کارهای ضروری بعد از شب زفاف و اتمام رابطه جنسی

کارهای ضروری بعد از شب زفاف و اتمام رابطه جنسی

کارهای ضروری بعد از شب زفاف و اتمام رابطه جنسی

بعد از رابطه جنسی و سکس با همسر در شب اول عروسی یا شب زفاف باید یک سری کارهای ضروری و مهم انجام شود که در این مطلب به آن اشاره خواهیم کرد. شب زفاف اولین شب زندگی مشترک زوج‌های جوان است و اطلاع داشتن از یکسری نکات و مراقبت‌ های بهداشتی بعد از زفاف، برای سلامتی زوجین و جلوگیری از ایجاد بیماری‌های عفونی و مقاربتی ضروری است.

 

همان‌طور که می‌دانید، شب زفاف برای اغلب زوج‌ها شبی مهم و پر استرس است و می‌توان گفت اولین شبی است که ارتباط جنسی به صورت جدی بین آن‌ها انجام صورت می‌گیرد. داشتن یک رابطه جنسی سالم در این شب، از اهمیت زیادی برخوردار است. اما پس از گذراندن این شب مهم، باید نکاتی از جمله بهداشت لباس، بهداشت ناحیه تناسلی، غذاهای مصرفی بعد از شب زفاف و غیره … مورد توجه قرار گیرد. در این مطلب از ستاره مراقبت‌ های بهداشتی بعد از زفاف به طور کامل شرح داده خواهد شد؛ با ما همراه باشید.

 

مراقبت‌ های بهداشتی بعد از زفاف

دوش آب گرم: سعی کنید پس از برقراری اولین رابطه جنسی، برای از بین بردن تمام آلودگی‌ها حتما دوش آب گرم بگیرید.

 

نوشیدن آب: حین برقراری رابطه جنسی بدن شما تعرق داشته و آب زیادی از دست می‌دهد؛ بنابراین حتما سعی کنید بعد از برقراری رابطه آب بنوشید.

 

عدم استفاده از دستمال مرطوب: به هیچ عنوان پس از برقراری رابطه جنسی، از دستمال‌های شیمیایی مرطوب و بودار استفاده نکنید. استفاده از این دستمال‌ها به ناحیه تناسلی شما آسیب وارد خواهد کرد و دچار عفونت می‌شوید.

 

دستشویی رفتن: ادرار کردن بلافاصله بعد از رابطه جنسی، می‌تواند مجاری تناسلی شما را ضدعفونی کرده و از عفونت واژن جلوگیری کند.

 

استراحت کردن: برخی از دختران در اولین ارتباط جنسی، رابطه جنسی دردناکی را تجربه می‌کنند و ممکن است تجربه ناخوشایندی داشته باشند؛ بنابراین پس از اولین رابطه جنسی، بهتر است به مدت چند ساعت استراحت کرده و از انجام دادن فعالیت‌های سنگین خودداری کنند.

 

پس از برقراری اولین رابطه جنسی، برای جلوگیری از بروز عفونت‌های مجاری ادراری و مهبلی، رعایت یکسری نکته ضروری است. بنابراین پس از برقراری اولین رابطه جنسی، موارد زیر را مد نظر داشته باشید:

 

استفاده از پد پهداشتی: در صورت وجود خونریزی به مدت چند روز از پد بهداشتی استفاده کنید و هر 4 الی 6 ساعت یکبار پد خود را عوض کنید.

 

لباس زیر مناسب: بعد از برقراری رابطه جنسی، محیط واژن مرطوب است و شرایط را برای رشد باکتری‌ها فراهم می‌کند، بنابراین یا کلا از لباس زیر استفاده نکنید و یا اینکه حتما پس از آن، لباس زیر نخی بپوشید.

 

خوراکی‌های مصرفی بعد از زفاف

معمولا پس از رابطه جنسی، احساس گرسنگی زیادی به سراغ فرد خواهد آمد. بعد از برقراری اولین رابطه جنسی، علاوه بر فعالیت و کاهش انرژی، ممکن است نیروی شما تحلیل رفته و پس از آن بدن شما نیاز مبرم به مصرف مواد قندی و مقوی داشته باشد. از این‌رو اولین چیزی که معمولا خوردن آن توصیه می‌شود، مواد غذایی انرژی‌زاست.مواد مقوی و مفیدی در زیر آورده شده که توصیه می‌شود بعد از رابطه جنسی از آن‌ها برای تجدید قوای از دست رفته خود، استفاده کنید.

 • موز و یا میوه‌های شیرین
 • معجون هفت مغز
 • شیر پسته
 • انواع کباب
 • کاچی زعفرانی
 • آجیل چهار مغز
 • خرما
 • شربت شیره انگور

 

تغییرات جسمی زنان پس از رابطه اول

خانوم‌ها اغلب دارای انواع پرده بکارت هستند و با آن متولد می‌شوند؛ این پرده غشایی است که درون واژن قرار دارد و معمولا در شب زفاف آسیب می‌بیند و یا اینکه به طور کامل از بین می‌رود. معمولا هنگام پاره شدن پرده بکارت، مقداری خون از دهانه واژن خارج خواهد شد، که برای برخی از افراد ممکن است در حد چند قطره باشد و برای برخی دیگر، تا چند روز خونریزی و درد را به همراه داشته باشد. (سعی کنید در شب زفاف، در کنار تختان یک حوله تیره و تمیز بگذارید.) البته شایان ذکر است که برخی از دختران به دلیل نوع پرده بکارتی که دارند، ممکن است پس از اولین ارتباط جنسی، خونریزی نداشته باشند.

 

اما در هنگام برقراری رابطه جنسی، ممکن است فشارخون، افزایش حساسیت نوک سینه‌ها و لرز را تجربه کنید که همگی ناشی از تغییرات موقتی در سطح هورمون‌های شماست. در زیر چند مورد از مهم‌ترین علائم ارضا شدن زن در رابطه جنسی آورده شده‌است.

 • نفس کشیدن تند و سریع
 • تعرق زیاد
 • تورم اندام تناسلی به دلیل بالا رفتن جریان خون (جای نگرانی نیست؛ پس از دقایقی، بدن شما مجددا به حالت اول باز می‌گردد.)

نکته: اگر در برقراری اولین رابطه جنسی، قصد بارداری ندارید، حتما از روش‌های جلوگیری مانند کاندوم استفاده کنید.

 

سخن آخر

همان‌طور که اشاره شد رعایت مراقبت‌ های بهداشتی بعد از زفاف، بسیار ضروری و مهم است تا بانوان گرامی دچار بیماری و مشکل نشوند. نظرات و پیشنهادات خود در این زمینه را با ما در میان بگذارید.

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
جدیدترین عکس نوشته های خاص برای پروفایل
جدیدترین عکس نوشته های خاص برای پروفایل
مشاهده بیشتر