۱۰ راز نهفته و جالب درباره مدفوع انسان که نمی دانستید!

۱۰ راز نهفته و جالب درباره مدفوع انسان که نمی دانستید!

۱۰ راز نهفته و جالب درباره مدفوع انسان که نمی دانستید!

در مدفوع انسان رازهایی نهفته است که دانستن آن ها بسیار جالب و مفید خواهد بود. در ادامه این مطلب از سایت فراناز ۱۰ نکته جالب درباره مدفوع خود که نمی دانستید را بیان خواهیم کرد. با سایت فراناز همراه باشید.

 

چقدر در مورد مدفوع خود آگاه هستید؟ با خواندن این مقاله اطلاعاتی در مورد مدفوع خود پیدا کرده و می توانید در مورد سلامتی خود اطلاعات به دست آورید. همه ما به دستشویی می رویم، با اینکه اصلا موضوع جالبی برای میز شام نیست، دانستن اینکه چه چیزی نرمال است و چه چیزی نیست همیشه مفید است. حرکات روده شما مطالب بسیاری در مورد سلامتی شما می گویند، اینکه آیا عفونت دارید یا مواد غذایی مصرفی جذب بدنتان می شود یا نه. در این مقاله واقعیت های موجود در مورد مدفوع را ذکر می کنیم.

 
۱- مدفوع ته نشین می شود

حتما نباید صدای برخورد آن را با آب بشنوید اما اگر مدفوع شما روی آب شناور می ماند به جای اینکه غرق شود، اغلب می تواند نشانه مشکلات جذبی، مانند مشکلات دستگاه هاضمه همچون پانکراتیت مزمن یا بیماری های سلیاک باشد. مدفوعی که شناور روی آب می ماند حاوی ترکیبات چربی است. به این معنی که چربی و شاید سایر مواد غذایی به درستی جذب بدن نشده اند. با اینکه احتمالا مشکل جدی ای نخواهد بود اما بایستی به آن توجه داشته باشید.

 
۲- اجابت مزاج در حالت حرکت اسکوات بسیار راحت تر و ارضا کننده تر نسبت به نشستن است

جایگاهی که صبح ها به صورت نشسته برای دفع استفاده می کنید، در واقع موقعیت مناسبی نیست. باور کنید یا نه، اصلا این موقعیت نشسته برای دفع طبیعی نیست. با توجه به مطالعات انجام شده عمل دفع در حالت اسکوات می تواند زمان و فشار وارده را برای یک عمل دفع موفقیت آمیز کاهش دهد. دفع به صورت نشسته یا اسکوات یک مسئله فرهنگی است. توالت های اسکوات همچنان در کشورهای آسیایی، آفریقای جنوبی و خاور میانه استفاده می شوند.

 
۳- مدفوع به علت وجود صفرا قهوه ای است

برای ایجاد رنگ قهوه ای نیاز به یک هوش سرشار ندارید. حتی کودکان پیش دبستانی هم می دانند چگونه رنگ قهوه ای بسازند، تنها کافیست همه رنگ ها را باهم مخلوط کنید. اما در واقع، مدفوع ما به خاطر مخلوط شدن غذاهایی با رنگ های مختلف قهوه ای نیست. در عوض، به دلیل وجود مقدار کمی از ماده ای به نام صفرا به این رنگ در می آید. صفرا هنگامی که از کیسه صفرا آزاد می شود سبز است اما در حین حرکت در دستگاه گوارش به رنگ قهوه ای در می آید تا زمانی که فرآورده دیگری به نام استرکوبیلین که آن هم قهوه ای است تولید می شود. مدفوع های به رنگ خاکستری، قرمز، سبز، سیاه، سفید یا زرد نشانه ای برای از کار افتادن بخشی از دستگاه گوارش است.

 
۴- اسهال؟ باید آزمایش کاشت مدفوع انجام دهید

سایت فراناز:اسهال می تواند به دلیل بسیاری از شرایط مانند شامل عفونت باکتریایی و بیماری های تورم روده ایجاد شود. بسیاری از مواقع سیستم خودش را تمیز می کند اما اگر نکرد چه؟ «کاشت میکروبی مدفوع»، یک درمان واقعی است که کالج پزشکی بیماری های دستگاه گوارش امریکا توصیه می کند. اگر می خواهید بدانید که این آزمایش شامل چه مراحلی است به همان اندازه ای که فکر می کنید چندش آور است و شامل قرار دادن مدفوع یک انسان سالم در روده یک انسان بیمار است تا باکتری های سالم مسیر گوارشی را بازسازی کنند.

