نعوظ چیست؟|دلایل اختلال نعوظ در آقایان

نعوظ چیست؟|دلایل اختلال نعوظ در آقایان

نعوظ را همه مردان در حین برقراری رابطه جنسی با همسرشان تجربه می کنند. ولی ممکن است برخی آقایان دچار اختلال نعوظ شوند که در اینجا دلایل آن را ذکر خواهیم کرد.

 

نعوظ یک حالت مردانه است که بسیاری از مردان  در طول زندگی شان بارها نعوظ را تجربه می کنند. وقتی که مرد تحریک شود آلت جنسی از خون پر شده و شروع به بزرگ شدن می کند تا جایی که به حالت نعوظ برسد. در حالت نعوظ مرد می تواند با همسرش رابطه جنسی داشته باشد. ایجاد نعوظ در مردان دلایل مختلفی میتواند داشته باشد اما معمولا به دلیل تحریک جنسی میباشد. حتی در خواب نیز میتواند نعوظ روی دهد که برخی اوقات باعث رویای خیس میشود.

 

برخی اوقات ممکن است نعوظ روی دهد درحالیکه این موضوع را اصلا انتظار ندارید و یا نمیخواهید! اگر این اتفاق برایتان افتاد سعی کنید به یک موضوع دیگر فکر کنید. معمولا به تمرکز بر روی یک موضوع دیگر این حالت از بین میرود. به گزارش فراناز نعوظ یعنی سفت شدن و بزرگ شدن آلت تناسلی مردانه. نعوظ وقتی روی میدهد که آلت تناسلی مردان از خون پر میشود.

 

علل اختلال نعوظ در مردان
اختلالات جنسی در مردان دارای طیف وسیعی هستند که اختلال نعوظ یکی از مهمترین آنها است. اختلال در نعوظ دارای علل زیادی است و هر علت درمان مخصوص بخود دارد. یک سری از علت ها هستند که دارای اثرات مضر خیلی شدید بر عملکرد جنسی مردان می باشند و با اجتناب و یا برطرف کردن آنها می توان از ایجاد اختلال نعوظ جلوگیری و یا آن را برطرف کرد.

 

در علم پزشکی پیشگیری بهتر از درمان است و با یک زندگی سالم و انجام تمهیداتی می توان از بسیاری از بیماریها از جمله اختلال نعوظ پیشگیری کرد. ده نکته ای که در پائین توضیح داده می شوند دارای چنان اثرات مضر بر روی نعوظ در مردان هستند که به آنها قاتل نعوظ در مردان گفته می شود:

 

1. اختلال نعوظ به علت مصرف الکل
الکل با تضعیف سیستم عصبی مرکزی بدست آوردن نعوظ در مردها را مشکل می کند. مردانیکه در حالت عادی دارای مشکل نعوظ نیستند، ممکن است با مصرف الکل در بدست آوردن و نگهداشتن نعوظ مشکل پیدا کنند.

 

2. افسردگی از علل اختلال نعوظ
از علل اختلال نعوظ در مردان می توان به افسردگی اشاره کرد. برای یک نعوظ خوب در مردان باید سیستم عصبی طبیعی باشد. نعوظ در مردان دارای دو نوع رفلکسی و روانی یا سایکوژنیک است. نعوظ رفلکسی با تماس ایجاد می شود ولی نعوظ روانی از طریق ذهن و فانتزی است. در افرادیکه دچار افسردگی هستند، افسردگی، میل و برانگیختگی جنسی را مهار می کند. علاوه بر آن افسردگی سبب تاخیر در به ارگاسم رسیدن می شود.

 

3. مصرف بعضی از داروها منجر به اختلال نعوظ می شود
معمولا در اکثر خانه ها یک کابینت از داروهای مختلف گیاهی و شیمیائی وجود دارند. این داروها یا توسط خود فرد بدون تجویز پزشک مصرف می شوند و یا اینکه توسط پزشک برای درمان بیماری خاصی تجویز شده اند. تعدادی از داروها از داروهای سرماخوردگی گرفته تا داروهای ضد فشارخون و روانپزشکی ممکن است عملکرد جنسی مرد را مختل کنند و در واقع فرد به اختلال نعوظ دچار شود. در همچون مواردی می توان با مشورت با پزشک معالج راه درمان مناسب را پیدا کرد. این روزها مصرف مکملها بین مردم خیلی رواج پیدا کرده در صورتیکه استفاده بی مورد از آنها سلامتی را به خطر می اندازد. موادی مثل آمفتامین، کوکائین و ماری جوانا اثرات بشدت سوء بر عملکرد جنسی مردان دارند.

 

4. خشم سبب اختلال نعوظ می شود
خشم سبب برافروختگی چهره بعلت ورود خون زیاد می شود. خشم جریان خون دستگاه تناسلی را کاهش می دهد. اگر این خشم بر علیه شریک جنسی باشد، دیگر برقرار کردن رابطه جنسی غیر ممکن خواهد بود.

 

نعوظ چیست؟|دلایل اختلال نعوظ در آقایان

خشم و عصبانیت بر علیه شریک جنسی از علل اختلال نعوظ در مردان می باشد

 

5. اختلال نعوظ به علت داشتن اضطراب
هر مردی اضطراب داشته باشد که نکند در رابطه زناشوئی ناموفق خواهد شد، حتما ناموفق می شود. اضطراب از هر نوع می تواند بر عملکرد جنسی اثر سوء داشته باشد و منجر به اختلال نعوظ شود. مردانی که بعلت اضطراب از برقرار کردن رابطه زناشوئی طفره می روند، رابطه عاطفی آنها با همسرشان کم کم مختل شده و مرد را وارد یک حلقه معیوب می کند که در آن با بدترشدن رابطه عاطفی عملکرد جنسی نیز بدتر می شود.

