لطفا در قرنطینگی روحیه مثبت خود را حفظ کنید + ترفندهای مثبت نگری

لطفا در قرنطینگی روحیه مثبت خود را حفظ کنید + ترفندهای مثبت نگری

لطفا در قرنطینگی روحیه مثبت خود را حفظ کنید + ترفندهای مثبت نگری

 

با تقویت افکار مثبت و نگرش مثبت می توانید تا حد زیادی به موفقیت نزدیک شوید. داشتن نگاه مثبت به زندگی و تقویت کردن افکار مثبت به ما کمک می کند تا وقتی که در موقعیتی سخت قرار گرفتیم نگاهی مثبت به افتفاقات اطراف خود داشته باشیم و این به ما کمک می کند تا زندگی سالم تری را تجربه کنیم.با ما در فراناز همراه باشید.

 

افکار مثبت در زندگی باعث می شود تا شما در زندگی خود تغییراتی مثبت ایجاد کنید، وقتی که شما یاد بگیرید چطور مثبت اندیش باشید به همان مراتب شما دارای سلامت جسمی و روحی می شوید، ولی متاسفانه در زندگی موقعیت هایی به وجود می آید که باعث می شود نگاه ما به بعضی از مسائل منفی شوید و سخت است که بخواهیم مثبت فکر کنیم به همین دلیل هر انسانی باید با روش های تقویت افکار مثبت آشنا باشد تا زندگی راحتی بدون افکار منفی داشته باشد-فراناز

 

 *مثبت اندیشی و تاثیرش بر زندگی:

مثبت اندیشی یک رویکرد عاطفی و ذهنی است که باعث می شود فرد با قرار گرفتن در موقعیت های مختلف قسمت روشن قضیه را ببیند، که همین باعث می شود فرد به این باور برسد که توانایی مقابله با موقعیت و مشکلات مختلف را دارد. فردی که از افکار مثبت برخوردار است همیشه در جستجوی شادی و به دست آوردن موفقیت است، این افراد حتی با قرار گرفتن در موقعیت های بسیار سخت هم دنبال یک نکته مثبت می گردند.

 

از مهمترین ویژگی های افراد مثبت اندیش این است که آنها شادی و موفقیت های خود را به محیط و عوامل بیرونی گره نمی زنند بلکه تمام حس شاد بودن و مثبت اندیش بودن آنها از درون خودشان بروز می کند. خبر خوبی که وجود دارد این است که مثبت اندیشی یک توانایی است که هر انسانی می تواند آن را یاد بگیرد و در زندگی خود به کار گیرد و از همین جهت مهمترین روش های تقویت افکار مثبت در این مطلب اشاره می کنیم.

 

*چگونه میتوان باعث تقویت افکار مثبت شد؟

داشتن نگرش مثبت و فکرهای مثبت بستگی به عوامل زیادی دارد، در واقع این تجربیات زندگی ما است که نوع نگرش ما را به اطراف و حتی جهان تغییر می دهد، این عوامل شامل تجربیات ما در زمان گذشته و کودکی، تربیت خانوادگی، اجتماعی که در آن رشد کرده ایم، مدرسه و … تمام این محیط ها باعث می شود که ما نگرش های گوناگونی داشته باشیم، و در آخر این خود ما هستیم که تصمیم می گیریم که چطور به موقعیت های مختلف واکنش نشان بدهیم. رسیدن به این نقطه نیازمند تقویت افکار مثبت و دور کردن افکار منفی است.فراناز

 

 

*باید استرس و اضطراب را کنترل کنید

هر انسانی با مقابله با چالش های زندگی خود حس می کند که قادر به کنترل و احساست خود نیست، زمانی که انسان از نتواند احساسات خود را کنترل نماید افکار منفی به سمت او هجوم می آورد و باعث می شود ذهن فرد مغشوش شود، در این زمان برای اینکه احساست خود را کنترل نمایید باید دست به تقویت افکار خود بپردازید، شما در واقع نباید ذهن خود را بر روی مشکلات متمرکز کنید بلکه باید ذهنتان را بر روی راه حل متمرکز کنید، به طور کل هر فکری که شما در سر خود می پرورانید همانند یک دانه می باشد که با افکار مثبت می توانید آن دانه را پرورش دهید.لطفا در قرنطینگی روحیه مثبت خود را حفظ کنید + ترفندهای مثبت نگری

