لنز چشم یا عینک

لنز چشم یا عینک

لنز چشم یا عینک؟

هنگامی که برای مشاهده واضح نیاز به اصلاح دید دارید، با یک سوال سخت روبرو می شوید: آیا باید از عینک استفاده کرد یا لنز؟ برخی افراد به یک نوع عینک وفادار هستند. دیگران ممکن است در مورد تمام مزایایی که هر نوع می تواند ارائه دهد ندانند. با این حال، در اینجا هیچ انتخاب درستی وجود ندارد – انتخاب عینک یا لنز چشم باید تصمیمی بر اساس ترجیحات شخصی و سبک زندگی باشد.

 

لنز چشم یا عینک؟ هنگامی که برای مشاهده واضح نیاز به اصلاح دید دارید، با یک سوال سخت روبرو می شوید: آیا باید از عینک استفاده کرد یا لنز؟

 

برخی افراد به یک نوع عینک وفادار هستند. دیگران ممکن است در مورد تمام مزایایی که هر نوع می تواند ارائه دهد ندانند. با این حال، در اینجا هیچ انتخاب درستی وجود ندارد – انتخاب عینک یا لنز چشم باید تصمیمی بر اساس ترجیحات شخصی و سبک زندگی باشد.

 

پس با دقت با لنزشو همراه باشید. زیرا، توصیه های متخصصین ما ضرری ندارد. در اینجا، مزایا و معایب عینک در مقابل لنزهای چشم، و همچنین مزایای جابجایی بین هر دو را بیان خواهیم کرد. خواه اولین باری باشد، که نسخه چشمی به‌روز دریافت کرده‌اید، یا یک طرفدار لنز چشم، یا عینکی که، بیدار می‌خوابید و می‌پرسد: «آیا باید به جای آن لنز بگیرم؟»، ما شما را آماده می‌کنیم تا لنز خود را با اعتماد به نفس انتخاب کنید.

 

مزایا و معایب عینک

عدسی ها پایه و اساس دنیای عینک را تشکیل می دهند، با سابقه ای طولانی در محافظت از چشم و تقویت بینایی ما. آنها برای همه نیستند، اما امروزه بیش از 150 میلیون بزرگسال در آمریکا آن را می پوشند.

 

عینک حرفه ای

استفاده از عینک ها ساده هستند. آنها را روی صورت خود بگذارید، بینایی شما اصلاح شده است و شما آماده اید.

 

عینک به راحتی تمیز و نگهداری می شوند. یادگیری نحوه تمیز کردن عینک یک فرآیند سریع است که فقط به یک پاک کننده عدسی یا صابون مناسب عدسی و یک پارچه میکروفیبر نیاز دارد. نگهداری نیز یک نسیم است: فقط وقتی عینک خود را نمی‌زنید در یک کیف محافظ قرار دهید.

 

عینک ها نیازی به تعویض مکرر ندارند. با مراقبت مناسب، عینک ها به گونه ای طراحی شده اند که در آزمون زمان مقاومت کنند. این امر عینک را به سرمایه گذاری مقرون به صرفه تبدیل می کند. البته، برای اطمینان از دید واضح و راحت، همیشه مهم است که نسخه خود را به طور منظم به روز کنید.

 

مزایای عینک نسبت به لنز چشم

فریم های عینک فراوان هستند. عینک می تواند به تنهایی به عنوان یک قطعه همراه برای یک لباس یا یک بیانیه مد، عمل کند. با بسیاری از سبک‌ها و رنگ‌های مختلف فریم، جای تعجب نیست که برخی از افراد مجموعه کاملی از عینک‌ها را خریداری کنند.

 

برای استفاده از آنها نیازی به لمس چشمان خود ندارید. گذاشتن عینک نیازی به تماس مستقیم با کره چشم ندارد.

