مزایای تحصیل در آلمان

مزایای تحصیل در آلمان

مزایای تحصیل در آلمان

شاید به نظرتان تحصیل در یک کشور خارجی، بسیار دور از تصور باشد اما باید بدانید که این موضوع اصلاً صحت نداشته و همیشه یک راهی برای دریافت ویزای تحصیلی وجود دارد. تحصیل در آلمان آرزوی خیلی از افرادی است که نقشه‌های بزرگی برای آیندۀ شغلی خود دارند. اما مزایای تحصیل در این کشور چیست؟ شرایط دریافت ویزای تحصیلی برای این کشور چگونه است؟ آیا می‌توان با مدرک زبان انگلیسی در این کشور تحصیل کرد؟ همان طور که متوجه شدید سؤالات زیادی دربارۀ تحصیل در دانشگاه‌های کشور آلمان وجود دارد، شما می‌توانید با مطالعۀ این مطلب پاسخ پرسش‌های خود را به دست آورید.

 

مزایای تحصیل در آلمان

آلمان یک انتخاب مناسب برای تحصیل است اما آیا شما می‌دانید دلایل این موضوع چیست؟ در ادامۀ این قسمت دلایلی برای این موضوع بیان خواهیم کرد تا شما متوجه علت برتری تحصیل در آلمان نسبت به کشورهای دیگر شوید.

 

ارائه مدارک معتبر

تحصیل در آلمان یک راه عالی برای ورود به بازار کار بین‌المللی است. در واقع مؤسسات آموزش عالی در این کشور مورد توجه جهان قرار دارند و مدارکی که توسط این مراکز صادر می‌شوند از اعتبار خوبی برخوردار هستند؛ بنابراین اگر شما موفق به دریافت یک مدرک تحصیلی از مؤسسات آموزش عالی این کشور شوید، یک رزومه قوی برای ارائه در واحدهای شغلی تمامی کشورهای جهان خواهید داشت.

 

ارائه برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی

اگر شما تنها مشکلاتان برای تحصیل در آلمان فراگرفتن زبان آلمانی است، خوش شانس هستید زیرا دانشگاه‌های زیادی وجود دارند که برنامه تحصیلی خود را بر پایه زبان انگلیسی ارائه می‌دهند؛ بنابراین شما بدون داشتن مدرک زبان آلمانی نیز می‌توانید در این کشور تحصیل کنید.

 

هزینه پایین تحصیل

هزینه‌های تحصیل در این کشور بسیار پایین‌تر از سایر کشورها است. اگرچه سطح آموزش در کشور آلمان بسیار بالا است و مدارک ارائه شده توسط مراکز آموزشی بسیار معتبر است اما هزینه‌های گذراندن این دوره‌ها بسیار پایین است. حتی بعضی از دانشگاه‌های دولتی این کشور رایگان بوده و تنها مبلغی کوچک به عنوان کمک ترم از دانشجو دریافت می‌کنند. البته دریافت پذیرش از این دانشگاه‌ها مستلزم ارائه مدرک زبان آلمانی است.

 

داشتن رویکرد عملی در آموزش

امکان تحصیل و کسب تجربه کاری همزمان یکی از مزیت‌های سیستم آموزشی این کشور به حساب می‌آید. این موضوع به دانشجویان کمک فراوانی می‌کند که در کنار تحصیل و گذراندن کلاس‌های نظری،آموخته‌های خود را در عمل سنجیده و آمادۀ ورود به بازار کار شوند.

 

آینده شغلی مناسب

معمولاً افرادی که تحصیلات خود را در آلمان به اتمام می‌رسانند به سرعت جذب بازار کار می‌شوند، زیرا این کشور تا حدودی کمبود نیروی کار داشته و آمادۀ جذب فارغ‌التحصیلان است. البته باید به این موضوع اشاره کنیم که بعد از اتمام دورۀ تحصیل افراد می‌توانند ویزای 18 ماهه‌ای دریافت کنند تا در این مدت کار پیدا کرده و مشغول شوند.