 

*به دیگران حسی مثبت انتقال دهید

یکی از راه های موفقیت در این زمینه این است که به دیگران حسی مثبتی انتقال دهید درواقع هر چقدر به دیگران انرژی خوب انتقال دهید به همان میزان موفقیت شما هم بیشتر خواهد شد، زمانی که شما در یک جمع با قدرت وارد شوید این حس به دیگران هم انتقال می یابد و باعث می شود روحیه شان بیشتر شود، به طور کل می توان گفت زمانی که شما یک فرد مثبت اندیشی باشید این حس به دیگران هم انتقال می باید.

 

*بر روی خود تسلط داشته باشید

برای موفقیت در این راه شما باید توانایی تسلط بر روی افکارتان داشته باشید، اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که به طور ذاتی بدبین هستید باید مسئولیت نوع نگرش خود را بر عهده بگیرید، زمانی که شما بتوانید بر روی افکار درونی خود تسلط داشته باشید قادر خواهید بود تا بر روی دنیای بیرون هم مسلط شوید، زمانی که شما به این باور برسید که در یک کار موفق خواهید شد قطعا شما موفقیت های زیادی را در این زمینه کسب خواهید کرد.

 

بهتر است افکار مثبتتان را پیشگویی کنید تا اتفاق بی افتد.لطفا در قرنطینگی روحیه مثبت خود را حفظ کنید + ترفندهای مثبت نگری

 

*وضعیت خود را به شکل دیگر ببینید

برای داشتن افکار مثبت نوع دید فرد بسیار مهم می باشد، از این رو شما می توانید با سنجیدن و ارزیابی یک موقعیت که قبلا آن را کاملا منفی می دیدید با خود گمان کنید که اگر دوباره در این موقعیت قرار گرفتید چگونه با داشتن افکاری مثبت به دید بهتر به این موضوع نگاه خواهید کرد.

 

*انتخاب کنید که مثبت فکر کنید

شما قبل از هر گونه اقدامی باید به این موضوع پی ببرید که این باورها و افکار مثبت و یا منفی شما است که نوع اعمال و رفتار شما را به وجود می آورد، در واقع می توان گفت که اعمال شما یک نتیجه کاملا مستقیم از افکارتان است.

 

شما باید با خود بی اندیشید که افکار مثبت چه نتایجی بر روی زندگی شما خواهد گذاشت، بنابراین اولین قدمی که شما در راه تقویت افکار مثبت برمی دارید این است که نگاه خود را به اطراف تغییر دهید و بگذارید تا افکار مثبت در ذهن شما جاری شود.

 

*افکار منفی خود را بشناسید

تا زمانی که غرق در افکار منفی خود هستید نمی توانید به تقویت افکار مثبت خود بپردازید از این رو شما باید افکار منفی ذهن خود را بشناسید و آنها را دور بی اندازید، این افکار منفی شامل مواردی از قبیل سرزنش کردن خود، دیدن جنبه های منفی وقایع، بزرگ نشان دادن وقایع، استفاده از کلماتی که در بردارنده حس های منفی هستند.لطفا در قرنطینگی روحیه مثبت خود را حفظ کنید + ترفندهای مثبت نگری

 

*با افراد مثبت معاشرت نمایید

زمانی که شما با افرادی معاشرت می کنید که مدام از همه چی شکایت می کنند به همین مراتب باعث می شود افکار منفی آن فرد به شما انتقال یابد، زمانی که شما با اینگونه افراد به معاشرت بپردازید منفی نگری جزئی از عادت شما خواهد شد اما اگر اینگونه افراد را از زندگی خود حذف کنید و در عوض با انسان های مثبت اندیش به معاشرت بپردازید خواهید دید که چگونه نسبت به همه چیز مثبت اندیش خواهید شد.

