50 نکته جالب درباره آلت تناسلی خانم ها (واژن) ویژه آقایان 18+

50 نکته جالب درباره آلت تناسلی خانم ها (واژن) ویژه آقایان 18+

50 نکته جالب درباره آلت تناسلی خانم ها (واژن) ویژه آقایان 18+

همانطور که میدانید اندام تناسلی خانم ها “واژن” نام دارد. واژن اندامی است که بانوان در طول زندگی خود بسیار با آن درگیر هستند،از برقراری رابطه جنسی گرفته تا خونریزی هنگام عدوران پریودی که برای زنان جوان امری همیشگی در زندگی است. نوزاد نیز در زایمان طبیعی از واژن عبور می کند تا به دنیا بیاید.در این مطلب حقایق جالبی درمورد واژن را برای شما می گوییم. حقایقی مانند اینکه “باد” واژن که همچنین با عنوان “باد مهبل” نیز شناخته می‌شود، بسیار شایع است. بر خلاف باد معده که از راست روده یا رکتوم خارج می‌شود و حاوی ضایعات مدفوع است و بو دارد، باد مهبل بدون بو است و ارتباطی با راست روده ندارد (مگر این‌که کسی مبتلا به فیستول راست روده‌ای-مهبلی باشد). با سایت نیک شو همراه باشید.

 

در ادامه یک سری نکات جالب هست که خوب است بدانید. با ما در فراناز همراه باشید.

 

1- اولین فیلمی که از کلمه‌ی واژن‌ استفاده کرده‌است، فیلم انیمیشنی است که در سال ۱۹۴۶ توسط کمپانی دیزنی ساخته شد به نام “داستان‌های قاعدگی.”

 

2- هر واژنی بوی خاص خود را دارد. این بو به عوامل مختلف بستگی دارد، از جمله ترکیب باکتری‌های طبیعی که در واژن زندگی می‌کنند، رژیم غذایی، نوع پارچه‌ی لباس زیری که زن می‌پوشد، سطح بهداشت، و میزان تعریق و ترشحات غدد زن.

 

3- دو و نیم سانت تا پنج سانت اول واژن بیش‌ترین تعداد پایانه‌های عصبی را دارد و دریافت‌کننده‌ای است که بیش‌ترین لذت را می‌برد.

 

4- قدمت اسپکولوم (واژه‌ی لاتین “آینه”) که دستگاهی برای معاینه واژن است به ۱۳۰۰ قبل از میلاد برمی‌گردد. اسپکولوم همچنین در خرابه‌های شهر پمپی یافته‌ شده‌است.

 

5- کلمه‌ی vagina لاتین “sheath” یا “scabbard” است. جمع کلمه‌ی vagina ، vaginae است.

 

6- یکی از بیماران خیلی نگران بود که چیزی در واژن خود جا گذاشته است، او سعی کرده بود با استفاده از انبردست آن را پیدا کند. او به رحم رسیده بود و در آن پارگی ایجاد کرده بود. چندین ساعت عمل جراحی برای ترمیم رحم‌اش روی او صورت گرفت. بیشتر متخصصین زنان توصیه می‌کنند که اگر یک زن فکر می‌کند چیزی در واژن او است، به انگشتان خود روغن زیتون یا ژل K-Y بزند و به دنبال آن شی بگردد.اگر او یا شریک زندگی‌اش چیزی در واژن پیدا نکردند، حتما چیزی هم در آن‌جا وجود ندارد. در چنین شرایطی زنان نباید مضطرب شوند و بهتر است با متخصص زنان تماس بگیرند.

 

7- PH (تعادل اسید / پایه) واژن در حدود ۴ است، که pH گوجه فرنگی نیز همان مقدار است. برخی از چیزهایی که pH واژن را تغییر می‌دهند عبارتند از عفونت واژن، دوش واژینال، صابون، و قرار گرفتن در معرض منی.

 

8- بزرگترین واژن در تاریخ به احتمال زیاد متعلق به آنا سوان (۱۸۴۶-۱۸۸۸) بوده‌است. او حدود ۲۳۰ سانت قد و ۱۵۹ کیلوگرم وزن داشت. این خانم یک نوزاد ۱۰ کیلو و پانصد گرمی با دور سر ۴۸ سانتی‌متری به دنیا آورد.

