تاحالا فنجان هوشمند دیدی؟

تاحالا فنجان هوشمند دیدی؟

فنجان های هوشمند در راه اند!

به گزارش فراناز، یک استارتاپ فنلاندی فنجان هوشمندی طراحی کرده و ساخته است که علاوه بر امکان نوشیدن چای و قهوه، امکان مطالعه روزنامه الکترونیک را نیز فراهم می آورد. این فنجان هوشمند، Paulig Muki نام دارد و به کمک تبدیل گرما به برق انرژی لازم برای روشن شدن نمایشگر روزنامه الکترونیکی را فراهم می کند.این فنجان از طریق اپلیکیشن وسایل الکترونیکی همراه کنترل می شود. برای اتصال به وسایل الکترونیکی همراه، یک مودول بلوتوثی کم مصرف در ته فنجان تعبیه شده است. در این فنجان از فناوری به کار رفته در کتاب الکترونیکی ebook استفاده شده است. این مودول تصاویر را از طریق اپلیکیشن موبایل، دریافت و همچنین با استفاده از حسگرهای گرمایی خود دمای قهوه را نیز اعلام می کند.

مدیر بازاریابی و ارتباطات این استارتاپ، “کری کوپیلا” گفته که قصد نداشته اند که چگونگی مصرف کننده Paulig Muki را به مصرف کننده یاد بدهند؛ بلکه می خواهند با همکاری مصرف کننده آن را تکمیل کنند.

این استارتاپ قصد دارد این فنجان را تا اوایل سال 2015 میلادی به بازار عرضه کند اما تا پیش از این موعد، باید آزمایش بتا را نیز با موفقیت پشت سر بگذارد و بتواند در مورد مشکلات فنی اش به نتیجه ای مثبت برسند.

 

گردآوری : فراناز

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
رازهای نهفته و جالب درباره نوک سینه (پستان) خانم ها
رازهای نهفته و جالب درباره نوک سینه (پستان) خانم ها
مشاهده بیشتر