پیش فروش کردن جنین توسط زن 30 ساله تهرانی

پیش فروش کردن جنین توسط زن 30 ساله تهرانی

ماجرای پیش فروش کردن جنین توسط زن 30 ساله تهرانی و همخوابی این زن با مردهای معتاد در دره فرخزاد تهران را در ادامه این بخش از فراناز می خوانید.

 

به گزارش فراناز این زن جوان برای پول مدتی جنین پیش فروش می کرد و بهتر است بدانید که این زن اکنون 3 فرزند دارد و شب ها در دره فرحزاد تهران در کنار معتادین مرد می خوابد.

 

در سفری به دره فرحزاد، یکی از مناطق قدیمی شهر تهران که اهالی قدیمی آن را ترک کرده‌اند، با لیلا آشنا شدیم. در زیر گفت‌وگوی ما با لیلا را می‌خوانید:

 

دوستانت می‌گویند که تیر هم خورده ای، برای ما از جزئیات این حادثه صحبت می‌کنی؟

 

دو سه ماه پیش جلوی یکی از کمپ‌های ترک اعتیاد با پیشنهاد نامشروع و غیراخلاقی نگهبان روبه‌رو شدم و نگهبان به من گفت که اگر به او رابطه نداشته باشم، با تیر من را می‌زند.

 

خب تو چه عکس العملی نشان دادی؟

 

در مقابلش مقاومت کردم و او هم 4 تیر به سمتم شلیک کرد که یکی به بازو و یکی هم به پهلویم برخورد کرد .

 

لیلا آستینش را بالا زد و جای گلوله را نشان داد، دستانش جای سوراخ‌های متعددی بود. این سوراخ‌ها جای چیست؟

 

این سوراخ‌ها جای پلاتین است چون وقتی گلوله خورد به دستم، تمام استخوان‌هایش خورد شد.

 

چند سال داری و چند وقت است که در دره فرحزاد زندگی می‌کنی؟

 

الان 30 ساله ام 10 سالی هست که در دره می‌خوابم.

 

از خوابیدن در دره نمی‌ترسی؟ اینکه بین این‌ همه مرد بخوابی ترس نداری؟

 

نه ترسی ندارم، این بدبختها کاری به کارم ندارن و همشون دنبال مواد هستند و به زنها کاری ندارند.

 

ازدواج کردی؟ بچه‌ای هم داری؟

 

13 سالگی بابام شوهرم داد و 15 سالگی شکم اول را به دنیا آوردم. دخترم الان 16 سال داره و دو پسر 6 ساله و 7 ماهه هم دارم.

 

چند کلاس سواد داری؟

 

بعد از ازدواجم، توی خانه شوهر ادامه تحصیل دادم و کارشناسی پرستاری گرفتم، 10 سال پیش با مدرک تحصیلیم ماهی 900 هزار تومن درآمد داشتم.

 

خب چه شد که معتاد شدی؟

 

شوهرم! او مرا هم مثل خودش کرد.

 

بعد از گفت‌وگویی که با لیلا داشتیم به سراغ مددکارانی رفتیم که در دره فرحزاد مشغول فعالیت بودند، با آنها در مورد لیلا صحبت کردیم که نکات جالبی را بیان کردند.

 

به گفته آنها، این زن معتاد یک دروغگوی حرفه‌ای است و بسیاری از مسائلی که بیان کرده، واقعیت ندارند. آنها گفتند که لیلا از راه های نامشروع هزینه زندگی‌اش را تامین می کند.

 

دروغ دیگری که لیلا به ما گفت در مورد علاقه اش به فرزند بود چرا که مددکاران افشا کردند که لیلا قصد داشته نوزادی که هنوز در شکمش داشته را پیش فروش کند که مسئولان بهزیستی متوجه شده و فرزند را از او گرفته اند.

 

لیلا در مورد تحصیلاتش هم دروغ گفت، او تنها مدرک بهیاری داشته و از پرستاری سر رشته ای ندارد.