 

9-در سال ۲۰۰۶، در رمان “واژن تسخیره شده” واژن زن به عنوان دروازه‌ای به جهان مردگان عمل می‌کرد.

 

10 در سال ۲۰۰۹، قرار شد یک کلیه‌ی سالم از طریق واژن از شخص اهدا‌کننده در مرکز پزشکی جان هاپکینز برداشته شود. این نوع -جراحی کمتر تهاجمی در نظر گرفته می‌شود زیرا کلیه از طریق باز شدن طبیعی برداشته می‌شود. عمل جراحی سنتی به طور معمول به یک برش ۱۲ تا ۱۵ سانتی روی دیواره‌ی شکم نیاز دارد.

 

11- تقریبا یک نفر در هر ۵۰۰۰ – ۷۰۰۰ نوزاد دختر، بدون واژن به دنیا می‌آید. این اختلال که به عنوان آژنزی واژن شناخته شده، گاهی اوقات در هنگام تولد تشخیص داده می‌شود، اما در بسیاری مواقع تا زمان بلوغ تشخیص داده نمی‌شود.

 

12- موهای ناحیه‌ی تناسلی تنها به مدت سه هفته رشد می‌کند. اما موی روی سر یک شخص می‌تواند تا هفت سال رشد کند.

 

13-واژن‌های مختلف در زمان‌های مختلف روز دارای بوی مختلفی هستند. بلافاصله پس از آن‌که از حمام بیرون می‌آیید، ممکن است واژنتان بو نداشته باشد. پس از دویدن یا ورزش، واژن ممکن است در اثر غدد تعریق بو بدهد. واژن در زمان قاعدگی ممکن است بویی مثل آهن بدهد،و هنگامی که در واژن رشد بیش از حد مخمر رخ بدهد، ممکن است بوی نان به مشام برسد. پس از مقاربت، واژن ممکن است بویی مانند بوی مایع سفیدکننده (وایتکس) داشته باشد و منی هم بوی خاص خود را دارد. در صورتی که رشد بیش از حد باکتری‌ها رخ بدهد، واژن ممکن است بوی ماهی بدهد.

 

14- ریشه‌شناسی کلمه “cunt” (به معنی مهبل) نامشخص است. برخی از محققان بر این باورند که از کلمه‌ی لاتین “cuneus” یا از کلمه‌ی “gwen” زبان نیا-هند و اروپایی، که ریشه‌ی کلمه‌ی “queen” و کلمه‌ی یونانی “gyne به معنای زن مشتق شده است.

 

15-”باد” واژن که همچنین با عنوان “باد مهبل” نیز شناخته می‌شود، بسیار شایع است. بر خلاف باد معده که از راست روده یا رکتوم خارج می‌شود و حاوی ضایعات مدفوع است و بو دارد، باد مهبل بدون بو است و ارتباطی با راست روده ندارد (مگر این‌که کسی مبتلا به فیستول راست روده‌ای-مهبلی باشد).

50 نکته جالب درباره آلت تناسلی خانم ها (واژن) ویژه آقایان 18+

نکاتی که باید درباره آلت تناسلی خانم ها بدانید(18+)

 

16- حدود ۳۰٪ از زنان به وسیله‌ی رابطه جنسی واژینال به ارگاسم می‌رسند. برخی از محققان ادعا می‌کنند که ارگاسم از طریق واژن ممکن است به اوج لذت جنسی عمیق در کلیتوریس منجر شود. محققان دیگر ادعا می‌کنند که ارگاسم واژینال و کلیتورال کاملا متفاوت هستند و بخش‌های متفاوتی از مغز را فعال می‌کنند. واژه‌ی “orgasm” از ریشه‌ی “wrog” در زبان نیا-هند و اروپایی، به معنی ” جوانه زدن و با قدرت متورم شدن” می‌آید.

 

17- واژن دارای بیش از ۱۰۰۰ نام مستعار است، از جمله “گل ساعتی”، “مروارید صورتی”، “یا یا”، ” زندان آلت تناسلی مرد “، ” یونی “، “پای سیب” و “یام یام.”

