بدون چشم داشت مهربان باشیم… (متن و تکست درباره مهربان بودن)

مجموعه : سبک زندگی
بدون چشم داشت مهربان باشیم… (متن و تکست درباره مهربان بودن)

بدون چشم داشت مهربان باشیم… (متن و تکست درباره مهربان بودن)

 

❣️با گذشت باش

تا جایی که تو را احمق تصور نکنند

❣️مهربان باش

تا جایی که از روی تو رد نشوند

❣️نصیحت کن

تا جایی که حالش از تو بد نشود

❣️از سیلویت ببخش

تا جایی که برای خودت مشتی گندم باقی بماند

❣️ از خطایش بگذر

تا جایی که باورش نشود بیگناهست

❣️برای کسی که

 دوست داری بجنگ تا جایی که نشکنی …

❣️و سرانجام ….

خودت را باور داشته باش تا جایی که جهانی تو را باور کند

بدون چشم داشت مهربان باشیم... (متن و تکست درباره مهربان بودن)

***

بدون چشم داشت مهربان باشیم…

خوب است آدمی جوری زندگی کند که آمدنش چیزی به این دنیا اضافه کند

و رفتنش چیزی از آن کم…!

حضور آدمی باید وزنی در این دنیا داشته باشد

باید که جای پایش در این دنیا بماند

آدم خوب است که آدم بماند و آدم تر از دنیا برود

نیامده ایم تا جمع کنیم، آمده ایم تا ببخشیم، آمده ایم تا عشق را ؛

ایمان را ، دوستی را

با دیگران قسمت کنیم و غنی برویم

آمده ایم تا جاهای خالی را پر کنیم

که فقط و فقط با وجود ما پر میشود و بس!

آمده ایم تا بازیگر خوب صحنه ی زندگی خود باشیم…

پس بهترین بازی خود را به نمایش بگذاریم

***

بدون چشم داشت مهربان باشیم... (متن و تکست درباره مهربان بودن)

بدون چشم داشت مهربان باشیم…

مهربانی یکی از خصیصه‌های وجود آدمی است. مهربانی به زندگی حیات می‌بخشد. این فضیلت باعث ایجاد ارتباط بهتر با دیگران و شفقت بیشتر می‌شود. نیروی مثبت مهربانی باعث می‌شود که در زندگی تاثیر گذار باشیم و در ذهن و خاطره ها ماندگار بمانیم.

این انتخاب با ماست که از مهربانی که در وجودمان داریم استفاده کنیم و آن را پرورش دهیم و یا اینکه آن را در وجودمان دست نخوره باقی بگذاریم. بعضی از افراد نمی دانند که چگونه این مهربانی را بروز دهند و با روش پرورش این ویژگی در درون خود آشنایی ندارند.

 

معنای واقعی مهربانی

مهربانی به معنای اهمیت دادن به دیگران است. وقتی به این نکته توجه کرد که دیگران همچون ما نیازهایی دارند٬ احساس ترس و ناامنی و تنهایی را درک می کنند مطمنا آنچه را که برای خود می خواهیم به آن ها نیز می دهیم. پس بر این اساس مهربانی از خود شناسی نشات می گیرد. حق شناسی٬ پاسخگو بودن٬ وفاداری و صبوری گونه هایی از مهربانی است.

در واقع مهربانی روشی است که زندگی را آسانتر می کند. نگرش های منفی  چون حسادت٬ تنفر و بدگمانی ذهن و روح آدمی را درگیر خود می کند چه بسا عواقب بیماری و ناراحتی را به دنبال خود بیاورد.

این رذیلت ها زندگی را کما اینکه سخت تر و دشوارتر می کند. برخی از اشخاص به دلیل خجالتی بودن نمی توانند مهربانی خود را بروز دهند این مشکل با تمرین کردن قابل رفع است. با تمرین مهربانی تبدیل به عمل ناخودآگاهی می شود. بدون هیچ چشم داشت و انتظاری مهربانی کنید. در مهربان بودن تا می توانید بخشنده و دست و دلباز باشید. مطمن باشید دیگران نیز در حق شما مهربان خواهند بود.