 

عدسی ها بسیار قابل تنظیم هستند. وقتی عدسی هایی را برای عینک خود انتخاب می‌کنید، گزینه‌های فراوانی دارید، از عدسی های پیشرونده گرفته تا عدسی های آفتابی رنگی که با روکش آینه است. عینک هایی با عدسی های فتوکرومیک یا پاسخگو به نور نیز وجود دارد. که هنگام قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش به طور خودکار تیره می شوند. این بدان معناست که شما اساساً یک جفت عینک آفتابی و عینک طبی در یک فریم دارید، با قابلیت تغییر شکل از یک حالت به حالت دیگر. (البته لنزهای چشم در لنز شو هستند: لنزهایی که می توانند به طور مشابه تغییر شکل دهند.)

 

عینک ها تا حدودی از چشم ها محافظت می کنند. عینک ها می توانند گرد و غبار، باد و زباله هایی را که در غیر این صورت ممکن است وارد چشم شما شوند، مسدود کنند. مطمئناً، لنزهای طبی به اندازه عینک ایمنی نیستند، اما همچنان یک وسیله مفید بین دنیا و قرنیه‌های ظریف شما هستند.

 

معایب عینک

عینک ها کل میدان دید شما را پوشش نمی دهند. اگرچه عدسی های عینک جلوی چشمان شما قرار می گیرند، اما به طور کامل اطراف شما را در بر نمی گیرند. گاهی اوقات، هنگامی که به یک طرف، خارج از محدوده فریم‌های خود نگاه می‌کنید، می‌توانید از معایب عینک باشد.

 

عینک ها گرانتر از لنز چشم هستند. که در صورت آسیب دیدگی یا گم شدن جایگزین می شوند. داشتن یک جفت عینک به این معنی است که در صورت گم شدن یا شکسته شدن آن فریم ها، باید عینک جدیدی بخرید.

 

برخی افراد استفاده از عینک به جای لنز چشم را خسته کنند می دانند. عینک باید روی پل بینی و بالای گوش شما قرار بگیرد. برای اکثر مردم، این یک مشکل نیست. اما برای برخی، فشار آزاردهنده است. اگر برای شما اینطور است، فریم های خود را برای تنظیم به یک بینایی شناس ببرید. احتمالاً یک راه حل سریع خواهد بود! فریم ها نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند و ممکن است برای حفظ بهترین تناسب خود نیاز به تنظیمات دوره ای داشته باشند.

 

مزایای لنز چشم

 

مزایای لنز چشم

لنزهای چشم در حین فعالیت ها و ورزش ها به شما آزادی حرکت می دهند. درحالی که ممکن است عینک از صورت شما خارج شود، لنزهای چشم در جای خود قرار می گیرند. می توانید در یک کنسرت، بدوید یا آزادانه برقصید.

 

لنزهای چشم روی صورت شما برجسته نیستند. لنزها با زندگی منطبق شما در تضاد نیستند. و شما را از آرایش چشم و مژه‌های شما که ماهرانه اعمال شده‌اند را منع نمی‌کنند. برای اکثر استفاده کنندگان از لنز چشم، لنزها از نظر عملکردی نامرئی هستند.

 

برخی از لنزهای چشم به شما امکان می دهند رنگ چشم خود را تغییر دهید. اگر تا به حال می‌خواستید با یک عنبیه با رنگ متفاوت ببینید چه شکلی هستید، لنز رنگی می‌توانند این کار را انجام دهند. لنزهای رنگی در رنگ های مختلفی وجود دارند. بنابراین می توانید، از لنزهای سبز چشمگیر گرفته تا لنزهایی که به طبیعی چشمان شماست، استفاده کنید.

 

معایب لنز چشم

لنزهای چشم نیاز به نظم و انضباط در مراقبت، تعویض، تمیز کردن و نگهداری دارند. لنزهای چشم باید شب ها در محلول داخل جای لنز نگهداری شوند. و قبل و بعد از استفاده از آن ها تمیز شوند.

 

لنز های یکبار مصرف روزانه از این قاعده مستثنی هستند، اما: آنها باید در پایان هر روز دور ریخته شوند. و روز بعد با یک جفت تازه شروع شوند. به همین دلیل، لنزهای یکبار مصرف روزانه به عنوان یک گزینه بسیار مناسب برای افرادی که نمی خواهند در مورد نگهداری لنزهای چشم نگران باشند، دیده می شود.