 

18- در هر ۲۰۰۰ تولد، حدودا یک دختر با پرده‌ی بکارت بدون سوراخ متولد می‌شود که یعنی هیچ سوراخی در بافت وجود ندارد که اجازه بدهد خون قاعدگی و یا هر ترشح دیگری از واژن خارج شود.

 

19- متخصصین زنان می‌گویند که راه‌هایی طبیعی وجود دارد برای این‌که بدون حمام کردن، بوی بد واژن را از بین ببریم، از جمله ۱) از بین بردن موهای ناحیه تناسلی؛ ۲) پاک کردن این ناحیه با دستمال مرطوب بچه به جای دستمال توالت.۳) نوشیدن آب کرنبری، که یک ضد باکتری طبیعی است؛ ۴) نپوشیدن لباس زیر یا پوشیدن لباس زیرهایی که از جنس پنبه است برای این‌که هوا در ناحیه‌ی واژن جریان داشته باشد ۵) مصرف پروبیوتیک‌ها برای این‌که فلور واژن (باکتری‌های موجود در آن) سالم بماند؛۶) جلوگیری از پوشیدن جوراب شلواری و شلوار جین تنگ؛ و ۷) خوردن رژیم غذایی مبتنی بر سبزی و مواد غذایی سالم. غذاهایی مانند چای، قهوه، مارچوبه، چغندر، الکل، کلم بروکلی، پیاز، سیر، و کاری می‌توانند روی بوی واژن‌ تاثیر بگذارند.

 

20- رابطه جنسی دردناک (مقاربت دردناک) پس از آن‌که یک زن بکارت خود را از دست می‌دهد، طبیعی است. اما اگر درد کاهش نیابد و پس از مدتی تسکین پیدا نکند، ممکن است اختلالی وجود داشته باشد،از جمله وستیبولیتوس وولوار (یا سندروم درد فرجی)، واژینیسم (انقباض غیر ارادی ماهیچه‌های واژن)، واکنش‌های آلرژیک به چیزهایی مانند کاندوم لاتکس و یا اسپرم‌کش، و آندومتریوز (هنگامی که پوشش رحم روی تخمدان‌ها، روده، و پوشش لگن رشد می‌کند). در هنگام این‌که سن زنان بالا می‌رود، پایین بودن سطح استروژن می‌تواند باعث التهاب واژن‌ (واژینیت آتروفیک)، یا نازک شدن واژن شود.

 

21- اغلب زنان بر این باورند که خودارضایی سالم و طبیعی است چرا که یک رابطه جنسی سالم است، استرس را از بین می‌برد، خلق و خوی را بهبود می‌دهد، و به ساخت ماهیچه‌های کف لگن کمک می‌کند.با این حال، استثنائایی نیز وجود دارد. به عنوان مثال، یک زن تصمیم گرفت که با استفاده از موز خودارضایی کند. در هنگام خودارضایی، سمت انتهای موز را داخل واژن‌ قرار داد و گردن رحم خود را چنان زخمی کرد که کارش به بیمارستان کشید و بدن‌اش کلی بخیه خورد.

 

22- در حالی که واژن هر زن متفاوت است، متوسط طول واژن تحریک نشده در یک زن بالغ بین ۶.۵ تا ۷.۵ سانتی‌متر عرض و ۷.۵ سانتی‌متر است. واژن‌ می‌تواند تا ۲۰۰ درصد در هنگام مقاربت و زایمان گسترش بیابد.

 

23- پرده‌ی بکارت (به انگلیسی Hymen) از روی الهه‌ی یونانی ازدواج به نامِ هایمن (Hymen) نام‌گذاری شده‌است، و پرده‌ای است که بخشی از واژن را پوشش می‌دهد. پرده‌ی بکارت قبل از سن بلوغ از واژن مراقبت می‌کند. پس از بلوغ و زمانی که استروژن بافت واژن‌ را ضخیم‌تر کرد، پرده‌ی بکارت کارایی چندانی ندارد.

