چطور رابطه خود را با مادر شوهر بهبود بخشیم؟

چطور رابطه خود را با مادر شوهر بهبود بخشیم؟

چطور رابطه خود را با مادر شوهر بهبود بخشیم؟

خب هنوز هم هستند کسانی که از مادر شوهر دوری میکنند و بالعکس مادرشوهرانی که از عروس دوری میکنند.که این مساله باعث بحث و جنجال های زیادی میشود و زندگی را به کام همه تلخ میکند.تا کی باید این داستان ادامه داشته باشد؟

 

شما میتوانید با مطالعه این مطلب در فراناز روابط خویش را با خانواده همسر به خصوص مادر شوهر خود بهبود دهید و به این قائله خاتمه بخشید.با ما همراه باشید.

 

همان طور که فرزندتان را بطور عاشقانه دوست دارید، همسر و مادر شوهر شما حق دارند در زندگی عاشق یکدیگر باشند.پس عادل باشید و به این عشق احترام بگذارید. تمام صحبت های همسر خود را در نظر نگیرید. همچنين لازم است که بعضی از کلمات وی را حفظ کنید تا شادمان شود.

 

فراموش نکنید که فرزندان شما همراه با عمو و عمه هم به ارتباطات خویش احتیاج دارند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که دو خانواده متعادل بوده و اجازه دهید فرزندان شما یک ماهیت گسترده تر داشته باشند. اطمینان داشته باشید که مادر شوهر نمی خواهد پسرش را پس بگیرد. البته این نباید یک نقل قول مستقیم باشد. این با رفتار و صحبت های غیر مستقیم ثابت می شود.چطور رابطه خود را با مادر شوهر بهبود بخشیم؟

 

1-سعی کنید حتما در حضور مادر شوهرتان به پسرش احترام بگذارید

این را بدانید که با نخستین بی حرمتی به شوهر آنهم در حضور مادر شوهر، به وی نشان دادید که اختلاف دارید و به وی اجازه دادید که در زندگی خصوصیتان مداخله کند.

 

2-اصلا در مورد اختلافات خانوادگی صحبت نکنید.

بیشتر ممکن است که وی با رفتار و ویژگی های خانواده اش موافق باشد. بنابراین وی را در مواردی که بین شما و خانواده اش مشکل به وجود آمد، قضاوت نکنید.

 

3- مادر شوهرتان را همراهی کنید

از مهم ترین رکن های رفتاری که لازم است هر دختر و پسر جوان به آن واقف باشد حفظ ادب و احترام نسبت به بزرگ تر ها است. هیچوقت با الفاظ ناخوش‌آیند و نازل و دور از شأن یک انسان باوقار با خانواده همسرتان صحبت نکنید.

 

درصورتی که مادر شوهرتان دوست دارد که گاهی وی را برای خرید و پخت وپز و نظافت همراهی اش کنید، حتماً این کار را بکنید چرا‌که صمیمیت و مهر بین شما و وی را دو چندان می کند. ولی یادتان باشد این کار را به برنامه دائمی و روزانه خویش تبدیل نکنید چرا‌که به دنبال آن شاید شاهد توقعات نامعقول باشید، البته شناخت ظرفیت ها به شما کمک می کند برنامه ریزی بهتری در این مورد داشته باشید.

 

4-سعی کنید هر از چند گاهی به مادر شوهرتان هدیه بدهید

برای مادرشوهرتان جملات محبّت آمیز بنویسید یا در مناسبت های گوناگون به او کارت تبریک بدهید. واژه های تان را خشک و رسمی انتخاب نکنید و کلمات صمیمانه تری بکار ببرید. سالی ۲- ۳ مرتبه مانند روز مادر و روز تولدش برای مادر همسرتان هدیه تهیه کنید. قرار نیست این هدیه بسیار گرانبها باشد ولی قطعاً باید کیفیت خوبی داشته باشد. بسياري از مادر شوهرها از این کار لذت می برند.چطور رابطه خود را با مادر شوهر بهبود بخشیم؟

5-بی احترامی و حاضر جوابی نکنید و به مادر شوهرتان نگویید:من نظر شما را نخواستم

کاتلین می گوید:« هنگامی که به عروسم گفتم که بین کار و خانواده اش اعتدال به وجود آورد ، خيلي عصبی شد.» شاید توصیه های مادرشوهر به شما احساس تحکم بدهد، ولی تصور کنید که وی نیتش خوب است و از وی قدردانی کنید و کار خودتان را بکنید. چنانچه به تحمیل نظراتش ادامه داد ، به عنوان مثال اینطور پاسخ بدهید:« متشکرم. ولی ما تصمیم گرفتیم نظر پزشک کودکان را پیاده کنیم.» درصورتی که این حرف وی را ساکت نکرد، از شوهرتان کمک بگیرید و با هم برای مادرشوهرتان توضیح دهید که رفتارهای وی هم شما را ازار می دهد و هم به وی می فهماند که برخی موضوع ها اصلا قابل بحث نیستند.

 

6-ابدا و اصلا به مادر شوهرتان نگویید:چرا فلان چیز رو به پسرت یاد ندادی…

بسياري از خانم‌ها مادرشوهرهای خود را مسوول عیوب شوهرانشان می دانند. سارا اقرار می کند:« من یک دفعه در بین صحبت هایم به وی گفتم که کاش به شوهرم مهارت های سازمانی یاد داده بود. وی ناراحت شد و به دل گرفت.» دکتر بران می گوید:« چه انتظاری دارید؟ میخواهید مادرشوهرتان گارد نگیرد و ناراحت نشود؟» این مسئله وی را هم وارد مسایل شما می کند و همه چیز بدتر می شود و شوهرتان ديگر مسوولیت کارهایش را به عهده نمی گیرد. با آنکه مدام انداختن تقصیر گردن مادرش راحت تر است، ولی این شما و شوهرتان هستید که باید مسائلتان را حل کنید.چطور رابطه خود را با مادر شوهر بهبود بخشیم؟

7-همیشه به ویژه درحضور مادر شوهر به وضعیت شوهرتان برسید.

 

8-در حضور وی از شوهرتان بدگویی نکنید.

 

9-تنها ویژگی های بد وی را نبینید و از ویژگی های خوب وی هم تقدیر کنید.

 

10-هر موقع تحت‌تأثیر محبتهای وی قرار گرفتید آن را به شوهرتان بگویید تا او بداند که مادرش را دوست دارید.

 

11-در جمع حرمت وی را بیش از دیگر مواقع حفظ کنید و جلوی پایش بلند شوید.

 

12-در جمعی که هم شوهر و هم مادرش حضور دارند مادرش را مقدم بدانید.

 

13-درصورتی که شما را با عروس دیگرش یا با کس دیگری قیاس کرد، آن قدر خویش را باور داشته باشید که به

انتقاد کردن های وی احتیاجی نداشته باشید.

برچسب ها:
مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
چگونه دختران و زنان را هات و شهوتی کنیم (جزئیات کامل)
چگونه دختران و زنان را هات و شهوتی کنیم (جزئیات کامل)
مشاهده بیشتر