چرا کانادا برای تحصیل کشور ایده آلی است؟

چرا کانادا برای تحصیل کشور ایده آلی است؟

چرا کانادا برای تحصیل کشور ایده آلی است؟

کانادا به دلایل متعددی همواره در بین بهترین کشورهای جهان قرار می‌گیرد و ازلحاظ سیستم آموزشی، جزو برترین‌های دنیا است. برخورداری از کیفیت آموزشی قابل‌توجه در سطح بین‌المللی و مراکز آموزشی مطرح و باکیفیت، همگی سبب شده‌اند تا تحصیل در کانادا به‌عنوان گزینه‌ای ایده‌آل برای بسیاری از دانشجویان به‌ویژه دانشجویان ایرانی تبدیل شود. خیلی از دانشجویانی که به دنبال تحصیل باکیفیت و آینده‌ای درخشان هستند، کانادا را به‌عنوان هدف اصلی خود انتخاب می‌کنند؛ اما قطعاً تحصیل و مهاجرت به کانادا نیازمند مشاوره‌های تخصصی در این زمینه است تا بااطلاع کامل از شرایط و بدون اشتباه در انتخاب دانشگاه موردنظر، بتوانند امور تحصیل و مهاجرت خود را به انجام برسانند. اگر شما هم جزو آن دسته از علاقه‌مندان به تحصیل در این کشور امن و مطمئن هستید، موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری به شما کمک خواهد کرد تا 0 تا 100 این پروسه را با اطمینان کامل به انجام برسانید.

 

چرا تحصیل در کانادا برای دانشجویان ایده‌آل است؟

طی این سال‌ها، میزان جذابیت کانادا به‌عنوان مقصد تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی به‌شدت افزایش‌یافته است. جمعیت این دانشجویان در دهه گذشته به بیش از سه برابر افزایش‌یافته و بخش زیادی از آن‌ها از مناطق خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) به کانادا مهاجرت می‌کنند. این گروه از دانشجویان، که تعداد آن‌ها 36 هزار نفر از کل 640 هزار دانشجوی بین‌المللی کانادا را تشکیل می‌دهند، نقش مهمی در افزایش تعداد دانشجویان بین‌المللی کانادا دارند. اشخاصی که در نظر دارند دوران تحصیلات عالی خود را در یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی جهان بگذرانند، با مهاجرت به کانادا متوجه مزایای بسیاری خواهند شد. کانادا به‌عنوان یکی از کشورهای دارای بهترین سیستم‌های آموزشی شناخته می‌شود و در زمینه تعداد ویزاهای تحصیلی، در جایگاه سوم پس از آمریکا و استرالیا قرار دارد. این کشور به‌عنوان مقصدی ایده‌آل برای تحصیل برای تمامی دانشجویان، به‌ویژه دانشجویان کشورهای درحال‌توسعه که به دنبال پیشرفت و بهبود شرایط زندگی هستند، محسوب می‌شود.

 

ازاین‌رو، مسلماً انتخاب دانشجویان ایرانی و افرادی از منطقه خاورمیانه که به دانشگاه‌های برجسته کانادا می‌پیوندند، قابل‌توجه است. دانشجویان مناطق خاورمیانه و شمال آفریقا با تعداد زیادی از مزایای تحصیل در کانادا روبرو هستند، که در ادامه، به برخی از این مزایا اشاره‌شده است. هر ساله، هزاران دانشجو از خاورمیانه تحصیلات خود را با موفقیت در کانادا به اتمام می‌رسانند. اگر شما هم به دنبال مزایای تحصیل در کانادا هستید، مؤسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری به شما کمک خواهد کرد. ازجمله مزایایی که کانادا را به کشوری ایده‌آل تبدیل کرده‌اند، عبارت‌اند از:

 

سطح بالای آموزش

موقعیت‌های موجود برای تحصیل در کانادا نسبت به کشورهایی در همین سطح بسیار بهتر است. به‌علاوه، اعتبار مدارک دانشگاهی این کشور نیز در میان جوامع مختلف از سراسر دنیا بسیار شناخته‌شده و معتبر هستند. از دیگر مزایای سیستم آموزشی کانادا می‌توانیم به رویکرد آموزشی جامع دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی اشاره کنیم که تمامی برنامه‌های آموزشی خود را طبق اصول و باکیفیت بالا به انجام می‌رسانند. برنامه‌های آموزشی دانشگاه‌های این کشور علاوه بر افزایش دانش دانشجویان، بر مهارت‌هایی همچون برقراری ارتباط مؤثر، کار تیمی و قدرت رهبری نیز تمرکز دارد.

چرا کانادا برای تحصیل کشور ایده آلی است؟

هزینه زندگی و شهریه مناسب

خبر خوش این است که هزینه‌های تحصیل در کانادا مناسب هستند. شهریه تحصیل در دانشگاه‌های کانادایی به‌طورکلی کمتر از شهریه دانشگاه‌های واقع در استرالیا، ایالات‌متحده و انگلستان است. به‌عنوان‌مثال، در سال تحصیلی 2022-2023، میانگین شهریه سالانه برای دانشجوی بین‌المللی کارشناسی در کانادا 27،159 دلار کانادا بود، درحالی‌که میانگین شهریه همان سال در یک دانشگاه آمریکایی به 45،950 دلار آمریکا می‌رسید.