 

24- در برخی از فرهنگ‌ها، کلیتوریس زن قطع می‌شود، و لبه (فرج) برداشته می‌شود، و واژن دوخته می‌شود، به استثنای یک سوراخ کوچک (که عمل تخلیه‌ی امکان‌پذیر باشد). این عمل وحشتناک به نام ختنه‌ی زنان که به طور گسترده‌ای محکوم شده‌است به دلیل این اعتقاد انجام می‌شود که زن برای ازدواح مناسب‌تر باشد، چرا که هم میل جنسی کاهش می‌یابد و هم باکره بودن او قطعی می‌شود.

 

25- واژن‌ دندانه‌دار اشاره دارد به افسانه‌های قومی و اجدادی در برخی از فرهنگ‌ها به این قرار که زنانی که واژن دندانه‌دار دارند می‌توانند گزیدگی روی آلت تناسلی مرد ایجاد کنند.به طور نمادین، داستان برای تضعیف رفتارهای جنسی نقل می‌شده است. با این حال، در موارد نادر، کیست درموئید (کیستی که می‌تواند حاوی مو، مغز، غضروف، پوست و دندان باشد) می‌تواند راه خود را به مهبل (واژن) باز کند، و باعث دندانه‌دار شدن واژن شود.

 

26- در یک بیماری به نام پرولاپس لگن، واژن‌ زن به معنای واقعی کلمه می‌تواند بیرون بیفتد و بین پاهای او آویزان شود. هرچند پرولاپس لگن اغلب قابل درمان است.

 

27- برخی از محققان معتقدند که موضع جی (نقطه‌ی گرافنبرگ) در ۶.۵ تا ۷.۵ سانتی داخل مهبل (واژن)، در دیواره قدامی (در نزدیکی ناف)، درست زیر مجرای ادراری قرار دارد. آنها بر این باورند که این منطقه دارای بافتی متفاوت از باقی قسمت‌های واژن‌ است و محل بافت پروستات درست مانند آقایان است. دیگر محققان معتقدند که موضع G اصلا وجود ندارد.

 

28- تریکومونیازیس عفونت واژن‌ ناشی از یک انگل مقاربتی است. علائم این بیماری شامل خارش، سوزش، و ترشح بیش از حد است. این ترشحات پرحباب، مایل به سبز یا مایل به خاکستری هستند، و ممکن است بد بو باشند. بیش از ۳.۷ میلیون نفر در ایالات متحده به این بیماری مبتلا هستند، هر چند تنها ۳۰ درصد علائم آن را دارند.

 

29-واژینوز باکتریال (BV) باعث می‌شود واژن بوی ماهی بدهد و گاهی اوقات با ترشح، بو، درد، خارش و سوزش همراه است. بی‌وی رایج‌ترین عفونت واژن در زنانی است که در سنین باروری قرار دارند. محققان کاملا نمی‌دانند که BV چگونه در واژن‌ ایجاد می‌شود، اما می‌دانند که با عدم تعادل باکتری که به طور معمول در واژن زن موجود است، ارتباط دارد.ریسک این عفونت زمانی افزایش می‌یابد که با فرد جدیدی رابطه‌ی جنسی داشته باشید. احتمال بروز عفونت BV از طریق تماس با صندلی توالت، ملافه، یا حضور در استخر وجود ندارد و زنانی که هرگز مقاربت جنسی نداشته‌اند نیز ممکن است به این عفونت مبتلا شوند.

 

30- در حالی که برخی از فرهنگ‌ها به آدم‌ها می‌آموزند که حرف زدن از واژن تابو است، یک پزشک اشاره می‌کند که واژن در طول تاریخ مورد تکریم بوده و همین “نشان می‌دهد که قدرت و زیبایی، فوق‌العاده رهایی‌بخش است.زنان، و تمایزات جنسی که ما را زن می‌سازد، قدرتمندترین نیروهای خلاقانه در جهان هستند.” علاوه بر این، مطالعات نشان می‌دهند زنانی که اعتماد به نفس بیش‌تری در مورد واژن خود دارند می‌توانند ارگاسم بهتری داشته باشند.