 
۵- مدفوع انسان از ۷۵ درصد آب تشکیل شده است

باقی آنها ترکیبی از باکتری های مرده بدبو، مواد غذایی غیر قابل هضم، کلسترول و چربی، مواد غیر ارگانیک و پروتئین هستند. ماده ژلاتینی که باعث می شود مدفوع بهم بچسبد، از فیبرهای محلول غذاها مانند آجیل ها، عدس، لوبیاها و برخی میوه ها و سبزیجات می باشد. شاید متوجه شده باشید که بعضی غذاها برای بدن سخت تر هضم و دفع می شود. ذرت و هویج از مثال های قابل توجه هستند که گاهی در کاسه دستشویی دیده می شوند که انگار اصلا هیچ عمل هضمی انجام نشده است.

 
۶- بوی کتاب می تواند حرکات روده را تحریک کند

بنا بر پدیده «ماریکو آوکی» کتاب فروشی ها نیاز به دفع را افزایش می دهند. این پدیده به نام خانمی ژاپنی نامگذاری شده که اولین بار در مورد این موضوع مقاله ای نوشت واکنون حداقل در توییتر به موضوعی رایج تبدیل شده است. توضیحات مشابهی در مورد تاثیر ملین بوی جوهر یا کاغذ، رابطه بین کتابی که در دستشویی مطالعه می کنیم و حالت ورق زدن کتاب روی حرکات روده نیز وجود دارد.

 
۷- مدفوع، کارهای فوق العاده ای انجام می دهد

مدفوع با کشیدن سیفون می تواند به فراموشی سپرده نشود، اما می تواند برای وسایل نقلیه برقی استفاده شود، مانند این اتوبوس که با سوخت مدفوع کار می کند که در خیابان های لندن در سال ۲۰۱۴ استفاده شد. چرا از مدفوع برای نوشیدن آب استفاده نشود؟ بیل گیتس در وبلاگ خود در مورد تلاش برای تولید ماشینی که مدفوع را به آب قابل شرب تبدیل می کند. و این شرکت هندی که از فضله فیل برای ساخت لوازم تحریر و اداری استفاده می کند. به نظر می رسد که مواد دفع شده می توانند دنیا را نجات دهند.

 
۸- یک نفر ۴ کیسه مدفوع انسانی را روی ماه گذاشته است ( آهم، نیل آرمسترانگ و… )

فضانوردان وقتی باید اجابت مزاج کنند چه کار می کنند؟ خوب، جاذبه نقش بسیار مهمی در عمل دفع انجام می دهد، چیزی که عملیات های اولیه به فضا نادیده گرفته بودند. برخلاف داشتن رژیم کم فضله که برای داشتن حرکات روده کمتر طراحی شده بود، فضانوردان از ابزار دفع یا کیسه هایی با انتهای باز به اندازه ۳٫۸ سانتی متر استفاده می کردند و در انتهای کیسه دستمال ضد باکتری و ضد بو وجود داشت. این کیسه ها تا انتهای سفر نگه داشته می شدند. مدیریت زباله ها یک مشکل معروف در سفینه آپولو بود، اما فرود در ماه اکنون فرصتی را فراهم آورده که می توان چند کیسه پر را در آنجا گذاشت.

 
۹- این واقعیت که ما مدفوع را چندش آور می دانیم، حاصل مکانیزم تکامل است

آیا مدفوع واقعا همین قدر چندش آور است؟ یا اینکه داریم جانبدارانه قضاوت می کنیم؟ در واقع، نفرت ما از بو و ظاهر مدفوع خودمان در نتیجه تکامل به وجود آمده است تا از ابتلا به بیماری ها در امان بمانیم. فضولات حاوی ویروس هایی مانند هپاتیت Aو E هستند همانطور که آسیب رسان و باکتری های انتقال دهنده بیماری ها را نیز دارند. هر چقدر بیشتر از مدفوع خود بیزار باشیم، بیشتر فاصله ایمن را حفظ می کنیم و بنابراین از ابتلا به بیماری دورتر می مانیم.

 
۱۰- شکل و پیوستگی مدفوع، بیان کننده برخی چیزها می باشد

آیا قبل از اینکه سیفون بکشید به آن نگاه می کنید؟ اگر نمی کنید، احتمالا اطلاعات زیادی را در مورد سلامتی خود از دست می دهید. علاوه بر رنگ، شکل و پیوستگی مدفوع نیز می تواند نشانه بیماری باشد. مدفوع نرمال باید لوله ای شکل و گرد مانند حرف S انگلیسی باشد. مدفوع های چند تکه می تواند نشان دهنده کمبود فیبر در رژیم غذایی تان باشد. مدفوع هایی که بسیار باریک هستند، می تواند نشان دهنده سرطان انتهای روده یا مقعد باشد.

 

مرتبط »

مبارزه با بیماری‌ها با قرصی که از مدفوع انسان ساخته می شود!

 

اتوبوسی که سوختش مدفوع انسان است! + عکس

 

مدفوع سیاه نشانه این بیماری خطرناک است + راه درمان

 

بارش باران مدفوع از آسمان در یک شهر (تصویری)

 

تغيير رنگ و بوی مدفوع دلیلش چيست؟

جدیدترین مطالب

مطالب بیشتر
مطالب پربازدید هفته
دوستان ما