 

هنگام تصمیم‌گیری برای تحصیل در خارج از کشور، هزینه زندگی نیز فاکتور مهمی است که باید در نظر گرفته شود. در این زمینه، هزینه زندگی در کانادا نیز بسیار مقرون‌به‌صرفه است. به‌طور میانگین، هزینه‌های زندگی در کانادا 29.947 دلار آمریکا بوده که کمتر از مقادیر مشابه در انگلستان (35.45 دلار آمریکا)، آمریکا (36.564 دلار آمریکا) و استرالیا (42.093 دلار آمریکا) است.

 

ارائه اسکالرشیپ جهت کمک به ادامه تحصیل

یکی از مزیت‌های فوق‌العاده تحصیل و مهاجرت به کشور کانادا این است که موقعیت‌های مختلفی برای بهره‌مندی از اسکالرشیپ برای افرادی که نیاز به حمایت‌های مالی دارند، ارائه می‌دهد. این مزایا سبب می‌شوند تا افراد بیشتری بتوانند در دانشگاه‌های کانادا حضور پیدا کنند و بر اساس نیاز یا برتری‌های تحصیلی، از بورسیه‌های مختلفی برای تحصیل در این کشور بهره‌مند شوند. ازجمله بورسیه‌های مهم برای تحصیل در کانادا شامل موارد زیر می‌شوند:

  • بورسیه تحصیلات تکمیلی کانادا
  • بورسیه پسادکتری بنتینگ
  • جوایز پژوهشی IDRC
  • اسکالرشیپ تحصیلات تکمیلی NSERC

 

برخورداری از امتیازات مهاجرتی

دانشجویان در کانادا می‌توانند با استفاده از امتیازات مهاجرتی این کشور، پس از فارغ‌التحصیلی در کانادا باقی بمانند و حداکثر سه سال پس از فارغ‌التحصیلی نیز به‌کار بپردازند. این افراد می‌توانند با کسب تجربه کار بین‌المللی، امکان اقامت دائم خود را نیز فراهم آورند. همچنین، دانشجویانی که در حال تحصیل در کانادا هستند، می‌توانند ویزای همسر خود را نیز دریافت کنند. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند همسر خود را همراه با خود به این کشور بیاورند و همسر آن‌ها نیز قادر به دریافت اجازه کار خواهد بود.

چرا کانادا برای تحصیل کشور ایده آلی است؟

آیا تحصیل رایگان در این کشور امکان پذیر است؟

برای دانشجویان، کانادا یک بورسیه تحصیلی کنار گذاشته تا بتوانند در صورت موفقیت در دریافت آن، با حداقل هزینه در این کشور مشغول به تحصیل شوند. در رابطه با فرصت‌های تحصیلی موجود برای تحصیل در کشور کانادا باید بگوییم که بسیار متنوع هستند و بسته به نوع رشته تحصیلی یا پروژه‌های تحقیقاتی در کشور مبدأ، می‌توانند شامل حال شما نیز شوند. در کل، این کشور هر ساله برای تعداد بسیار زیادی از دانشجویان، بورسیه‌های متنوع تحصیلی را در نظر می‌گیرد که تنها با کمی جستجو و با کمک مشاوران ما در مؤسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری می‌توانید به انواع اسکالرشیپ‌ها دسترسی پیدا کنید.

 

مدارک موردنیاز جهت تحصیل در کانادا

برای ورود به کانادا به‌عنوان دانشجو، شما باید دارای شرایط و مدارک زیر باشید:

  • داشتن حساب GIC با حداقل ۱۰ هزار دلار کانادا که به‌عنوان اثبات تمکن مالی برای پرداخت شهریه، هزینه‌های زندگی، حمل‌ونقل و هزینه‌های دیگر مورداستفاده قرار می‌گیرد.
  • دریافت نامه پذیرش از یک مؤسسه آموزشی مشخص
  • داشتن ویزای تحصیلی کانادا که توسط افسر اداره مهاجرت صادرشده باشد (برای دوره‌های کوتاه شش ماه یا کمتر ضروری نیست).
  • رعایت قوانین دولتی و ارائه گواهی عدم سوءپیشینه
  • داشتن گواهی سلامت
  • به اثبات رساندن ترک خاک این کشور بعد از اتمام تحصیل

 

دانشگاه‌های کانادا جزو برترین دانشگاه‌های جهان هستند و به دلیل ارائه دوره‌های باکیفیت، اساتید مجرب، برنامه‌های ویژه و زیرساخت‌های بی‌نظیر شناخته می‌شوند. همچنین، رویکرد جامع آموزشی این دانشگاه‌ها به نیازهای آموزشی مدرن پاسخ می‌دهد. اگر به دنبال تحصیل در کانادا هستید، توصیه می‌کنیم با یک مشاور مجرب درباره شرایط ادامه تحصیل و سایر موارد صحبت کنید.

چرا کانادا برای تحصیل کشور ایده آلی است؟

کلام آخر

اگر به دنبال فرصتی ایده‌آل برای تحصیل در خارج از کشور هستید، تحصیل در کانادا می‌تواند گزینه‌ای مناسب با مزایای بی‌نظیر باشد. برای تحصیل و مهاجرت به کانادا لازم است تا با استفاده از راهنمایی‌های افرادی که دارای تخصص و تجربه کافی در این زمینه هستند، اقدام نمایید؛ ازاین‌جهت، مؤسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری طی چندین سال سابقه فعالیت حرفه‌ای خود، توانسته است موفقیت بسیاری از متقاضیان را تضمین نماید تا با خیالی راحت در این مسیر گام بردارند. برای کسب راهنمایی‌های بیشتر در این خصوص، می‌توانید به وب‌سایت ما به نشانی drmokhberi.com مراجعه فرمایید.

مطالب داغ هفته اخیر