 

31- چند نماد برای واژن‌ وجود دارد، از جمله صدف، گل، کیف‌های دستی، و pisces vesica (کیسه‌ی ماهی که معمولا به عنوان نماد مسیح استفاده می‌شود).

 

32- واژن‌ یک فضای بالقوه است، به این معنی که اگر چیزی آن را باز نگه ندارد، جمع می‌شود، مانند یک جوراب که پایی درون آن نیست.

 

33- برخی از شرکت‌ها توپ فلزی سنگین می‌فروشند، مانند بن وا توپ (Ben Wa Ball)، که برای سفت کردن ماهیچه‌های واژن به کار می‌روند. این توپ است به سادگی درون واژن‌ قرار داده می‌شود و در آن‌جا برای ایجاد تحریک تکان داده می‌شود.

 

34- هم کوسه‌ها و هم واژن‌ ماده‌ای به نام اسکوآلن دارند. اسکوآلن در کبد کوسه وجود دارد و همچنین یک لوبریکانت (روانساز) طبیعی است.

 

35- واژن از روزنه‌ی فرج شروع می‌شود و به گردن رحم منتهی می‌شود.

 

36- در داخل واژن‌ یک سری برجستگی‌ وجود دارد که توسط چین‌خوردگی‌های واژن تولید می‌شود و به آنها چین واژن‌ می‌گویند. این چین‌ها گسترش یافتن و کش آمدن واژن را امکان‌پذیر می‌کنند.

 

37- واژن خودش، خودش را تمیز می‌کند و در نتیجه، پزشکان دوش واژینال را توصیه نمی‌کنند. مهبل (واژن) انبوهی از میکروارگانیسم‌ها و باکتری‌هایی دارد که به طور متقابل همزیستی دارند و کارشان این است که در برابر میکروب‌های خطرناک از واژن محافظت می‌کنند. بروز اختلال در این تعادل می‌تواند منجر به عفونت‌های قارچی، ترشحات غیر طبیعی، و غیره شود.

 

38- واژن‌ یک مجرای باز به حفره‌ی شکمی نیست. در حالی که اسپرم‌های کوچک و میکروسکوپی می‌توانند از طریق دهانه‌ی رحم پیش می‌روند، اما یک تامپون هرگز نمی‌تواند داخل شود. بنابراین غیر ممکن است که یک تامپون، کاندوم، یا هر چیز دیگری در واژن گم شود!

 

39-یک زن ۲۷ ساله در سال ۲۰۱۱ محکوم به حمل هروئین شد به این ترتیب که ۵۴ کیسه مواد مخدر را در داخل واژن‌‌ خود حمل می‌کرد.

 

40- هر چند نادر است، اما ممکن است زنان به پروتئین موجود در مایع منی آلرژی داشته باشند. این اختلال با عنوان حساسیت به پروتئین پلاسمای سمینال (مایع منی) شناخته می‌شود. اغلب کسانی که مبتلا به این نوع آلرژی هستند،بعد از رابطه‌ی جنسی تنها خارش و تورم دارند، اما در برخی موارد این مشکل ممکن است زندگی شخص را تهدید کند. تحقیقات نشان می‌دهند که برخی از زنان نسبت به مردان خاصی حساسیت دارند و ممکن است به سایر مردان حساسیت نداشته باشند.

 

41- خانمی به یک متخصص زنان مراجعه کرد و شاکی بود که از واژن‌ او ساقه‌ی گیاهی خارج می‌شود. دکتر او را مورد معاینه قرار داد و مشخص شد که واقعا از واژن او ساقه‌ی گیاه در حال رشد و بیرون آمدن است.زمانی که دکتر جسم درون واژن را خارج کرد، متوجه شد که یک سیب‌زمینی است که درون واژن‌ جوانه زده‌است. این بیمار به دکتر گفت که مادرش به او گفته بود برای جلوگیری از بارداری درون واژن خود سیب‌زمینی بگذارد.

 

42- در حالی که ترشحات واژن می‌تواند باعث نرم و لیز شدن واژن شود، اما این با لیز شدن واژن در طول رابطه‌ی جنسی فرق دارد. ماده‌ی روانساز از غدد بارتولین که به اندازه‌ی نخود هستند و در اطراف دهانه‌ی واژن واقع شده‌اند، خارج می‌شوند.

