5 دلیل برای اینکه باید ورزش کرد

مجموعه : ورزش درمانی
5 دلیل برای اینکه باید ورزش کرد

5 دلیل برای اینکه باید ورزش کرد

 

1. ورزش می کنید تا پرخوری وعده های قبلی رو جبران کنید

آیا برای شما هم پیش آمده است که فردای شبی که حسابی پرخوری کرده اید، به باشگاه پناه ببرید تا پرخوری شب گذشته رو جبران کنید؟ هیچ وقت از ورزش به عنوان وسیله تنبیه خودتون استفاده نکنید. ورزش نباید در ما، حس عذاب و شکنجه ایجاد کند و نباید از اون برای جبران مافات، استفاده کنیم. اگر از ورزش لذت نبرید و فقط برای رفع چاقی، ورزش کنید، دچار مشکلات جدی غذایی و وسواس ورزشی می شوید. از ورزش به عنوان وسیله ای برای بهبود روحیه خودتون استفاده کنید. بالا بودن روحیه، نقش مهمی در سوزاندن انرژی بیشتر و مراقبت از ظاهر و باطن ما دارد.

 

 

2. ورزش می کنید تا از مشکلات زندگی فرار کنید

همه ما در زندگی با استرس و مشکلات دست و پنجه نرم می کنیم و ورزش می تواند به کاهش استرس کمک کند. اما اگر از ورزش برای فرار از مشکلات کمک بگیریم، مشکل اصلی در سر جای خود و حل نشده باقی می ماند. از ورزش، نه برای فرار بلکه برای پیدا کردن راه حل برای مشکلات، استفاده کنید. در حین ورزش، ذهن رو پاک کنید و به راه حل های احتمالی برای مشکل، فکر کنید. گاهی اوقات، مشغولیت بدنی، باعث می شود که راه حل ها و نظریات خوبی به ذهن خطور کنند.

 

 

3. ورزش می کنید تا مانکن شوید

هیچ کس با داشتن اندامی متناسب و ورزش کردن برای تناسب اندام، مخالف نیست اما اگر تنها دلیل شما برای ورزش کردن این است که به یک سایز یا وزن خاص برسید، به خودتون ظلم می کنید. ورزش کردن برای رسیدن به یک سایز خاص نیست بلکه یک فعالیت است که همگان باید اون رو در برنامه زندگی خود قرار بدهند. اگر ورزش می کنید فقط برای اینکه به یک وزن خاص برسید، بعد از مدتی ممکن است که دچار سرخوردگی و بی انگیزگی شوید و با انجام ورزش هایی فراتر از توان و ظرفیت بدن خودتون، به جسم و روح خودتون صدمه بزنید. ورزش فقط مخصوص کسانی که می خواهند وزن کم کنند نیست بلکه حتی افراد لاغر هم باید برای سلامتی، ورزش کنند. پس حین ورزش، بر روی اینکه شکل و سایز بدنی خاصی پیدا کنید، تمرکز نکنید. بر روی لذت ورزش و قدرت شگفت انگیز اون در سرزندگی و سبکبالی، تمرکز کنید. ما منکر این نیستیم که تناسب اندام، بخشی از هدف ورزشی خیلی از افراد است اما نباید تمام هدف ما از ورزش، لاغر شدن باشد. به تمام فوایدی که ورزش برای روح و جسم شما دارد، فکر کنید تا بی انگیزگی به سراغ شما نیاید.

 

 

4. ورزش می کنید تا در بی خوابی های شبانه، سرگرم شوید

ورزش به طور طبیعی باعث بهبود انرژی می شود اما اگر برای ورزش کردن، ساعات دیر وقت شب رو انتخاب می کنید، به بدن خود صدمه جدی می زنید. اگر استراحت کافی نداشته باشیم، عضلات شروع به تجزیه شدن کرده و بدن رو ضعیف می کنند. بی خوابی، نه تنها باعث افزایش وزن می شود بلکه خطر بروز بیماری های قلبی رو هم افزایش می دهد. حال اگر ورزش بی موقع رو هم به اون اضافه کنیم، بدن ما تحت تأثیر استرس و فشار زیادی قرار می گیرد. ما باید ۷ تا ۸ ساعت خواب شبانه داشته باشیم. نباید بگذاریم که حتی ورزش هم این مقدار خواب شبانه رو کاهش بدهد. ورزش رو به زمان های دیگری از روز موکول کنید. بالاخره در طول روز، برای نیم ساعت ورزش، حتماً فرصتی پیدا می کنید (اگر واقعاً بخواهید!).

 

 

5. ورزش می کنید تا بتوانید غذای بیشتری بخورید

اگر دلیل شما برای ورزش کردن این است که بتوانید فست بود بیشتری بخورید، باید اولویت های زندگی رو به شما یادآوری کنیم. مسلماً ورزش این امکان رو به ما می دهد که غذای بیشتری بخوریم اما اکثر ما فراموش می کنیم که ورزش، مجوز پرخوری و خوردن غذاهای ناسالم نیست. باید توجه داشته باشیم که نباید انرژی که با ورزش سوزانده ایم از انرژی که با خوردن غذا وارد بدن می کنیم، بیشتر باشد وگرنه تمام زحمات مون به هدر می رود. مثلاً، باید یک ساعت کامل بدویم تا بتوانیم انرژی یک همبرگر (بدون سیب زمینی سرخ کرده و نوشابه) رو بسوزانیم. در ضمن، ورزش در بعضی از موارد، نمی تواند اثرات مخرب انتخاب های ناسالم غذایی رو بهبود ببخشد. همچنین، شیرینی جات و خوراکی های ناسالم نمی توانند ویتامین ها و مواد معدنی رو که به تناسب اندام شما کمک می کنند، در اختیار بدن قرار بدهند. می توانید هر از گاهی در کنار ورزش، خوراکی هایی مثل فست فود و شیرینی جات رو استفاده کنید (اگر مشکل سلامتی نداشته باشید) اما توجه داشته باشید که نباید به یک عادت تبدیل شده و یا زیاد تکرار شود. فقط گاهی اوقات!

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
چگونه دختران و زنان را هات و شهوتی کنیم (جزئیات کامل)
چگونه دختران و زنان را هات و شهوتی کنیم (جزئیات کامل)
مشاهده بیشتر