اگر این نشانه ها را از نفخ شکم داشتید به پزشک مراجعه کنید

اگر این نشانه ها را از نفخ شکم داشتید به پزشک مراجعه کنید

اگر این نشانه ها را از نفخ شکم داشتید به پزشک مراجعه کنید

برخی از نفخ های شکم میباشند که با درمان هاي خانگی درمان می شوند. اما برخی از علامت ها نیز میباشند که حتماً باید به دکتر مراجعه گردد. نفخ شکم را جدی بگیرید و بی توجه از آن رد نشوید. نفخ شکمی دشوار شایعی هست و بعید نیست که شما هم دچار دل‌درد ناشی از گردهمایی گاز در شکم باشید. احتمالا از نظر شما، گاز بدبوی انباشته در روده‌هاي شما، تنها مایه خجالت و اذیت باشد اما از نظر متخصصان، همراه شدن این دشوار با دیگر علائم می تواند از احتمال دچار بودنتان به دشواری های جدی‌تری خبر دهد. پس اگر نفخ شکمی را با علامت‌هاي زیر تجربه میکنید، حتماً به متخصصان مراجعه کنید.

 

درد لگن

اگرچه ابتلا به این دشوار کمیاب هست, اما همراه شدن نفخ با درد لگن میتواند علامت ابتلا به سرطان تخمدان باشد.متخصصان می گویند اگر این علائم در زمان غذا خوردن شدت بگیرد و با خونریزی واژینال همراه شود, باید دقت بیشتری به مشکلتان بکنید.نگران نباشید. در اغلب موارد, دشوار شما از توده خوش‌خیمی از فیبروئیدها ناشی می شود و بعد از بررسی علائم و سونوگرافی, می توانید درمان را شروع کنید.

 

اسهال و کاهش وزن

حدود یک درصد از افراد به مریضی سلیاک مبتلا میباشند. مریضی که توان بدن را در بردباری گلوتن کم می کند و در صورت مصرف غذا هاي حاوی این ماده نوعی واکنش خودایمنی را ایجاد می کند. اسهال و کاهش وزن, در کنار نفخ شدید, مشکلی شایع در افراد مبتلا به سلیاک هست

 

و اگر شما هم احساس میکنید با خوردن نان, غلات و دیگر مواد خوراکی حاوی گلوتن, دچار دشواری های گوارشی میشوید, این موضوع را با کمک پزشکتان بررسی کنید. با انجام آزمایش خون, می توانید از مبتلا بودن یا نبودنتان به این دشوار مطمئن شوید.

 

درد سوزناک در شکم

ملتهب شدن آپاندیس می تواند شما را به دشوار جدی و تهدیدکننده آپاندیسیت دچار کند. متخصصان هنوز خاطر دقیق این رخداد را نمی دانند اما تصور می کنند که گاهی انگل‌ها یا باکتری‌ها منجر به ایجاد این التهاب می شوند. یکی از علامت‌هاي آپاندیسیت, شکم‌درد همراه با نفخ شدید هست.

 

این درد از ناف نخست می شود و به سمت راست و پایین شکم حرکت میکند. درد ناشی از آپاندیسیت, با سرفه و عطسه ناگوار‌تر می شود. به جای این که به فکر آرام کردن دردتان در منزل باشید, فورا به اورژانس مراجعه کنید.آپاندیسیت مشکلی هست که در صورت به موقع حل نشدن, می تواند سلامت شما را به خطر بیندازد.

 

درد شکمی و استفراغ

اگر درد شکمی شدید و نفخ با استفراغ همراه شود, بعید نیست که روده‌هایتان با دشوار جدی روبه‌رو شده باشند.انسداد روده‌اي یا ایجاد زخم و تومور در این ناحیه, میتواند این علائم آزاردهنده را ایجاد کند. اگر همه ي این علامت‌ها با اسهال خونی یا خون در مدفوع همراه شد, بدون اتلاف وقت سراغ یک متخصص گوارش بروید. سرطان روده ممکن هست خود را با چنین علامت‌هایي نمایان کند.

اگر این نشانه ها را از نفخ شکم داشتید به پزشک مراجعه کنید

زود از کوره در رفتن

اگر بررسی‌هاي پزشکان می گویند که غده تیروئیدتان مفید کار می کند و دیابت هم ندارید, باید به دنبال خاطر دیگری برای نفخ کردنتان بگردید.متخصصان معتقدند نفخ با خاطر‌هاي عجیبی می تواند شما را به دردسر بیندازد و از نظر انها, ابتلا به پریشانی و افسردگی هم می تواند نفاخ باشد.

 

متخصصان معتقدند کسانی که دچار اختلالات اضطرابی یا افسردگی میباشند, به‌بازبینی به دشواری های گوارشی هم دچار میشوند و دشواری های معده و روده آن ها میتواند به انباشته شدن این گازها در دستگاه گوارش‌شان بینجامد.

مطالب داغ هفته اخیر