 

43- واژن‌ (مانند سینه، زانو و باسن) می‌تواند شل شود. بارداری، زایمان، بالا رفتن سن، تغییرات هورمونی، ژنتیک، و نیروی گرانش می‌تواند پشتیبانی از دستگاه تناسلی زن را تضعیف کند، و همین باعث شل شدن واژن‌ می‌شود. راه‌های مختلفی برای جلوگیری از این تضعیف وجود دارد: ۱) تمرینات کیگل (Kegel)، ۲) حفظ وزن طبیعی، ۳) اجتناب از یبوست، و ۴) سیگار نکشیدن.

 

44- ترشحات واژن حاوی هیچ گونه ماده‌ی زائدی نیست. مواد داخل آن عبارتند از: مایعی که از دیواره‌های واژن ترشح می‌شود، مخاط دهانه‌ی رحم، مایع لوله‌های رحمی، ترشحات غدد موجود در فرج، روغن و تعریق غدد فرج، سلول‌های قدیمی دیواره‌های واژن‌ و باکتری‌های سالم. ترشحات واژن عمدتا حاوی آب نمک، مخاط، و سلول است.

 

دانستنی درباره واژن زنان

 

45- یک بیمار به متخصص زنان مراجعه کرد و بسیار شاکی بود از این‌که احساس خارش در واژن دارد و حس می‌کند که چیزی در داخل واژن او حرکت می‌کند. معاینات نشان داد که ۲ یا ۳ کرم زنده در واژن او وجود دارد.این پزشک متوجه نشد که چه‌طور کرم‌ها وارد واژن این خانم شده‌اند، اما با قرص‌های مخصوص کشتن کرم او را درمان کرد، و واژن‌اش را تمیز کرد، و به او گفت که مواد غذایی در داخل واژن خود قرار ندهد. دو هفته بعد که این خانم دوباره معاینه شد، اثری از کرم‌ها باقی نمانده بود.

 

46- در حالی که فرج معمولا بین زنان متفاوت است، بیش‌تر واژن‌ها شکل یکسانی دارند.

 

47- یک پزشک متخصص زنان گزارش داد که یکی از بیماران او همیشه واژن‌ خود را به عنوان کیف استفاده می‌کند. این زن واژن خود را با بسته‌ی پلاستیکی قرص، برگه‌ی صورت حساب‌ها، یک رژ لب، و یک خودکار پر می‌کرده‌است. او بعدها اعتراف کرد که در سن هشت سالگی، مورد آزار جنسی قرار گرفته بوده‌است.

 

48- به گفته‌ی یکی از متخصص زنان، غیر معمول‌ترین واژنی که او تا کنون دیده بود در خانمی بود که برای زایمان آمده بود. او در واقع دو واژن‌ با دو گردن رحم داشت. یک گردن رحم هشت سانتی‌متر گشاد شده بود. دیگری به طور کامل بسته شده بود. او در دوران بارداری تحت نظر پزشک نبود، اما شوهرش سال‌ها به او می‌گفته‌است که داشتن رابطه‌ی جنسی با او مانند داشتن رابطه‌ی جنسی با دو زن متفاوت است.

 

49- وقتی که از یک پزشک متخصص زنان پرسیده شد نگاه کردن به واژن‌های مختلف در طول روز چه حسی دارد، او پاسخ داد که “در واقع، این کار مثل این می‌ماند که به چند مدل موی مختلف نگاه کنید! ”

 

50- مقدار متوسط ترشحات واژن‌ خانم ها در سن باروری در طی یک دوره‌ی هشت ساعته ۱.۵۵ گرم (۱ گرم = ¼ قاشق چای خوری) وزن دارد. هر زن مقادیر متفاوتی ترشح در واژن‌ خود دارد، هر چند این میزان بستگی به این دارد که زن در کجای سیکل ماهانه‌ی خود قرار دارد. بیش‌ترین میزان ترشح یک زن (۱.۹۶ گرم) در زمان تخمک‌گذاری است.

مطالب داغ هفته اخیر