 

*انسانی مسئولیت پذیر باشید

زمانی که در زندگی دچار مشکل می شوید باید جایگاه و نقشی که در آن موضوع دارید را بپذیرد، معمولا افرادی که افکار منفی دارند در این مشکلات نقش قربانی را بازی می کنند و هیچ گونه مسئولیتی را بر عهده نخواهند گرفت.

 

اگر شما فردی مثبت اندیش باشید مسئولیت کاری را که کرده اید را بر عهده خواهید گرفت و از اشتباهتان درس خواهید گرفت.

 

*خودتان را دوست داشته باشید

یکی دیگر از راه های تقویت افکار مثبت دوست داشت خودتان است، زمانی که شما خود را دوست داشته باشید کم کم افکار مثبت به سراغتان خواهد آمد که این باعث می شود اعتماد به نفس شما بالا رود، اگر شما نتوانید خود را دوست داشته باشید قطعا همانند یک عقب افتاده خواهید شد که از افکار منفی و پوسیده خود رنج خواهید برد، درست است که تمام ما انسان ها از ضعف هایی برخوردار می باشیم اما زمانی که شما شروع به دوست داشتن خود می کنید به مرور سرتان از افکار مثبت پر خواهد شد و این اعتماد به نفس داشتن باعث می شود تا به خود احترام بگذارید.

 

*کار های مورد علاقه خود را انجام دهید

شاد بودن بهترین راه تقویت افکار مثبت می باشد، زمانی که شما شروع به انجام کارهایی می کنید که دوست دارید و از انجام آنها لذت می برید باعث می شود افکار منفی از شما دور شود، زمانی که شما در کار مورد علاقه خود موفقیت کسب کنید به همان میزان ذهنتان از افکار مثبت پر می شود طوری که دیگر جایی برای افکار منفی وجود نخواهد داشت.

 

 

*به مطالعه بپردازید

از دیگر بهترین راه های تقویت افکار مثبت مطالعه کتاب هایی می باشد که باعث می شود افکار بد و منفی تان تغییر جهت به سمت افکار مثبت دهد، کتاب های الهام بخش زیادی در این رابطه وجود دارد که شما را در این راه کمک می کنند، زمانی که از این کتاب ها کمک می گیرید سعی کنید آنها را در زندگی روزانه خود پیاده کنید و به تمرین تکرار آن بپردازید.

یک لیست شکر گذاری برای خود تهیه کنید، یعنی شاکر نعمت هایی باشید که خدا برای شما در نظر گرفته.

همیشه در برخورد با مشکلات نیمه پر لیوان را بنگرید، و این موضوع را در نظر بگیرید که زندگی همانند یک رودخانه خروشان می باشد. گاهی آرام و گاهی خروشان این نوع نگرش باعث می شود شما از فکر کردن به افکار منفی دست بکشید.

 

هنگامی که در برخورد با یک موضوع شکست می خورید نا امید نشوید و ذهنتان را پریشان نکنید بلکه سعی کنید قوی تر از قبل دوباره روی پای خود بایستید.

 

هر روز صبح یک کار مثبت انجام دهید این کار باعث می شود به صورت ناخودآگاه ذهن شما در جستجوی افکار مثبت باشد.
به انجام کار های خیر روی بیاورید، این کار قطعا تاثیرات شگفت انگیزی بر روی زندگی شما و افکارتان خواهد گذاشت.

 

سعی کنید در لحظه زندگی کنید، بیشتر ما ترس ها و نگرانی هایی در مورد آینده و گذشته خود داریم که نا خودآگاه باعث می شود افکار منفی به وجود بیاید، زمانی که شما بدون ترس و نگرانی در لحظه زندگی کنید باعث می شود مثبت اندیش شوید.

مطالب داغ هفته اخیر