 

از آنها در مورد ماجرای تیرخوردن لیلا پرسیدیم و اینکه جای گلوله در بدنش نمایان بود که پاسخ دادند، لیلا قصد داشته دوست خود را از کمپ خارج کند که ماموران مجبور به شلیک به او شده‌اند.

 

لیلا تنها یکی از معتادان پرخطری است که در دره فرحزاد زندگی می‌کند و شب‌ها زیر سقف خرابه‌ها می‌خوابد در حالیکه مسئولان در مورد وضعیت ساماندهی معتادان این دره کاری نمی‌کنند و اکنون هم خبر از حذف نام دره فرحزاد از لیست مناطق پرخطر به گوش می‌رسد.

 

*خرید و فروش نوزادان معتاد برای گدایی

 

هیچ آمار دقیقی از نوزادان معتاد در کشور نداریم، خیلی از نوزادان معتاد اگر شانس بیاورند و زنده بمانند، در بازار سیاه خرید و فروش می شوند.

 

انتشارخبر مرگ رویای چهار ماهه بر اثر اعتیاد،احساسات عمومی را جریحه دار کرد وتاسف آورتر اینکه در همان روز مرگ این دخترک، نوزاد چهار ماهه دیگری برای درمان اعتیاد شدید بستری می شود.

 

دو سال پیش هم دقیقا در همین ایام، عرشیای چهارماهه و معتاد، از جهان بی عاطفه ای که اطرافیانش برایش ساخته بودند،کوچ کرد و پرکشید.

 

باید در نظر بگیرید که اینها فقط گوشه بسیار کوچکی از اخبار تلخ نوزادان معتاد شده در کشور است که به صفحات حوادث روزنامه ها راه پیدا کرده است، اما معلوم نیست که در زیر پوست شهر، هر روز چند نوزاد معتاد به دنیا می آیند و از دنیا می روند.

 

هیچ آمار دقیقی از نوزادان معتاد در کشور نداریم، اما بد نیست بدانید که بر اساس آمارهای رسمی، سال گذشته فقط 100 نوزاد معتاد برای درمان و نگهداری به سازمان بهزیستی سپرده شده اند.

 

البته این نوزادان را باید خیلی خوش شانس به حساب آورد که در گوشه پارک ها، خیابان ها و کپرها پیدا شده اند و تحت حمایت بهزیستی قرار گرفته اند، وگرنه خیلی از نوزدان معتاد، بی صدا به دنیا می آیند و بی صدا هم از دنیا می روند.

 

* 5000 زن کارتن خواب؛ مادران بالقوه نوزادان معتاد

 

بیشتر نوزادان معتاد از مادران معتاد و کارتن خواب به دنیا می آیند؛ مادرانی که در معرض خشونت های جنسی و بارداری های ناخواسته قرار دارند. این زنان هم خود به گونه ای دیگر، قربانی خشونت هستند و اعتیادشان را به نوزاد بخت برگشته ای که در شکم دارند، منتقل می کنند.

 

دکتر مسعود حاجی رسولی، پژوهشگر  حوزه اعتیاد هشدار می دهد: طبق آمارهای رسمی، حدود 15 هزار معتاد کارتن خواب و بی خانمان در تهران و حومه آن زندگی می کنند که حدود یک سوم آنان را زنان تشکیل می دهند .

 

خیلی از نوزادان معتاد، اگر شانس بیاورند و زنده بمانند، در بازار سیاه خرید و فروش می شوند. حاجی رسولی می گوید: بر اساس اطلاعاتی که به ما می رسد، متاسفانه الان خیلی از نوزادان معتاد با قیمت هایی بین 100 تا 150 هزار تومان بین متکدیان خرید و فروش می شوند و این نوزادان معتاد را می توان براحتی در کنار چهارراه ها و خیابان ها و در بغل زنان کارتن خواب مشاهده کنید.

 

حاجی رسولی برای اثبات معتاد بودن این نوزادان، تاکید می کنید: اغلب این نوزادان بین و چند ساعت، این نوزاد از خواب بیدار نمی شود، در حالی که اگر آن نوزاد سالم بود، امکان نداشت که با وجود ترافیک، بوق، سروصدای خیابان، گرما و سرمای شدید، مدام در خواب باشد.

