ساخت تی شرت هوشمند دوست یابی یا لباس اجتماعی

ساخت تی شرت هوشمند دوست یابی یا لباس اجتماعی

به گزارش پورتال تفریحی و سرگرمی و فرهنگی فراناز گروهی از دانشجویان آزمایشگاه رسانه موسسه فناوری ماساچوست (MIT)، تی‌شرت‌ پوشیدنی ارائه داده‌اند موسوم به “لباس اجتماعی”، که به افراد در ارتقای کیفیت روابط اجتماعی‌ و دوست‌یابی کمک شایانی می‌کند.

 

این تی شرت های هوشمند با نام لباس اجتماعی هم اکنون در حال تولید می باشند. لباس‌های اجتماعی می‌توانند برای مرتبط‌ کردن اعضایی از جامعه به کار روند که دارای علائق، دیدگاه‌های فلسفی و شخصیتی، وضعیت‌های عاطفی و دیدگاه‌های اخلاقی مشترک باشند. این لباس افراد را قادر می‌سازد با کنارگذاشتن علائق سطحی یا کلی، علائق حائز اهمیت خود را با یکدیگر به اشتراک گذاشته و از آن لذت ببرند.

 

لباس اجتماعی (Social Textiles) وجود شخص دیگری دارای همان لباس هوشمند را در نزدیکی خود تشخیص داده و علائق مشترک کاربران را به طور خودکار مخابره می‌کنند این لباس برای برقراری ارتباط با لباس اجتماعی دیگر، از گوشی‌های هوشمند، برنامه‌های نرم‌افزاری، جوهر رنگی‌حرارتی و ابزار لمسی استفاده می‌کند.

 

این لباس متفاوت، مجهز به سیم است و از طریق سیگنال بلوتوث با گوشی هوشمند کاربر ارتباط برقرار می‌کند. این تی‌شرت با اعمال فشار و ضربه‌زدن بر روی شانه شخص، وی را از وجود لباس شبیه خود در فاصله نزدیک آگاه می‌کند. حس ضربه‌زدن بر روی شانه کاربر، توسط یک تراشه رایانه‌ای ریز ایجاد می‌شود. زمانی که کاربر، فردی دارای لباس اجتماعی را می‌بیند و با وی دست می‌دهد، این تماس پوستی نوعی بار الکتریکی کوچک ایجاد می‌کند که این بار الکتریکی، هر دو لباس‌ را فعال می‌کند.

 

در صورتی که این دو فرد، علائق مشترکی داشته باشند، جوهر رنگی‌ حرارتی روی لباس، موضوع مورد علاقه مشترک اشخاص را بر روی لباس نمایش می‌دهد؛ به طور مثال، چنانچه هر دوی کاربر به موسیقی جاز علاقه‌ مند باشند، کلمه جاز بر روی لباس‌ها هجی خواهد شد.

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی