کتانی هایتان را بدون جوراب نپوشید

کتانی هایتان را بدون جوراب نپوشید

مشکلات پوشیدن کتانی بدون جوراب

شاید از اینکه کفش های کتانی تان را بدون جوراب بپوشید حس خوبی داشته باشید؛ در پاهای تان احساس سبکی می کنید و چیزی بین شما و کتانی های تان فاصله نمی اندازد! حتی ممکن است بدانید این کار خوبی نیست اما شاید مثلا به خاطر ظاهری زیباتر ترجیح می دهید کتانی های قشنگ تان را بدون جوراب بپوشید.

 

مشکلات پوشیدن کتانی بدون جوراب

شاید از اینکه کفش های کتانی تان را بدون جوراب بپوشید حس خوبی داشته باشید؛ در پاهای تان احساس سبکی می کنید و چیزی بین شما و کتانی های تان فاصله نمی اندازد! حتی ممکن است بدانید این کار خوبی نیست اما شاید مثلا به خاطر ظاهری زیباتر ترجیح می دهید کتانی های قشنگ تان را بدون جوراب بپوشید.

 

پاهای شما هر چقدر هم که تمیز باشند باز هم دلیل نمی شود که کتانی های خود را بدون جوراب بپوشید. پاهای شما می توانند هر روز 500 میلی لیتر عرق تولید کنند؛ یعنی چیزی بیشتر از یک بطری نوشابه! حتی اگر عرق یک مایع استریل بود باز هم این مقدار مایع در کفش های شما، چیز بدی است. متاسفانه عرق دارای باکتری است. باکتری ها در محیط تاریک و مرطوب سریعا تکثیر می شوند.

 

این پاهای تمیزی که به داشتن شان افتخار می کنید، اگر جوراب نپوشید، بوی بسیار بدی خواهند گرفت.وقتی جوراب نمی پوشید، بیشتر از آنچه فکرش را بکنید دچار مشکل خواهید شد.

 

حتی اگر جوری مدیریت کنید که پاهای بدون جوراب تان در کفش هیچ آسیبی نبینند، چیزهایی که در دیواره ی کفش های تان زندگی می کنند باز هم می توانند دردسر ساز شوند. پوشیدن کفش بدون جوراب شما را در معرض خطر ابتلا به عفونت قارچی به نام اونیکومیکوسیس قرار می دهد. رها شدن از این قارچ ها سخت است و می تواند به ناخن های پای تان آسیب بزند.

 

وقتی بدن تان سعی می کند شما را خنک نگه دارد، عرق می کنید. پاهای عرق کرده خیلی زود بو می گیرند و به سختی می توانید این بو را از کفش های تان برطرف کنید. به توصیه ی کارشناسان، استفاده از جوش شیرین، کفی های طبی، هوا دادن کفش ها و هر روز یک کفش را نپوشیدن نکات بهداشتی لازم جهت حفظ سلامت پاهاست. اما اگر کفش های تان خیلی بو گرفته اند، بهتر است کفش های جدید تهیه کنید.

 

چرا خیلی از افراد جوراب نمی پوشند

وقتی به لباس های ضروری برای روزهای سرد زمستان فکر می کنید مطمئنا جوراب های گرم و کُرکدار، در بالای این لیست قرار دارند. هیچکس دوست ندارد پاهایش سرد باشند. شاید به نظر برسد هیچکس جوراب نمی پوشد تا خنک بماند اما واقعیت این است که با جوراب، بیشتر احساس خنکی خواهید کرد تا بدون آنها! البته منظور ما جوراب هایی نیست که برای اسکی می پوشند، بلکه از جوراب های ورزشی حرف می زنیم که جوری طراحی شده اند تا رطوبت را از پا دور کرده و از پاهای تان حمایت کنند.

 

یک باور اشتباهی که در مورد جوراب وجود دارد این است که ناجور و ناخوشایند به نظر می رسند. شما مجبور نیستید جوراب های ساق دارتان را با کتانی های تنیس تان بپوشید، بلکه می توانید جوراب مناسب کفش های تان را تهیه کنید. اگر واقعا ظاهر جوراب را دوست ندارید می توانید از جوراب های مچی استفاده کنید که از بیرون کفش های تان دیده نمی شوند.
وقت آن است که عادت بدون جوراب کفش پوشیدن را ترک کنیداحتمالا حالا دیگر متقاعد شده اید که پوشیدن جوراب به نفع تان است پس بهتر است عادت بدون جوراب کفش پوشیدن را ترک کنید.

 

1. طرز فکرتان را عوض کنید

جوراب تان را جزو لباس زیرتان به حساب بیاورید. لباس زیر را برای محافظت از بدن خود می پوشید. درست است که کفش می تواند از پاهای شما در برابر برخی از آسیب ها و میکروب ها محافظت کند، اما همین کفش ها می توانند باعث آسیب و تولید میکروب شوند. شما جوراب های تان را بعد از هر بار استفاده می شویید اما در مورد کفش های تان این کار را انجام نمی دهید. جوراب، لایه ای محافظ بین پا و میکروب های نهفته در کفش و محیط است.

 

2. جوراب هایی را بخرید که با تیپ تان جور باشند

جوراب های ساق دار که تا نیمه ی ساق های تان را می پوشانند، استاندارد هستند اما تنها انتخاب نیستند. نوعی از جوراب ها را پیدا کنید که با مدل کفش و تیپ تان جور باشند، نه اینکه کلا قید پوشیدن جوراب را بزنید. مدل های مختلفی از جوراب هایی وجود دارد که اصلا دیده نمی شوند و اگر شما هم دوست دارید جوراب به پاهای تان دیده نشود، می توانید با تهیه ی این مدل جوراب ها، از فواید پوشیدن شان بهره مند شوید و از سلامت پاهای خود حمایت کنید.

 

3. کاری کنید که جوراب های تان را فراموش نکنید

اگر از آن دست افرادی هستید که همیشه با عجله از خانه خارج می شوید و همیشه فراموش می کنید جوراب های تان را هم همراه کتانی های تان بردارید، می توانید یک جفت جوراب تمیز را در داخل کتانی ها یا ساک ورزشی تان بگذارید.کارهای کوچکی که انجام می دهید، تفاوت های بزرگی در زندگی ایجاد می کنند.

جدیدترین مطالب

مطالب بیشتر
مطالب پربازدید هفته
دوستان ما