با این مواد خوراکی به بدنتان آبرسانی کنید

با این مواد خوراکی به بدنتان آبرسانی کنید

این مواد خوراکی به آب رسانی بدن کمک می کنند

فراهم سازی آب مورد نیاز بدن از طریق خوردن مواد خوراکی باید در رژیم خوراکی گنجانده شود, زیرا آب رسانی بدن بسیار مهم هست.آب رسانی هنگام دوچرخه سواری بسیار مهم هست اما باید بدانید که حتی پس از دوچرخه سواری هم باید به بدن آب رسانی کرد. بدبختانه کمتر کسی به این مسئله دقت نشان میدهد. خیلی ها در طول روز به اندازه کافی آب مصرف نمی‌کنند.

اگر مدام به بدن آب رسانی کنید دیگر نباید نگران دهیدراته شدن بدن هنگام ورزش و تمرین باشید.اگر از جمله کسانی هستید که چندان آب نمی‌خورید می‌توانید به غذا هاي آبدار اکتفا کنید. به علاوه مواد معدنی موجود در این غذاها میتوانند جایگزین الکترولیت هایي شوند که در اثر تعریق از دست می‌دهید, انرژی می‌دهند و از التهابات پیش گیری میکنند.

 

طالبی

طالبی اکثر از ۹۰% آب دارد و نوعی غذای ترمیم کننده به حساب می‌آید که می‌تواند جایگزین ذخایر گلیکوژن در بدن شود.

 

انواع توت ها

توت ها اکثر از ۹۲% آب دارندو منبع آنتوسیانین میباشند. این ماده که به توت ها رنگ داده هست التهابات پس از تمرین را از بین میبرد و درد را کم میکند.

 

سوپ

سوپ هایي که از آب گوشت و انواع سبزی ها درست میشوند سرشار از سدیم بوده و مواد معدنی به بدن میرساند که ترکیبات الکترولیت را تکمیل میکنند.

 

حبوبات

حبوباتی مانند برنج و بلغور جو هنگام پخت آب زیادی جذب می‌کنند و بدن ما نیز هنگام هضم آن این آب را به خود جذب میکند. فیبر بلغور جو کلسترول را به خود جذب می‌کند.

 

فلفل دلمه اي

فلفل دلمه اي با ۹۲% آب یکی از پرآب ترین سبزی ها هست. هم‌چنین سرشار از ویتامین C و A هست.

 

کاهو

کاهوی سالادی ۹۶% آب هست اما انواع دیگر کاهوها اکثر مغذی میباشند تا آبدار.

 

خیار

خیار به اندازه کاهو آبدار هست و پوست آن دارای ماده اي به اسم سیلیکا می‌باشد که به قابلیت ارتجاعی پوست, ناخن ها و مفاصل کمک میکند.

 

کرفس

کرفس با ۹۵% آب, کالری کم و فیبر بالایی دارد.

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
بهترین روش ماساژ آلت تناسلی مرد (ویژه بانوان)
بهترین روش ماساژ آلت تناسلی مرد (ویژه بانوان)
مشاهده بیشتر