نه به رابطه ی مقعدی + عوارض آن

نه به رابطه ی مقعدی + عوارض آن

نه به رابطه ی مقعدی + عوارض آن

 

خب ممکن است خیلی ها هنوز واقف به این مساله نباشند که با اینکه رابطه مقعدی از آن دست روابطی است که در جامعه و میان مردم به یک تابو تبدیل شده و حتی صحبت از این نوع رابطه نیز با احساس شرمساری و گناه همراه است اما به رغم این واقعیت انجام این فعالیت جنسی در حال افزایش است خصوصا در جوانان.اما این رابطه بسیار پر خطر است.برای دانستن خطرات و مضرات این کار با ما در فراناز همراه باشید.

*رابطه مقعدی باعث بی اختیاری در مدفوع میشود:

بر اساس یک مطالعه جدید، امکان ابتلا به بی اختیاری مدفوع را از عوارض رابطه مقعدی برشمرده‌اند. در حالی که این تحقیق نشان داد که مردان و زنان به دلیل رابطه جنسی مقعدی هر دو از بی اختیاری مدفوع رنج می‌برند، اما این میزان در مردان همجنس‌گرا بیشتر است.

 

به گزارش فراناز از بین ۶۱۵۰ بزرگسالی که به طور ملی توسط محققان دانشگاه آلاباما در بیرمنگام بررسی شدند، مشخص گردید که ۵ درصد از مردان و ۳۷ درصد از زنان حداقل یک بار در زندگی خود رابطه جنسی مقعدی را تجربه کرده‌اند. برای زنان که از آن به صورت یک رابطه دائمی استفاده می‌کردند، ۵۰ درصد از آن‌ها حداقل یک بار در ماه گزارش بی اختیاری مدفوع را گزارش کردند، که اگر صادقانه به قضیه نگاه کنیم چندان بد نیست. با این حال این آمار در مورد مردانی که چنین رابطه‌ای را تجربه کرده بودند تقریبا تجربه بی اختیاری ادرار در هر ماه سه برابر بود.

 

این آمار در حالیست که تنها ۱۰ درصد از زنان مورد بررسی رابطه جنسی مقعدی داشتند، لازم به ذکر است که ۷/۷ درصد از زنان که هرگز مقاربت مقعدی نداشته‌اند، نیز تجربه بی اختیاری دفع را به صورت گاه گاه گزارش کرده‌اند؛ بنابراین همانطور که این مطالعه به خودی خود بیانگر است، نتایج نشان می‌دهد که رابطه جنسی مقعدی به طور قطع سبب بی اختیاری مدفوع نمی‌شود، بلکه یکی از ریسک فاکتور‌های مهم آن به شمار می‌رود.

 

 

*رابطه مقعدی باعث پارگی بافت‌های مقعدی میشود:

بر خلاف واژن، مقعد دارای قابلیت ترشح رطوبت را ندارد و این امر عمل نفوذ آلت را بسیار سخت و دردناک کرده و احتمالی پارگی بافت‌های اطراف مقعد را به دنبال دارد. دلیل این که طرفداران رابطه جنسی مقعدی نسبت به استفاده از روغن‌های روان کننده بسیار آگاه هستند، نه تنها به این دلیل است که استفاده از آن به کاهش درد کمک می‌کند بلکه به این دلیل است که از پارگی احتمالی بافت‌های مقعد جلوگیری می‌کند.

 

لازم به ذکر است که پارگی بافت مقعد به خودی خود مساله بحران برانگیزی نیست، چرا که پس از مدتی بهبود می‌یابد. آنچه در این رابطه نیاز به مراقبت دارد این است که در ناحیه مقعد باکتری‌های مختلفی زندگی می‌کنند که با پارگی بافت مقعد می‌توانند به راحتی به جریان خون بدن شخص وارد شده و عفونت‌ها و بیماری‌های جدی برای شخص ایجاد کنند که این خود از عوارض رابطه مقعدی بشمار می‌آید.

 

 

*رابطه مقعدی باعث احتمال ابتلا به اچ آی وی و سایر عفونت‌های مقاربتی میشود:

در حالی که یکی از مزایای رابطه جنسی مقعدی نداشتن نگرانی در مورد بارداری است، وقتی که بحث بیماری‌های عفونی وسط می‌آید داستان چیز دیگری خواهد بود. اگر چه در صورت عدم به کارگیری روش‌های ایمنی، همه موارد عفونت‌های دستگاه تناسلی می‌توانند از طریق رابطه جنسی معمولی نیز انتقال یابند، اما در رابطه مقعدی شانس انتقال و ابتلای فرد به این عفونت‌ها ۳۰ برابر بیشتر از رابطه واژینال می‌باشد.

 

نه به رابطه ی مقعدی + عوارض آننه به رابطه ی مقعدی + عوارض آن

 

*رابطه مقعدی باعث احتمال ابتلا به سرطان‌های مقعدی میشود:

با توجه به انجمن سرطان شناسی آمریکا، به علت اینکه مقعد دارای غشایی بسیار نازک و حساس است، به شدت مستعد پذیرش انواعی از بیماری‌های ویروسی و به خصوص ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV است. بر اساس گفته‌های محققان این انجمن اکثر سرطان‌های مرتبط با دستگاه دفع با این ویروس مرتبط هستند و در نتیجه پذیرش این ویروس به وجود می‌آیند. همچنین این نگرانی وجود دارد که اگر ویروس HPV از طریق مقاربت جنسی به ناحیه مقعدی منتقل شود، می‌تواند منجر به بروز زگیل‌های مقعدی نیز شود. بدیهی است که این بیماری به اندازه سرطان دردسرساز نیست، اما با این حال ناراحتی است که هیچ کس نمی‌خواهد.

 

 

*رابطه مقعدی باعث ابتلا به عفونت به واژن میشود:

اگر صریح به قضیه نگاه کنیم همه می‌دانیم که مقعد و روده محل تجمع مواد زاید و دفعی بدن و در نتیجه آن محل زندگی انواعی از باکتری‌ها و انگل‌ها است. این بدین معنی است که در صورت داشتن رابطه متناوب مقعدی و واژینال به صورت توامان و بدون انجام شست و شو، احتمال انتقال عفونت‌های مختلف و ابتلا به انواع عفونت‌های مجاری ادراری و هم چنین بیماری‌های واژینال برای زنان صد در صد است.

 

*رابطه مقعدی و احتمال دفع حین رابطه:

داشتن رابطه جنسی مقعدی و احتمال دفع حین رابطه در برخی موارد ناگزیر است. اگر از این نوع رابطه برای لذت بردن استفاده می‌کنید، نباید تعجب کنید که این اتفاق برای خود و یا شریک دریافت کننده آن بیافتد. البته باید بیان کرد که وقوع آن باز هم یک احتمال است، نه یک چیز مطمئن. بنابراین می‌توانید آن را به خاطر بسپارید که اگر آن اتفاق بیفتد، فریاد نزنید و یا شرمنده نباشید چرا که این امر یک چیز مسلم و طبیعی می‌باشد.

جدیدترین مطالب

مطالب بیشتر
مطالب پربازدید هفته
دوستان ما