چگونه می‌توان یک باغ تجاری بادام احداث کرد؟

چگونه می‌توان یک باغ تجاری بادام احداث کرد؟

چگونه می‌توان یک باغ تجاری بادام احداث کرد؟

احداث یک باغستان تجاری بادام نیازمند تجربه و تلاش زیادی است. برخی ها فکر می کنند که احداث یک باغ بادام ساده و راحت بوده و برای این منظور نیازی به تلاش زیادی نیست؛ اما این تفکر با واقعیت منافات دارد.

 

باغداران از زحمتکش ترین اقشار جامعه هستند، آن‌ ها با تلاش و کوشش فراوان سعی می کنند بهترین شرایط را برای نهال های خود به وجود آورده تا در نهایت به محصول دهی برسند. شما هم برای احداث یک باغ تجاری باید فردی پرتلاش باشید؛ البته که نباید بدون دانش کافی هم برای این منظور اقدام کنید. تلاش و کوشش باید جزوی از شخصیت شما باشد؛ اما برای کسب دانش در زمینه باغداری می توانید چند دقیقه ای از وقت خود را در اختیار ما قرار دهید. در ادامه این مطلب تصمیم داریم که اطلاعات جامع و کاملی در مورد باغداری به شما ارائه کنیم.

 

بهترین نهال های بادام برای احداث باغ تجاری کدام ها هستند؟

به نقل از منابع معتبری مثل ویکی پدیا، نهالستان نهالوند، ویکی هو و ویکی کشاورز، برای آنکه بتوانید یک باغ تجاری بادام احداث کنید، باید پیش از هرچیز نهال های اقتصادی خریداری نمایید. اقتصادی ترین نهال های بادام که امروزه در اکثر باغات تجاری بادام کشور دیده می شوند، شامل موارد زیر هستند:

 

چگونه می‌توان یک باغ تجاری بادام احداث کرد؟

 

نهال بادام آذر

یکی از بهترین نهال های اقتصادی بادام، نهال آذر است. این نهال ها در دسته نهال های دیرگل قرار می گیرند و می‌ توان گفت که برای کاشت در مناطق سردسیری مناسب اند؛ چرا که درست بعد از اتمام سرمای بهار به گل دهی رسیده و شکوفه های آن ها در اثر سرمای بهاری از بین نمی رود.

 

نهال های آذر جزو نهال های پیوندی قرار می گیرند و آن ها را از پیوند دو نهال دیگر به وجود آورده اند. نهال های فرانسوی آی و نهال های ایتالیایی کریستومورتو دو نهالی هستند که از پیوند آن ها نهال های آذر را تولید می کنند.

 

میوه این نهال ها نیمه کاغذی و بسیار باکیفیت و خوش طعم است. این نهال ها برای آنکه به خوبی رشد کنند باید هر ۲۰ روز یکبار آبیاری شوند، ضمن اینکه نهال های آذر باید حتما در ارتفاع بین ۱۰۰ تا ۳۰۰۰ متر بالاتر از سطح آب های آزاد کاشته شوند تا به خوبی محصول دهند.

 

فاصله کاشت هر نهال بادام با نهال های اطرافش هم باید ۴ متر باشد، در این حالت ریشه نهال ها می توانند به خوبی رشد کنند و در نهایت نهال ها به محصول دهی برسند. یکی از مزایای کاشت این نهال ها زودبارده بودن آن ها است. اگر به خوبی و با توجه به مواردی که توضیح دادیم از نهال های آذر نگه داری کنید، بدون شک همان سال اول به باردهی می رسند و شما می توانید هر سال در فصل برداشت چیزی حدود ۷ کیلوگرم از آن ها بادام برداشت نمایید.

 

چگونه می‌توان یک باغ تجاری بادام احداث کرد؟

 

نهال بادام تونو

نهال های تونو هم درست مانند نهال های آذر جزو نهال های اقتصادی و بسیار پربارده قرار می گیرند، این نهال های ایتالیایی و اصلاح شده برای کاشت در مناطق سردسیری بسیار مناسب اند؛ چرا که درست مانند نهال های آذر با تمام شدن سرمای بهار به گل دهی رسیده و سرما شکوفه این نهال ها را از بین نمی برد.

