مزایا و معایب استفاده از اپی‌لیدی

مزایا و معایب استفاده از اپی‌لیدی

یكی از مشکلات خیلی از خانم‌ها از بین بردن موهای زائدشان است و برای این كار وسایل مختلفی وجود دارد؛ از انواع كرم‌های موبر گرفته تا ساده‌ترین راه اصلاح كه استفاده از تیغ است و البته برای خیلی از افراد ایجاد حساسیت می‌كند.
در سال‌های اخیر، روش‌‌ها و وسایل پیشرفته‌تری به بازار آمده‌اند اما استفاده از اپی‌لیدی‌های خانگی و همین‌طور اپیلاسیون و لیزر، روش‌های قطعی‌تری برای از بین بردن موهاست.
اپی‌لیدی، دستگاهی است كه در شكل‌ها و مدل‌های مختلف ارائه شده و می‌تواند موهای زائد را از ریشه جدا كند. طبیعتا این روش كمی دردناك هم است ولی بعد از استفاده مداوم از آن، این درد كمتر هم می‌شود. علاوه بر این، با استفاده از این دستگاه به مرور ضخامت موها كمتر و رشدش كندتر خواهدشد. استفاده از این وسیله هم بسیار آسان است؛ آن را به برق می‌زنید و روی قسمتی كه مو دارد می‌كشید تا موها را از ریشه‌ در‌آورد.
در ادامه برخی از معایب و مزایای اپی‌لیدی را برای شما توضیح می‌دهیم.

 

مزایا
رشد موها بین 2 تا 4 هفته كندتر می‌شود.
موهای جدید نسبت به موهای قبل نرم‌تر و نازك‌تر می‌رویند.
درد آن در مقایسه با اپیلاسیون (كندن مو با موم یا وكس) كمتر است.
دستگاه اپی‌لیدی را یك بار تهیه می‌كنید و می‌توانید تا مدت‌ها از آن استفاده كنید اما اصلاح با موم یا وكس به تنهایی سخت است و اگر به مراكز اپیلاسیون هم بروید، باید هزینه‌ای بپردازید. علاوه بر ‌آن، همیشه در دسترس نیست.

 

معایب
استفاده از این دستگاه برای اصلاح موهای ضخیم دردناك است.
توصیه می‌شود در نواحی‌ای كه ممكن است حساس باشند؛ (مثل زیربغل) استفاده نشود.
به سختی‌ می‌توان بخش‌هایی از بدن مثل پشت پاها یا ران را با دستگاه اپی‌لیدی اصلاح كرد.
بعد از استفاده از این دستگاه، پوست ملتهب و قرمز می‌شود و در برخی موارد جوش می‌زند.
موها باید به حدی بلند باشند كه دستگاه بتواند آنها را بگیرد.
هنگام استفاده از این دستگاه ممكن است برخی موها زیر پوست برود.

 

نكته‌های كلیدی
برای اینکه اپی‌لیدی‌تان حداکثر کارایی را داشته باشد، بهتر است به توصیه‌های زیر توجه کنید:
دستگاه مناسبی انتخاب كنید: هنگامی كه تصمیم به خرید اپی‌لیدی گرفتید، تحقیق كنید كدام مارك كاركرد بهتری دارد. می‌توانید در این زمینه به سایت‌های شركت‌های تولیدكننده مراجعه یا با دوستانتان كه قبلا از این وسیله استفاده كرده‌اند، مشورت كنید.
دستورالعمل استفاده را بخوانید: بعد از خرید دستگاه، مطمئنا با نگاه كردن به آن می‌توانید روش استفاده‌اش را متوجه شوید اما سعی كنید حتما دستور استفاده از آن را مطالعه كنید تا با جزییات كارش آشنا شوید. به‌خصوص دستگاه‌هایی كه چند تیغه و كاركردهای متفاوت دارند.
یك منطقه را امتحان كنید: برای اولین‌بار قسمتی از بدنتان را انتخاب كنید كه پوست ضخیم‌تر و كمتر حساسی دارد. زانوها انتخاب خوبی هستند. با شروع كردن از این قسمت كم‌كم به درد عادت می‌كنید و می‌توانید به قسمت‌هایی كه پوست نازك‌تری دارند برسید.
آرام انجام دهید: سعی كنید خیلی آرام این كار را انجام دهید و به خاطر اینكه دردتان كمتر شود، سریع دستگاه را روی پوستتان نكشید. سعی كنید اپی‌لیدی را در فاصله مناسب و مایل روی پوستتان نگه‌دارید.
در زمان مناسب استفاده کنید: بهترین زمان استفاده از دستگاه اپی‌لیدی، عصرهاست زیرا اگر التهاب یا خارش یا جوش بعد از استفاده از دستگاه برایتان ایجاد شود، تا صبح فردا از بین خواهد رفت.
از مرطوب‌كننده استفاده کنید: توصیه می‌شود بعد از استفاده از اپی‌لیدی از یك مرطوب‌كننده ملایم بدون الكل استفاده كنید تا التهاب پوستتان برطرف شود و حساسیت هم ایجاد نشود.
صبر كنید: موهای روییده را مدتی تحمل و از اصلاح موهایی كه كاملا درنیامده‌اند، اجتناب كنید. موهایی كه كاملا درنیامده‌اند، به سختی با دستگاه كنده می‌شوند و باعث ایجاد زخم،
فرو رفتن مو در پوست و التهاب خواهندشد.
یادتان باشد که این وسیله، شخصی است: فراموش نكنید اپی‌لیدی وسیله‌ای شخصی است و نباید آن را با هیچ‌كس، حتی نزدیك‌ترین افراد خانواده، شریك شوید و بعد از هر بار استفاده نیز حتما آن را با یك ماده ضدعفونی‌كننده تمیز كنید چون ممكن است این بار تصمیم بگیرید موهای یك قسمت دیگر از بدنتان را بزنید و اگر دستگاه را تمیز نكنید، باعث عفونت و ایجاد زخم در پوستتان می‌شود.

 

گردآوری : گروه اینترنتی فراناز

مطالب داغ هفته اخیر