چطور 5 کیلو از وزن خود را اصولی و آسان کم کنیم ؟

چطور 5 کیلو از وزن خود را اصولی و آسان کم کنیم ؟

چطور 5 کیلو از وزن خود را اصولی و آسان کم کنیم ؟

برای اینکه بتوانید 5 کیلوگرم از وزن خود را کاهش دهید چقدر زمان نیاز دارید؟ ما طبق اصول رژیم و تغذیه به شما خواهیم گفت. کاهش وزن و لاغر شدن یکی از سخت ترین کارها هست. شما هم اگر به دنبال این هستید که بدانید در عرض چند وقت میتوانید 5 کیلو وزن تان را کم کنید, خواندن این مطلب را از دست ندهید.

 

حتماً تا اکنون شنیده اید که برخی افراد انتظار دارند با سرعت نیم یا یک کیلو در هفته وزنشان پایین بیاید. اما همۀ می‌دانید که همه ي وقت کاهش وزن به سادگی و پیوسته به دست نمی‌آید.محققان برای اینکه متوجه شوند اکثر افراد 5 یا 4.5 کیلو را در چه مدت کم می‌کنند.

 

از اطلاعات کاربران یکی از برنامه هاي مشهور کاهش وزن در کشور آمریکا بهره گیری کردند و متوجه شدند متوسطِ کاربران این مقدار وزن را در حدود 7 هفته کم کرده اند و 90 درصد انها در کمتر از 13 هفته این کاهش وزن را داشته اند. این خبر شاد کننده اي هست که برای اکثر افراد کاهش 5 کیلو وزن اکثر از 5 هفته طول میکشد.

 

« میبینید که تنها نیستید! » و اینکه اینکار در طول 3 ماه شدنی هست. اما اگر میخواهید 5 کیلو کم کنید باید این را در ذهن داشته باشید: هر شخصی در کاهش وزن سرعت منحصر به خودش را دارد.بر زمینه محاسباتی که وجود دارد مشخص می‌شود که هر فرد برای کاهش وزن دلخواهش چه مقدار از کالری هاي مصرفی اش باید کم کند.

 

با این حال در واقعیت افراد با سرعت هاي متفاوتی وزن کم میکنند. این سرعت کاهش وزن نیست که اهمیت دارد بلکه استقامت آن مهم هست.برای نمونه کسانی که چاق میباشند ممکن هست با سرعت بالایی وزن کم کنند اما کسانی که اضافه وزنشان بالا نیست همان مقدار وزن را با سرعت کمتری کاهش می‌دهند. تا وقتی این قابلیت را داشته باشید که وزن کاهش یافته را حفظ کنید دیگر سرعت کاهش وزن اهمیتی نخواهد داشت.

 

با اینکه کاهش وزن سریع وسوسه انگیز هست و هیچ کس بدش نمی‌آید تجربه اش کند اما همه ي وقت خواسته هایتان را مدیریت کنید و مسیری را گزینه کنید که هوشمندانه و تندرست باشد. کاهش وزن از طریق روشهای نا تندرست ممکن هست فقط باعث سوزاندن وزن عضلات و آب بدن شود. که خیلی سریع مجدد این وزن باز خواهد گشت.

 

قبل از اینکه وارد بحران جدیدی شوید با چند تغییر کوچک شروع کنید. برای نمونه احتمالا بخواهید قبل از اینکه یک برنامه خوراکی اخیر را شروع کنید, عادت خوردن میان وعده پایان شبتان را کنار بگذارید یا به تمام وعده هاي خوراکی خود سبزی ها اضافه کنید. شمار زیادی از افراد برای کاهش وزن می‌خواهند همه ي کارها را یکجا با هم انجام دهند اما اینکار شدنی نیست و بعد از گذشت مدتی کوتاه تسلیم میشوند.

 

اگر با سرعتی که دوست دارید وزن کم نمی‌کنید ممکن هست چیزی – یا چیزهایی – برایتان دشوار ایجاد کرده باشند. گاهی کسانی که با سرعت مد نظر وزنشان را کم می‌کنند اشتباهات کوچکی دارند. این اشتباه میتواند خوردن وعده اي با حجم بالا باشد, بهره گیری از نان و پاستا در اکثر وعده هاي خوراکی باشد, خوردن غذا در پایان شب و یا گاهی قاچاق خوری باشد.

 

برای کاهش وزن هر کاری میکنید باید از قبل مطمئن شوید که وزن کم شده ماندگار هست. گاهی برخی افراد میخواهند از طریق انجام برخی رژیم هاي خوراکی و برنامه هاي ورزشی خاص « معمولاً نا رایج » به کاهش وزن برسند اما یک سوال مهم وجود دارد که انها باید قبل از اقدام پاسخ بدهند: آیا می‌توانی باقی عمرت را نیز به اطاعت از این برنامه ادامه دهی؟چطور 5 کیلو از وزن خود را اصولی و آسان کم کنیم ؟

 

کاهش وزن با رژیم هاي خاص و نا رایج نه تنها پس از مدتی مجدد وزنتان را باز می گرداند بلکه ممکن هست وزن اضافه شده این بار بیش از قبل نیز باشد. هر زمان که وزن کم می‌کنید و مجدد باز میگردد کاهش وزن سخت تر می‌شود. بنابراین قبل از شروع یک برنامه خوراکی این سوال را از خود بپرسید و اگر جوابتان نه بود به فکر روشی دیگر باشید. مطمئن شوید روشتان چیزی باشد که بتوانید تا همه ي وقت به آن پایبند باشید.

 

اگر الان هم وزنتان را کم کرده‌اید و می‌خواهید مطمئن شوید وزن کم شده را حفظ می‌کنید, پیشنهاد میشود از یک برنامه خوراکی متعادل بهره گیری کنید و ورزش را به صورت مرتب ادامه دهید. بعد از کاهش وزن « و حتی در طول آن » باید در انتخاب غذا انعطاف پذیری داشته باشید.

 

با بهره گیری از یک برنامه خوراکی متعادل که شامل همه ي گروه هاي خوراکی مهم هست می‌توانید خود را به درست غذا خوردن عادت دهید. ورزش کردن به صورت مرتب نیز کمک می‌کند بدن همۀ وقت} متناسب بماند و زحمتی که کشیده اید از بین نرود. پس سرعت کاهش وزن افراد با یکدیگر متفاوت هست و اگر دیدید دوستتان با سرعت بیشتری از ما وزن کم می‌کند نباید نگران شوید.

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
آشنایی با وحشتناک ترین تجارت جهان
آشنایی با وحشتناک ترین تجارت جهان
مشاهده بیشتر