 

نهال های تونو میوه هایی خوش طعم تولید کرده و میوه آن ها به شکل یک میوه بیضی شکل با نوک بسیار تیز رشد می کند. هر میوه نهال تونو تقریبا ۵ گرم وزن دارد و اگر خوب به این نهال ها رسیدگی کنید می توانید از هر نهالی تقریبا ۱۰ کیلوگرم بادام برداشت نمایید. با توجه به وزن پایین میوه این نهال، ۱۰ کیلوگرم بادام مقدار فوق العاده ای است.

 

برای اینکه نهال های تونو به محصول دهی برسند شما باید تمامی شرایط زیر را برای آن ها فراهم نمایید:

  • نهال های تونو باید در ارتفاع ۱۰۰ تا ۳۰۰۰ متری از سطح دریا کاشته شوند
  • نهال های تونو باید در فاصله ۴ متری از یکدیگر قرار بگیرند
  • هر نهال تونویی به ۲۰ روز یکبار آبیاری نیاز دارد

 

نهال بادام فرانیس

نهال های فرانیس از دیگر نهال های اقتصادی و بسیار محبوب هستند. این نهال های فرانسوی هم برای کاشت در مناطق سردسیری مناسب اند؛ چرا که می توانند سرمای مناطقی که بین ۱۰۰ تا ۳۰۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارند را تاب بیاورند.

 

نهال های فرانیس هم در دسته نهال های دیرگل قرار می گیرند؛ از همین رو هم ادعا داریم که این نهال ها برای کاشت در مناطق سردسیری مناسب اند. نهال های فرانیس دیرگل اما زودبارده هستند، یعنی اگر تمامی شرایط لازم برای رشد این نهال ها فراهم کنید، همان سال اول به باردهی می رسند.

 

هر نهال بادام فرانیسی در فصل برداشت بیشتر از ۷ کیلوگرم بادام تولید می کند، این در حالی است که میوه نهال های فرانیس تنها ۴ گرم وزن دارد و ۷ کیلوگرم بادام واقعا فوق العاده است. نکته جالب در مورد این نهال ها نحوه رشد آن هاست، نهال های فرانسوی فرانیس بلند قامت هستند و اکثرا میوه ها روی شاخه های بالایی رشد می کنند.

 

از ویژگی هایی که به محبوبیت بیشتر این نهال ها منجر شده می توان به طعم خوب میوه آن ها اشاره کرد، ضمن اینکه پوسته میوه این نهال ها به راحتی از مغزشان جدا می شود.

 

برای آنکه بتوانید آنطور که انتظار دارید از نهال های فرانیس محصول برداشت کنید، باید آن ها در فاصله ۴ متری از یک دیگر قرار دهید. در این حالت ریشه نهال به راحتی رشد کرده و نهال شما بسیار پر ثمر می شود.

 

نهال بادام مامایی

نهال های بادام مامایی جزو نهال های اقتصادی و تجاری قرار می گیرند. این نهال ها از بهترین نهال های بادام هستند و به شما اطمینان می دهیم که از قبل آن ها به میزان قابل توجهی سود دست پیدا خواهید کرد.

 

نهال های مامایی میوه ای فوق العاده خوش طعم و شیرین دارند، به نحوی که اکثرا میوه های این نوع نهال ها برای صادرات بسیار مناسب اند. هر میوه نهال مامایی تقریبا ۵ گرم وزن داشته و بهتر است بدانید یکی از ویژگی‌ هایی که باعث شده این نهال ها جزو نهال های تجاری قرار بگیرند، دو قلو بودن میوه آن ها است.

 

شاید پوسته میوه نهال های مامایی سنگی باشد؛ اما پوسته و مغز به راحتی از یکدیگر جدا می شوند و این مسئله هم به محبوبیت آن ها افزوده است. اگر به خوبی از این نهال ها مراقبت کنید و تقریبا هر ۲۰ روز یکبار آن ها را آبیاری نمایید، در فصول برداشت میوه چیزی حدود ۱۵ کیلوگرم بادام از آن ها برداشت خواهید کرد و این واقعا فوق العاده است.

 

درست مانند دیگر نهال های معرفی شده، نهال های مامایی هم باید در فاصله ۴ متری از هم قرار بگیرند و اگر می خواهید بدانید که مناسب ترین ارتفاع برای کاشت این نهال ها چقدر است باید بگوییم که نهال های مامایی را می توانید در ارتفاع ۱۰۰ تا ۳۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا بکارید.

 

چگونه می‌توان بهترین نهال های بادام را تشخیص داد؟

تشخیص بهترین نهال های بادام برای احداث یک باغستان تجاری یکی از ضروری ترین اقداماتی است که هر باغداری باید از عهده آن بر آید. معمولا افرادی که در زمینه باغداری توانایی بیشتری داشته و سال ها است که در این حرفه فعالیت می کنند به راحتی می توانند تشخیص دهند که کدام نهال کیفیت بالاتری دارد.

 

به طور کلی برای تشخیص خوب بودن و سالم بودن نهال و اینکه بدانید آیا نهال های مورد نظر شما از کیفیت مورد نیاز برای رشد برخوردارند، می توانید به دو روش به صورت زیر اقدام کنید.

 

اولین روش برای اطلاع از کیفیت نهال و خوب وبد بودن آن، داشتن تجربه است. برحسب تجربه و بررسی ظاهر نهال به خوبی باغدار می تواند بهترین نهال ها را خریداری کند؛ اگر شما هم می خواهید به همین روش بهترین نهال ها را انتخاب نمایید، تنها کافی است که به موارد زیر توجه نشان دهید:

 

  • اولین مورد برای تشخیص بهترین بودن نهال، توجه به ریشه آن است. معمولا نهال های سالم قوی هستند و هیچ آفت و بیماری روی آن دیده نمی شود.

 

  • دومین مورد برای آنکه بتوان تشخیص داد نهال ها تا چه اندازه باکیفیت اند، توجه به بدنه یا ساقه نهال است. بدنه نهال ها باید از چند جهت مورد بررسی قرار گیرند؛ اول اینکه باید بدانید تنه نهال های شما قوی است یا خیر؛ پس از آن باید بدنه نهال ها را کاملا مورد بررسی قرار داده تا متوجه شوید آیا زخمی روی آن وجود دارد، در صورت وجود هرگونه زخم و آسیبی می توان گفت که نهال ها از کیفیت چندانی برخوردار نیستند.

 

  • سومین مورد برای بررسی کیفیت نهال استاندارد بودن فاصله بین پایه و پیوندک نهال با زمین است. نهال های مورد نظر شما باید از این نظر در حالت استانداردی قرار داشته باشند.

 

  • در نهایت شما باید رشد جوانه های روی نهال را هم مورد بررسی قرار دهید. اگر نهال های مورد نظر شما جوانه هایی شاداب و سرحال داشته باشند، می توانید از کیفیت بالای آن ها اطمینان حاصل کنید.

 

اما دومین روش برای تشخیص خوب بودن یا بد بودن نهال توجه به موارد و مدارکی معتبر و اثبات کننده در رابطه با کیفیت نهال است. نهال های باکیفیت و خوب از تمامی مجوزهای زیر برخوردارند:

  • شناسنامه
  • کارت سلامت
  • کارت قرنطینه

 

این مجوزها از سوی سازمان جهاد کشاورزی ایران با هدف اثبات کیفیت نهال ها تنها برای نهالستان هایی که واجد شرایط هستند، صادر می شود. هر نهالستانی که از چنین مجوزهایی برخوردار باشد بدون شک نهال های آن ها کیفیت فوق العاده ای دارند.

 

در صورت انتخاب نهال های بادام بی کیفیت آیا می‌توان به یک باغ تجاری دست یافت؟

 

چگونه می‌توان یک باغ تجاری بادام احداث کرد؟

 

قطع به یقین باید گفت که خیر، با نهال های بادام بی کیفیت شما به هیچ عنوان نمی توانید به یک باغ تجاری دست پیدا کنید.

 

احداث یک باغستان پربار و پر محصول تنها در گرو خرید نهال های با کیفیت است، بدون داشتن نهال های با کیفیت احتمالا باغستان شما بعد از نهایتا ۲ سال کاملا خشکیده شده و از بین می رود. نهال های بی کیفیت بعد از مدت زمان کوتاهی از بین می روند و دست شما در پوست گردو می ماند؛ پس اگر نمی خواهید نهالستان شما از بین رود بهتر است که با توجه به مواردی که در بالا توضیح دادیم بهترین و با کیفیت ترین نهال های بادام را خریداری کنید.

 

یک باغ تجاری بادام تا چه اندازه سودمند است؟

باغات تجاری بادام بیش از اندازه سودمند هستند، ما این اطمینان را به شما می دهیم که با خرید نهال های بادام در آینده به سود قابل توجهی دست خواهید یافت. بادام یکی از محبوب ترین مغزها در میان آجیل ایرانی به شمار می رود.

 

علاوه بر این بادام در زمینه محصولات مراقبتی هم به کار می رود. روغن بادام از پرکاربردترین محصولات برای سلامت پوست و موی شما است، کاربرد زیاد روغن بادام در صنعت زیبایی باعث شده که این مغز همواره پرتقاضا باشد.

 

احتمالا با خود بگویید که با وجود تعداد زیاد باغات بادام در کشور، روزی تقاضا برای خرید بادام به اتمام می رسد؛ اما کاملا در اشتباهید. بادام تقاضای زیادی در بازار دارد و هیچگاه تقاضا برای خرید آن تمام نخواهد شد.

 

نهالوند دنیایی از بهترین نهال های اقتصادی بادام

 

چگونه می‌توان یک باغ تجاری بادام احداث کرد؟

 

نهالستان نهالوند یکی از بهترین نهالستان های ایران و خاورمیانه است. نهالوند امکان خرید نهال بادام را به صورت اینترنتی برای هم برای شما فراهم کرده و برای این منظور تنها باید در مرورگر خود نام نهالستان نهالوند را جستجو کنید یا به آدرس اینترنتی nahalvand.com مراجعه نمایید.

 

با مراجعه به وب سایت نهالوند شما می توانید نهال هایی با کیفیت بالا تهیه کنید، تمامی نهال های نهالوند دارای کارت سلامت، کارت قرنطینه و شناسنامه هستند.

 

ضمن اینکه شما با مراجعه به سایت نهالوند، امکان دریافت مشاوره رایگان هم برای شما امکان پذیر است. مشاورین خبره نهالوند به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند. شما می توانید برای خرید انواع نهال های بادام از مشاورین نهالوند کمک بخواهید.

 

علاوه بر تمام این ها، نهالوند نهال های خود را با ضمانت بازگشت کالا به خریداران ارائه می کند؛ از همین رو شما می توانید اطمینان داشته باشید که تمامی نهال های مورد نظر شما از کیفیت بالایی برخوردارند.

 

از دیگر مزایای خرید اینترنتی نهال از نهالوند این است که شما می توانید قبل از خرید، مشخصات نهال های مختلف و قیمت آن ها را مورد بررسی قرار دهید و سپس برای خرید نهال تصمیم بگیرد. ضمنا علاوه بر ارقام نهال نامبرده، ارقام نهال بادام دیگری هم در وب سایت این نهالستان عرضه می شود.

دریافت مشاوره تخصصی قبل خرید (09144801940 _ 09144801930 )

مطالب داغ هفته اخیر