تا مشکل را برطرف نمایید چون هیچ شخصی دوست ندارد حس کند که سرش کلاه رفته‌ است. پس حواستان جمع باشد.

جدیدترین مطالب

مطالب بیشتر
مطالب پربازدید هفته
دوستان ما