بدون چشم داشت مهربان باشیم…

از ته دل مهربانی کنید

مهربانی‌هایی که آلوده به ریا و دروغ است به دل نمی‌نشیند. مهربانی که همراه با سودجویی٬ چشم داشت٬  تملق و چاپلوسی است تصنعی به نظر می‌آید. وقتی نسبت به کسی احساس خشم  و حقارت دارید اما به ظاهر مهربانی می کنید این تناقض احساس شما را از پا در می‌آورد. احساساتتان را هماهنگ کنید. عمل و نیتتان را با هم همسان کنید.

درونتان را پاکسازی کنید و با روح و جان مهربانی کنید. نباید مهربانی را با مهر طلبی اشتباه گرفت. افراد مهرطلب از هر گونه رفتاری خودداری می‌کنند زیرا می ترسند که رفتار آن‌ها به رابطه لطمه وارد کند.

بدون چشم داشت مهربان باشیم…

بدون چشم داشت مهربان باشیم... (متن و تکست درباره مهربان بودن)

مهربانی مربوط به خودشناسی است

چطور می شود که خود را دوست نداشت و دیگران را دوست داشت؟ برای ابراز مهربانی باید با خود مهربان بود. باید خود را شناخت. برای خود زمان گذاشت و با مهربانی به خود نگریست. عدم مهر و عطوفت نسبت به خود مهربانی در حق دیگران را ناخالص و دروغ نشان می دهد. خود اگاهی منبع رنج ها را به ما نشان می دهد. جنبه های نامطلوب درونمان را نمایان می کند و کمک می کند که با اشتباهات مواجه شویم و در پی رفع و رجوع آن ها برآییم.

با این روال تناقضات برطرف می‌شود و درون و بیرون آدم یکی می شود. برای مهربان بودن باید زمان بیشتری را برای خود گذاشت تا خود را بهتر شناخت. ضعف ها را باید برطرف کرد و نقاط قوت را باید جلا داد. این زمانی که برای خوداگاهی صرف می کنید به دید خودخواهی به آن نگاه نکنید. اگر لازم است گفت و گوی درونی داشته باشید تا نکات و انرزی نفی را از خود دور کنید.

بدون چشم داشت مهربان باشیم…

افراد مهربان را به خاطر بیاورید

حتما در اطراف خود اشخاص مهربان سراغ دارید. به آن ها فکر کنید. به احساسی که به شما می‌دهند فکر کنید. افراد مهربان به اطرافیان خود دلگرمی می‌دهند. انرژی مثبتی که از این اشخاص ساطع می‌شود دیگران را جذب خود می کند. وقتی شما به شخصی بدون هیچ چشم داشتی مهربانی می کنید این کار به شما ارزش و اعتبار می‌بخشد. می توانید با مهربانی حال یک نفر را خوب کنید. با مهربانی به شخصی روحیه دهید. مهربانی شما احساس آرامش به دیگران می‌بخشد.

مهربانی نگرشی مثبت است که باعث تقویت روح و جسم انسان می‌شود. آیا عزت نفسی که مهربانی به شخص می دهد خود پاداش بزرگی نیست؟ عادت به مهرانی سبک زندگی را تغییر می دهد. مهربانی بدن را به احساس آرامش و سبکی عادت می دهد. احترامی که شما برای افراد مهربان قائل می شوید را بیاد بیاورید. آیا واقعا دوست ندارید دیگران هم برای شما همچین احترامی قائل شوند؟ مردم پاسخ مهربانی را با مهربانی می‌دهند.

بدون چشم داشت مهربان باشیم…

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
جدیدترین عکس نوشته های خاص برای پروفایل
جدیدترین عکس نوشته های خاص برای پروفایل
مشاهده بیشتر