 

6. استرس از علل اختلال نعوظ می باشد

استرس از عوامل موثر بر اختلال نعوظ می باشد. در واقع استرس با آزاد کردن موادی بنام کاتکول آمینها سبب از بین رفتن نعوظ مرد می شود. استرس امروزه جزو زندگی انسانها شده است و بسیاری از آنها توسط خود ما و اطرافیان ما ایجاد می شوند بدون اینکه نیازی به ایجاد و تحمل آن باشد. یک عده استرسها در زندگی روزمره غیر قابل اجتناب هستند ولی روش برخورد افراد و واکنش افراد در مقابل آنها نیز متفاوت است. افزایش مسئولیت در محیط کار، بدهی، وجود بیمار در خانواده، بیکاری، مرگ عزیزان و غیره همگی سبب وارد شدن استرسهای بزرگ بر انسانها می شوند. گاهی تغییر در سبک زندگی سبب کاهش استرسها و بهبود عملکرد جنسی می شود.

 

7. چاقی و اختلال نعوظ

چاقی و اضافه وزن از جهات مختلف اثر سوء بر عملکرد جنسی مردان دارد و منجر به اختلال نعوظ می شود. چاقی باعث کاهش اعتماد به نفس، دیابت، کاهش هورمونهای مردانه، کم تحرکی، افزایش فشار خون، تنگی عروق خونی و کاهش جریان خون ناحیه تناسلی می شود.

 

8. کاهش میل جنسی سبب اختلال نعوظ می شود
کاهش میل جنسی را نباید با ناتوانی جنسی اشتباه کرد، مردانیکه دچار کاهش میل جنسی هستند در عملکرد جنسی مشکل ندارند بلکه تمایلی به برقرار کردن رابطه جنسی ندارند. علل کاهش میل جنسی در مردان و زنان زیاد هستند.

 

9. اختلال نعوظ به علت خود بد انگاری
عده ای از مردان و زنان وقتی در آینه خود را نگاه می کنند فکر می کنند که ظاهر زشت، اندام نامناسب و مورد تمسخر دیگران دارند. عده ای نیز انتظارات بی مورد از خود دارند، در صورتیکه دارای مشکل نیستند. بخاطر داشته باشیم که انسانها بیشتر از آنچه که به ظاهر اهمیت بدهند به باطن اهمیت می دهند. مردان و زنان بزرگ با گذشت زمان چنان در دل همسر خود جای می گیرند که هیچکس نمی تواند جای آنها را بگیرد. بیاد داشته باشید که اگر ظاهر شما سبب جلب افراد شود، به راحتی قابل جایگزین با فرد دیگری خواهید بود.

 

10. اختلال نعوظ به علت نداشتن جسم و روان سالم
داشتن جسم و روان سالم لازمه یک عملکرد طبیعی جنسی در مردان است، وزن طبیعی، فشارخون طبیعی، قلب و عروق سالم، سبک زندگی سالم، تغذیه مناسب و غیره همگی دارای تاثیرات بسزا در روابط زناشوئی هستند.

 

با توجه به مطالب بالا مشخص می شود که بسیاری از اختلالات جنسی در مردان ریشه در موارد فوق دارند و لزومی ندارد با کوچکترین مشکل به پزشک مراجعه و متحمل هزینه های زیاد شد. کافی است یک نگاهی به اطراف خود بیندازید و خود را از مشکل اختلال نعوظ خلاصی دهید.

 

 

همانطور که دلایل مختلفی میتواند باعث نعوظ شود دلایل مختلفی نیز میتواند باعث عدم نعوظ شود. این مشکل وقتی جدی میشود که در هنگام آمیزش با همسر روی دهد. عدم تمرکز و حواس پرتی, خستگی , خجالت کشیدن ,عصبی بودن و … همگی میتواند باعث این موضوع بطور موقت بشود.

 

مصرف مواد مخدر و الکل نیز باعث این مشکل میشود.

 

اگر مشکل نعوظ شما دائمی است و نه موقتی مشکل میتواند بخاطر رژیم غذایی یا مصرف یک داروی خاص و یا حتی برخی شرایط فیزیکی باشد که بهتر است با دکتر خودتون در این رابطه مشورت کنید.

 

آیا میتوان از داروها و کرم های رفع مشکل نعوظ استفاده کرد؟
کرمها برای اینکار بسیار مناسب هستند زیرا مصرف موضعی دارند و عوارض آنها بسیار کم است. داروهای گیاهی نیز میتوانند بسیار مفید باشند زیرا آنها نیز با داشتن عوارض کم تاثیر گذاری خوبی دارند اما داروهای غیر گیاهی همانند ویاگرا تنها با نسخه پزشک باید مصرف شوند و معمولا به افراد جوان توصیه نمیشود و بیشتر برایافراد مسن است البته نباید دارای مشکلات قلبی عروقی باشند.

 

نعوظ چیست؟|دلایل اختلال نعوظ در آقایان

جدیدترین مطالب

مطالب بیشتر
مطالب پربازدید هفته
دوستان ما