درباره ی 3 استرالیایی بازداشت شده در ایران

مجموعه : مجله خبری
درباره ی 3 استرالیایی بازداشت شده در ایران

درباره ی 3 استرالیایی بازداشت شده در ایران

 

به گزارش فراناز دو زن و یک مرد استرالیایی مدتی است که در ایران بازداشت و زندانی شده‌اند.

اطلاعیه وزارت خارجه وتجارت استرالیا  گزارشی منتشر کرد و در آن از بازداشت سه استرالیایی(دو زن و یک مرد)  در ایران خبر داد .یکی از این ۲ زن که حدود ۱۰ هفته قبل به همراه دوست پسر خود به ایران سفر کرده بود، در جاجرود (منطقه ای در نزدیکی تهران) بازداشت شده است.

گفته می شود این ۲ زن استرالیایی در زندان اوین تهران نگهداری می‌شوند.

وزارت خارجه استرالیا بازداشت این افراد را تایید کرده و گفته است که از خانواده‌های شهروندان بازداشتی این کشور در ایران حمایت می‌کند، اما جزییات بیشتری درباره این پرونده‌ها ارائه نکرده است.

دولت استرالیا جزئیات دیگری در اختیار رسانه‌ها قرار نداده و تنها تاکید کرده است که به خانواده این بازداشتی‌ها کمک کنسولی ارائه می‌کند.

سیدنی مورنینگ هرالد و ‌اِیج می‌گویند یکی از زنان بازداشت‌شده از دانشجویان دانشگاه کمبریج بریتانیا و دیگری یک بلاگر است.

تایم انگلیس  می‌گوید بلاگر بازداشت‌شده همراه دوست‌ پسرش در حال سفر در آسیا بودند.

اتهام‌های زن بلاگر بازداشت‌شده مشخص نیست، اما زن دیگر با حکم ۱۰ سال زندان روبه‌رو شده‌ است.

جزئیات زیادی از وضعیت شهروند مرد استرالیایی منتشر نشده‌ و مشخص نیست بازداشت یکی از زنان و زوج دیگر مستقیما به هم مرتبط باشد.

گفته می‌شود  این ۳ شهروند استرالیایی چند ماه است که در بازداشت به‌سر می‌برند. شبکه بی‌بی‌سی می‌گوید یکی از استرالیایی-بریتانیایی‌های بازداشت‌شده نزدیک به یک سال است که در ایران زندانی ا‌ست. مسئولان ایران می‌گویند که شهروند استرالیایی به علت ورود به منطقه‌ای امنیتی دستگیر شده است.

روزنامه گاردین می‌گوید دولت استرالیا در حال مذاکره با تهران برای آزادی شهروندان بازداشت شده‌است.

یک سخنگوی وزارت امور خارجی و بازرگانی استرالیا به رسانه‌ها گفته، آن‌ها به خانواده بازداشت شده‌ها خدمات کنسولی ارائه کرده‌اند اما به‌دلایل قانونی این وزارت‌خانه نمی‌تواند جزئیات بیشتری ارائه کند.

 

*هشدار وزارت امور خارجه استرالیا درباره سفر به ایران*

وزارت امور خارجه استرالیا در عین حال درباره سفر شهروندان این کشور به ایران هشدار داد. در اطلاعیه‌ای که وزارت امور خارجه استرالیا درباره خطرات سفر به ایران منتشر کرده آمده است: «خطر دستگیری و زندان شهروندان خارجی و از جمله شهروندان استرالیایی که به ایران سفر کنند، را تهدید می‌کند.» بر اساس اخبار منتشر شده از سوی رسانه‌های استرالیا، موضوع دستگیری این دو شهروند استرالیایی به ده هفته قبل بازمی‌گردد. نفر سوم که تابعیت بریتانیایی دارد، حدود یک سال پیش دستگیر و زندانی شده است. این در حالی است که خبر دستگیری آن‌ها با تاخیر رسانه‌ای می‌شود. گفته می‌شود که مسئولان وزارت امور خارجه استرالیا ظرف این مدت پیگیر وضعیت این افراد در ایران بوده‌اند.

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
بیرون کشیدن جنین خرگوش از واژن زن باردار (+تصاویر)
بیرون کشیدن جنین خرگوش از واژن زن باردار (+تصاویر)
مشاهده بیشتر