 

*افزایش تولد نوزادان معتاد

 

بر اساس آمارهای رسمی سال 86، حدود 4 درصد جمعیت معتادان کشور را خانم ها تشکیل می دادند، اما در سال 90، آمار زنان معتاد به 10 درصد رسید.

 

حالا به گفته حاجی رسولی، وضعیت به شکلی پیش رفته است که آمار زنان معتاد در حال افزایش است . بدیهی است که هرچقدر آمار زنان معتاد بیشتر شود، به همان نسبت هم احتمال تولد نوزادان معتاد بالاتر می رود.

 

بنابراین اگر می خواهیم با پدیده نوزادان معتاد مقابله کنیم و آمار این تولدهای غم انگیز را کاهش دهیم، در وهله اول باید فکری به حال مادران کارتن خواب معتاد بکنیم.

 

تدوین قوانین بازدارنده برای کاهش اعتیاد زنان و حذف کارتن خوابی، عمل به همان قوانین، طوری که قانون فقط روی کاغذ باقی نماند و کاهش تعدد مراکز تصمیم گیر در حوزه آسیب های اجتماعی و تجمیع بودجه های آنها، راه حل های علمی است که حاجی رسولی برای مبارزه با پدیده نوزادان معتاد به آن اشاره می کند.

 

*خرید و فروش 100هزار تومانی نوزاد در تهران

 

فاطمه دانشور با اشاره به خرید و فروش نوزادان در جنوب تهران،اظهار داشت: متاسفانه گزارشات نشان می‌دهد خانم‌های کارتن خواب به هنگام زایمان در برخی از بیمارستان‌های جنوب و مرکز شهر مراجعه و پس از به دنیا آمدن نوزاد با دریافت 100 تا 200 هزار تومان بچه خود را می‌فروشند.

 

وی با بیان اینکه اکثر نوزادان متولد شده مبتلاء به HIV هستند، تصریح کرد: خرید و فروش این بچه‌ها  هم اکنون در اطراف چند بیمارستان انجام می‌شود که البته این نکته حائز اهمیت است که مسئولان بیمارستان هیچ تقصیری در این زمینه ندارند.

 

دانشور ادامه داد: علی رغم تماس مکرر مددکاران بیمارستان‌های مدنظر با سازمان بهزیستی،هیچ اتفاق مثبتی از سوی بهزیستی برای ورود به این موضوع و جلوگیری از فروش نوزادان انجام نمی‌شود.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطر نشان کرد: نوزادانی که توسط مادران معتاد و کارتن خواب متولد می‌شوند توسط باندهای مختلف اعم از متکدیان خریداری می‌شود که به دلیل بیماریهای بسیار این کودکان و عدم نگهداری صحیح این بچه‌ها هم عمر زیادی ندارند.

 

رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: موضوع دیگری که شهر در حال گسترش است ورود دختران فراری به تهران و باردار شدن آنها به طوری که برخی از افراد نوزادان متولد شده از سوی این دختران را نیز با قیمت‌های بالاتری می‌خرند.

 

وی با ابراز نگرانی از شرایط فعلی و آینده زنان کارتن خواب و معتاد در تهران و به ویژه مناطق جنوبی شهر،گفت:از همه شهروندان تهرانی درخواست می‌کنم مطلقاً به متکدیان و به ویژه آنهایی که نوزاد به همراه دارند کمک نکنند چون کمک به این افراد باعث رونق گرفتن کارشان می‌شود.

 

دانشور افزود: چنانچه شهروندان تهرانی با این گروه موارد برخورد کردند می‌توانند با شماره 137 تماس بگیرند.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران همچنین با انتقاد از عملکرد سازمان بهزیستی در واگذاری کودکان و نوزادان به خانواده‌های متقاضی، بیان داشت: سخت گیری‌های این سازمان باعث به وجود آمدن خرید و فروش کودکان شده است که امیدواریم در سیاست‌‌هایشان تجدید نظر کنند.

مطالب داغ هفته اخیر