 

انواع ویزای تحصیل در آلمان

برای دریافت ویزا باید باتوجه به هدف خود از سفر درخواست ویزای خود را مطرح سازید. اگر قصد تحصیل در آلمان را دارید باید از طریق دریافت ویزای تحصیلی اقدام نمایید، ویزای تحصیل این کشور در سه حالت مختف صادر می‌شود که در ادامه آن‌ها را بررسی خواهیم کرد:

 

ویزای دانشجویی آلمان

دریافت این ویزا برای دانشجویانی که قصد تحصیل در آلمان برای مدت زمان طولانی را دارند، اجباری است. برای مثال اگر قصد تحصیل کارشناسی در آلمان را دارید، باید برای دریافت این ویزا اقدام نمایید. علاوه بر دریافت این ویزا، دریافت اجزای اقامت برای این دانشجویان الزامی است. برای دریافت این اجازه نامه کافی است در اداره ثبت نزدیک محل اقامت خود در آلمان ثبت نام کنید تا بعد از بررسی‌های لازم این اجازه نامه برای شما صادر شود. این دانشجویان باید به اعتبار ویزا و اجازه اقامت خود در آلمان توجه ویژه‌ای داشته باشند و چند ماه قبل از پایان اعتبار آن‌ها برای تمدیدشان اقدام نمایند.

 

ویزای متقاضی دانشجویی

این ویزا از زمان ورود شما به این کشور به مدت شش ماه اعتبار دارد. این ویزا در واقع برای آن دسته از داوطلبانی صادر می‌شود که خواستار تحصیل در آلمان هستند اما تا به حال موفق به کسب پذیرش از دانشگاه نشده‌اند. داوطلبان می‌توانند با داشتن این ویزا به صورت حضوری برای پیگیری کارهای پذیرش خود به آلمان سفر کرده و از نزدیک پیگیر کارهای پذیرش خود باشند.

مزایای تحصیل در آلمان

ویزای دوره زبان آلمانی

این ویزا برای دانشجویانی صادر می‌گردد که قصد دارند زبان آلمانی را فرابگیرند. اعتبار این ویزا بین 3 تا 12 ماه متغییر است، زیرا دوره‌های زبان آلمانی در مراکز مختلف ممکن است متفاوت باشد. برای انتخاب نوع ویزای تحصیلی خود بهتر است به یک دفتر مهاجرتی معتبر مانند دفتر مهاجرتی صباویزا مراجعه کنید تا شما را باتوجه به شرایط شخصیتان راهنمایی کند.

 

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصل در آلمان

  • پاسپورت معتبر که دارای اعتبار کافی باشد.
  • نامه پذیرش از دانشگاه
  • گواهی که نشان دهندۀ صلاحیت تحصیل شما در این دوره باشد.
  • گواهی مبتنی برای گذراندن کامل دوره‌های تحصیلی قبلی
  • مدارک برای اثبات تمکن مالی
  • سه قطعه عکس مخصوص گذرنامه که با شرایط اداره مهاجرت آلمان مطابقت داشته باشد.
  • گواهی که نشان دهنده سلامت شما باشد.
  • فیش‌های پرداختی هزینه‌های صدور ویزا.
  • انگیزه نامه یا بیانیه هدف که مهم‌ترین بخش پرونده به حساب آمده و افسران پرونده توجه زیادی به آن دارند.

 

کلام پایانی

تحصیل در کشورهای خارجی هدفی است که اگر فرد بتواند به آن برسد، آینده شغلی خود را تضمین کرده است. البته تحصیل در هر کشور و دانشگاهی نمی‌تواند این شرایط را برای شما به ارمغان بیاورد. تحصیل در آلمان از آن هدف‌های مطلوب برای گذارندن مقاطع مختلف آموزشی است که می‌تواند شما را یک گام به اهدافتان نزدیک‌تر کند. تحصیل در آلمان مورد بسیار مورد استقال چشم‌گیر دانشجویان بین المللی از سراسر جهان شده است که این موضوع به هزینه‌های پایین تحصیل در این کشور و مدارک معتبر مراکز آموزش عالی این کشور بازمی‌گردد. تحصیل در این کشور در مقایسه با کشورها و دانشگاه‌های هم‌تراز خود، بسیار مقرون به صرفه‌تر بوده و همین موضوع می‌تواند کمک فراوانی به صرفه جویی در هزینه‌های دانشجو کند. همچنین اعتبار بالای مدارک مراکز آموزش عالی آلمان در جهان تأثیر مثبتی در پیدا کردن شغل مناسب دارد.

مطالب داغ هفته اخیر