مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران: قطعی برق برنامه‌ریزی‌شده نداشتیم

مجموعه : مجله خبری
 مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران: قطعی برق برنامه‌ریزی‌شده نداشتیم

مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران: قطعی برق برنامه‌ریزی‌شده نداشتیم

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: در زمان اوج مصرف ۴۰۰ مگاوات صرفه جویی در مصرف برق صورت گرفت و همین موضوع موجب شد که در سه هفته اخیر هیچ گونه قطعی برق برنامه‌ریزی‌ شده‌ای در پایتخت اعمال نشود.

 

حسین صبوری امروز (شنبه) در نشستی خبری با بیان اینکه برای مدیریت مصرف برق چهارچوبی مشخص شده است، اظهار کرد: اگر در روزهای آینده مدیریت مصرف صورت نگیرد، محدودیت‌ها مجددا اعمال خواهد شد و قطعا شاهد خاموشی خواهیم بود.

 

وی با بیان اینکه ۳۰۰ مگاوات از برق صرفه جویی شده در این مدت به علت تغییر ساعات اداری محقق شد، افزود: در این مدت قطعی‌های پراکنده‌ای را شاهد بودیم که باید گفت هیچ کدام برنامه‌ریزی شده نبوده و تنها به دلیل نقص فنی رخ داده است.

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با اشاره به جدول خاموشی منتشر شده در روزهای اخیر اظهار کرد: در آن جدول قطعی برق به صورت احتمالی اعلام شد و اگر مصرف برق افزایش می‌یافت، مجبور به اعمال خاموشی بودیم.

 

صبوری با اشاره به مصوبه هیات دولت و بخشنامه استانداری تهران گفت: در ماموریتی که به دستگاه‌ها داده شد، می‌بایست در تابستان امسال مصرف برق خود را ۱۰ درصد نسبت به سال قبل کاهش دهند و از ساعت ۱۳ سیستم‌های سرمایشی خود را قطع کنند.

 

به گفته وی، برای انجام این مهم نیز ۲۵۰ گروه نظارتی آماده شد و هزار مرکز دولتی ملی و بزرگ مورد پایش قرار گرفت که بر اساس نتایج این پایش ۷۰ درصد از مراکز دولتی این الزام را رعایت کردند.

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با بیان اینکه در پی بخشنامه استانداری برق ۲۰۰ مرکز اداری که بخشنامه را رعایت نکرده بودند، توسط شرکت توزیع برق به تهران قطع شد، گفت: در این میان هشت وزارتخانه، ۱۲ ساختمان مرکزی، بانک‌ها، ۲۰ ساختمان مرکزی بیمه نیز وجود دارد.

 

وی با بیان اینکه الگوی مصرف برق در تهران ماهانه ۲۵۰ کیلووات ساعت است، اظهار کرد: حدود ۴۰ درصد مشترکان این مسئله را رعایت نمی‌کنند.

جدیدترین مطالب

مطالب بیشتر
مطالب پربازدید هفته
دوستان ما