راه و روش های وقت گذاشتن برای همسر

راه و روش های وقت گذاشتن برای همسر

راه و روش های وقت گذاشتن برای همسر

درست هست که درگیری هاي کار و زندگی چندان هست, اما برای استحکام ارتباط نیاز هست تا هفته اي 5 ساعت را به طور اختصاصی به صحبت با همسر اختصاص دهید. روان شناسان معتقدند اگر همسران از تمام ساعات هفته, فقط پنج ساعت را برای یکدیگر اختصاص دهند, همواره زندگی خوشحال و پرنشاطی خواهند داشت و رضایت زناشویی‌شان هم افزایش خواهد یافت.

 

سوال; من و همسرم بعد از دو سال زندگی مشترک, هنوز نتوانسته‌ایم نسبت به هم ابراز علاقه کنیم, گویی از یکدیگر خجالت می کشیم یا از ابراز علاقه به یکدیگر ترس داریم برای حل این دشوار باید چه کنم؟

جواب مشاور;برای مواجهه با این دشوار, در درجه اول باید کوشش نمایید تغییر را از خود شروع کنید;

 

خاطر را جست‌و‌جو کنید

با خودتان خلوت کرده و به‌دنبال جواب سؤالات زیر باشید; چرا من نمی توانم به همسرم ابراز علاقه کنم؟ چه چیز مانع این عمل می شود؟ به هنگام ابراز علاقه چه احساسی پیدا میکنم و چه چیزی به ذهنم خطور میکند؟ دقت به این افکار و احساسات, تا چه حد مانع از انجام این عمل می شوند؟

 

ابراز محبت من به همسرم چه پیامدهای مثبت و منفی دارد؟ آیا من مانع انجام این عمل میشوم یا همسرم؟ نقش و سهم هریک از ما در عدم انجام اینکار چقدر هست و خاطر آن چیست؟ و… گرچه در مسیر کشف خاطر بهتر هست از راهنمایی‌هاي فرد مجربی چون یک روانشناس نیز بهره‌مند شوید; چه بسا اطلاع از جوانب این مسأله و از همه ي مهمتر شناخت خصیصه‌هاي شخصیتی‌تان امری ضروری هست و شما را با راهکارهای مساعدتری نیز آشنا می‌سازد.

 

به‌دنبال سرنخ‌هاي عاطفی باشید

سرنخ‌هاي عاطفی به‌عنوان عاملی مهم باید در ارتباط بین همسران موجودیت داشته باشد; سرنخ‌هاي عاطفی به این موضوع اشاره دارد که همسران باید با درک درست از عواطف همسرشان جواب مناسبی به این عواطف بدهند. اگر شما نتوانید یا متمایل به ابراز علاقه به همسرتان نباشید.

 

وی را تحسین و تمجید نکنید, بی‌حدس ایشان در تصویر‌العمل نشان دادن صحیح به شما دچار دشوار میشوند, در حقیقت چون همسرتان سرنخ مشخصی از شما دریافت نمی کند, پس نمیتواند پیام مثبتی نیز با شما مبادله کند, که این خود می تواند منجر به دوری عاطفی و دلسردی‌تان شود. لذا, بهتر هست از کوچکترین علامت‌هاي عاطفی نیز برای اظهارعلاقه به همسرتان نهایت بهره گیری را ببرید.

 

پنج ساعت معجزه آسا را پاس بدارید

روان شناسان معتقدند اگر همسران از تمام ساعات هفته, فقط پنج ساعت را برای یکدیگر اختصاص دهند, همواره زندگی خوشحال و پرنشاطی خواهند داشت و رضایت زناشویی‌شان هم افزایش خواهد یافت. مثلا, به هنگام حضور همسرتان در خانه درمورد چگونگی گذشت روز در محل کار یا خانه بپرسید.

 

مواقعی را به تعریف و تمجید از همسرتان اختصاص دهید, ساعاتی را برای بیرون رفتن و قدم زدن با هم در نظر بگیرید, از زیبایی‌هاي همسرتان سخن بگویید, کلام‌تان را شیرین کنید و از عبارات مثبت برای خطاب همسرتان بهره گیری کنید و…

 

نامه عاشقانه بنویسید

احتمالاً مواجهه مستقیم با دشوار برایتان سخت باشد, بنابراین پیشنهاد می کنیم اندک اندک در مسیر ابراز محبت گام بردارید بهتر هست دست به قلم شوید و نامه‌اي عاشقانه برای همسرتان بنویسید.

 

از احساسات‌تان نسبت به او صحبت کنید و از این که دوست دارید رودررو هم به او ابراز علاقه کنید, سخن بگویید. بی‌شک متوجه اثرات مثبت آن در زندگی‌تان خواهید شد و این مهم احتمالا مقدمه‌اي برای ادامه این مسیر و ترقی آن باشد.

 

از اینکه در این قسمت از سایت فراناز با ما همراه بودید از شما کمال تشکر را داریم.

برچسب ها:
مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
ثروتمند ترین پزشک دنیا چه کسی است؟+عکس
ثروتمند ترین پزشک دنیا چه کسی است؟+عکس
مشاهده بیشتر