آوکادو گیاهی در خدمت زیبایی

آوکادو گیاهی در خدمت زیبایی

ماسک آوکادو برای دستها:
ترکیبات لازم
آوکادو پوست کنده                ۴/۱ عدد
بلغور جو دو سر                 ۲ قاشق سوپخوری
آب لیموترش                      ۱ قاشق سوپخوری
آب لیموترش رایحه ی مطبوعی به این ماسک می بخشد و بلغور جوی دو سر باعث جذب هرچه بیشترروغن های طبیعی آوکادو می شود. با استفاده از این ماسک دستان شما نرم و لطیف خواهد شد.

 

روش تهیه و استفاده:
داخل یک کاسه، آوکادو را له کنید تا یه صورت پوره در بیاید. سپس سفیده ی تخم مرغ، بلغور جو دوسر و آب لیمو ترش را اضافه کنید. مخلوط را هم بزنید و روی دستها مالیده و سپس مالش دهید. ماسک را به مدت ۲۰ دقیقه روی دستهایتان نگه دارید و سپس با آب گرم بشویید.

 

 

ماسک آوکادو برای پوست های خشک

ترکیبات لازم
آوکادو پوست کنده                 ۲/۱ عدد
سفیده تخم مرغ                    ۱عدد
آب لیموترش                      ۱ قاشق سوپخوری
لیمو ترش قابض طبیعی بسیار موثری است که تولید چربی را محدود می کند و پروتئین های موجود در سفیده ی تخم مرغ باعث تقویت پوست می شود. دراین میان آوکادو که سرشار از چربی های مفید است در خواص ترکیبات این ماسک تعادل ایجاد می کند.

 

روش تهیه و استفاده:
آوکادو، سفیده ی تخم مرغ و آب لیموترش را مخلوط کرده و هم بزنید تا یک دست شود. ماسک را روی صورت قرار دهید و پس از ۲۰ دقیقه با آب گرم بشویید.

 

 

ماسک مو آوکادو

ترکیبات لازم
آوکادو پوست کنده                   ۱ عدد
زرده ی تخم مرغ                    ۱عدد
روغن زیتون                        نصف قاشق سوپخوری
زمانیکه آوکادو، زرده ی تخم مرغ و روغن زیتون بعنوان ماسک روی موها قرار می گیرد همانند مرطوب کننده عمل می کند یعنی باعث حفظ آب می شود و به این ترتیب مواد مغذی زیادی جذب ساقه مو می شود.

 

آوکادو گیاهی در خدمت زیبایی

 

روش تهیه و استفاده:
آوکادو را داخل یک کاسه له کنید تا بطورت پوره ی یکدست در بیاید. زرده ی تخم مرغ و روغن زیتون را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا یکدست شود. موها را چند قسمت تقسیم کنید و ماسک را روی هر قسمت بخصوص روی نوک موها قرار دهید. پس از نیم ساعت موها را با آب گرم آب بکشید.

 

 

ماسک مرطوب کننده ی آوکادو

ترکیبات لازم
آوکادو پوست کنده                   نصف عدد
ماست طبیعی                        ۱قاشق سوپخوری
عسل                                  ۱قاشق سوپخوری
خیار                                   ۲حلقه
در این ماسک خواص مرطوب کنندگی آوکادو با خواص ضدباکتریایی عسل و اثر تسکین کنندگی ماست ترکیب می شود و باعث پاکسازی، کاهش التهاب، لطافت پوست شده و منافذ پوست را منقبض می کند. خیار نیز ورم دور چشم را می خواباند.

 

روش تهیه و استفاده:
داخل یک کاسه آوکادو را له کنید تا بصورت پوره ی یک دست در آید. ماست و عسل را به آن افزوده و هم بزنید تا کاملا یکدست شود. ماسک را روی صورت خود قرار دهید و دو حلقه خیار را روی چشمانتان بگذارید. بعد از ۲۰ دقیقه ماسک را با آب گرم بشویید.

 

گردآوری : فراناز

 

جدیدترین مطالب

مطالب بیشتر
مطالب پربازدید هفته
دوستان ما