 

استفاده از لنز چشم ممکن است کمی به عادت کردن نیاز داشته باشد. یادگیری نحوه قرار دادن لنز (و نحوه بیرون آوردن آنها) در ابتدا ترسناک است، زیرا، خوب، شامل لمس کره چشم شما است. اما نگران نباشید. – با تمرین به آن عادت خواهید کرد.

 

استفاده نادرست از لنزهای چشم می تواند منجر به مشکلات سلامت چشم شود. دستورالعمل سازنده برای نگهداری لنز چشم همیشه باید رعایت شود. هنگامی که قوانین رعایت نمی شوند، چشمان شما ممکن است در معرض خطر مشکلاتی از خشکی تا عفونت باشند.

 

نکات کلیدی درباره لنز

 

نکات کلیدی درباره لنز

لنز چشم دارای دو حالت طبی و زیبایی است. لنزچشم، خمیده و منحنی، پلاستیکی حاوی آب و ژلاتین و بسیار نازک و شفاف است. و بر روی قرنیه چشم قرار می گیرد. سعی کردیم نکات کلیدی درباره لنز را در این یادداشت توضیح بدهیم.

 

لنزها چشمی در سه نوع لنز طبی، لنز رنگی و لنز طبی رنگی عرضه می شوند. لنز طبی جهت اصلاح مشکل بینایی افراد کاربرد دارد. لنزهای طبی جایگزین مناسبی برای عینک های طبی و ارزان تر از عمل لیزیک است. بسیاری از افراد به دلیل بیماری، مشکلات استفاده از عینک و دلایل دیگر از لنز طبی استفاده می کنند.

 

لنز چشم طبی به سه دسته لنز طبی نرم، سخت و توریک تقسیم می شود. لنز طبی سخت که برای آستیگمات های بالا و قوز قرنیه، لنز طبی نرم دچار تاری دید، لنز طبی توریک که به دو دسته نرم توریک و سخت توریک تقسیم می شود. و این نوع لنز برای بیماران آستیگمات کاربرد دارد.

 

لنز رنگی و یا لنز زیبایی جزوی محصولات آرایشی است و  لنزهای زیبایی جهت ایجاد تنوع چهره مورد استفاده قرار می گیرد.

 

موارد استفاده لنز چشم

از نکات کلیدی درباره لنز می توان به افزایش زیبایی، میدان دید بهتر، راحتی نسبت به عینک طبی، در نوزادان و کودکانی برای جلوگیری از آب مروارید مادرزادی، کسانی که نمره چشم متفاوت دارند، دوربینی، نزدیک بینی و آستیگماتیسم اشاره کرد.

 

مزایای استفاده از لنز چشم طبی

 

مزایای استفاده از لنز چشم طبی

هیچگونه محدودیتی در دامنه دید فرد ایجاد نخواهد کرد. استفاده برای درمان دیستروفی قرنیه. برخلاف شیشه عینک کثیف نمی شود و در اثر رطوبت بخار نمی گیرد. برخلاف عینک باعث مسدود شدن دید فرد نمی شود. استفاده از لنز طبی اعوجاج را کاهش می دهد. باعث افزایش دید و قدرت بینایی می شود. افراد با استفاده از لنز طبی می توانند ضعف بینایی خود را بهبود ببخشند. استفاده بعد از عمل جراحی بینی بسیار زیاد است.

 

انواع لنز

لنزها در سه دسته طبی، زیبایی و طبی – زیبایی تولید می گردند. نکات کلیدی درباره لنزها را درادامه توضیح می دهیم

 

لنزهای رنگی در 5 طیف رنگی اصلی از قبیل لنزهای آبی، لنزهای قهوه ای، لنزهای سبز، لنزهای طوسی، لنزهای عسلی در رنگ های اصلی و رنگهای ترکیبی سفارشی قابل تهیه است.

 

بر اساس مواد تشکیل دهنده

بر این اساس می توان لنز ها را به دسته های لنزهای چشم نرم ژله ای، لنزهای چشم جانبی سیلیکونی، لنزهای چشم نفوذ پذیر گازی، لنزهای چشم ترکیبی چشم و لنزهای چشم چشم مطابق با زمان تقسیم کرد.

 

مطابق با زمان استفاده

استفاده روزانه؛ یعنی هر شب باید برداشته شوند و تمدید شوند؛ میتوان یک شبه بطور متوالی و معمولا بصورت هفت روز متوالی بدون برداشتن از آن ها استفاده کرد.

 

طرح های لنزهای چشم چشم

لنزهای چشم کروی دارای همان قدرت لنز در کل بخش نوری لنز تا نزدیک بین یا دوربینی هستند و لنزهای چشم زیبایی برای تغییر و یا افزایش رنگ چشم استفاده می شوند. در ادامه نکات کلیدی درباره لنز ها را توضیح خواهیم داد.

 

لنزهای چشم جدید فتوکرومیک، که برای افراد حساس به نور خورشید مفید است. که به سرعت در نور روشن و هم در فضای باز تیره می شود.

 

لنزهای UV چشم، که حفاظت از چشمان شما از اشعه های ماورای بنفش و جلوگیری از ایجاد آب مروارید و مشکلات چشمی دیگر را بر عهده دارند.

 

سوالات متداول لنزهای چشم در مقابل عینک

اکنون که مزایا و معایب لنز ها و عینک ها را خواندید. ممکن است هنوز سوالاتی در مورد نحوه قرار گرفتن آنها در مقابل یکدیگر داشته باشید. ما تمام تلاش خود را برای رسیدگی به آنها در اینجا انجام خواهیم داد.

 

آیا لنز چشم از عینک گران تر است؟

بستگی دارد. اگر مرتباً لنز طبی خود را تعویض می‌کنید، ممکن است گران‌تر از عینکی باشند که سال‌ها استفاده می‌کنید. اما، برخی از عینک‌های طبی، ممکن است. صدها دلار هزینه داشته باشند. اغلب بیشتر از هر نوع لنز چشم.

 

هزینه عاملی است، که با نیازهای بصری و ترجیحات شخصی شما متفاوت است. در پایان سال، بیشتر لنزها و عینک‌های استاندارد وقتی به استفاده سالانه آن‌ها نگاه می‌کنید، قیمت بسیار متفاوتی ندارند.

 

هنگام انتخاب بین لنز چشم طبی و عینک، قیمت همیشه بخشی از تصمیم شما خواهد بود، اما در صورت امکان، نباید بر آنچه که برای شما به نظر می رسد برتری داشته باشد.

 

کدام یک برای استفاده از کامپیوتر بهتر است: لنز چشم یا عینک؟

در مورد استفاده از صفحه نمایش، عینک یک مزیت جزئی نسبت به لنز چشم دارد، البته فقط به این دلیل که استفاده از لنزهای چشم می تواند خشکی چشم و سایر علائم سندرم بینایی رایانه را تشدید کند.

 

لنزهایی نیز وجود دارند که به طور خاص برای استفاده در رایانه ساخته شده اند. اگر پس از استفاده طولانی مدت از صفحه نمایش دچار خستگی چشم شوید، افزایش اندک قدرت تعبیه شده در لنزهای ضد خستگی می تواند به شما کمک کند.

 

خرید لنز چشم

 

خرید لنز چشم از کدام سایت بهتر است؟

امروزه خرید لنز چشم بسیار راحت است. برای مثال سایت هایی مثل دیجی کالا ، ترب ، لنز شو و با سلام لنز های مختلفی برای فروش عرضه کرده اند. اما کدام بهتر است؟ در جواب این سوال باید بهتون بگم سایتی مثل لنز شو که تخصصی درباره لنز چشم کار میکنه بهترین گزینه است. چون در بین همه این سایت ها بالاترین تنوع را دارد، و میشه گفت تنها سایتی هست که به طور کامل بهتون در  فرایند خریدتون مشاوره کامل میده تا با خیال راحت خریدتون انجام بدید.

مطالب داغ هفته اخیر