جدیدترین وسیله جلوگیری از بارداری به بازار می آید+عکس

مجموعه : گوناگون
جدیدترین وسیله جلوگیری از بارداری به بازار می آید+عکس

متخصصان موسسه فن‌آوری MIT‌ ریزتراشه‌ای را طراحی کردند که می‌توان با استفاده از آن باروری در زنان را از راه دور کنترل کرد.

متخصصان با ساخت یک ریزتراشه و کاشت آن زیر پوست می‌توانند امکان بارداری شدن را در زنان با فشار تنها یک دکمه تحت کنترل درآورند و احتمال بارداری را متوقف و یا فعال کنند. این تراشه که به یک کنترل از راه دور مجهز است توسط متخصصان موسسه فن‌آوری ماساچوست (MIT) طراحی شده و می‌تواند به صورت کنترل از راه دور توانایی باروری زنان را کنترل و آن را فعال و غیرفعال کند. این تراشه حدود 16 سال یعنی برابر با نیمی از عمر باروری زنان کارآیی دارد.

این وسیله پیشگیری دو سانتیمتری که مجهز به یک ریزتراشه 1.5 سانتیمتری است که در ران، بالای بازو و یا شکم زنان کاشته می‌شود و می‌تواند برای مدت 16 سال هورمون «لوونورژسترل» را در خود ذخیره کند. وقتی این تراشه فعال شود روزانه 30 میکروگرم از این هورمون را در خون آزاد می‌کند ضمن اینکه پزشکان می‌توانند دوز این هورمون را به صورت دستی و از راه دور افزایش دهند.

این پروژه با حمایت و پشتیبانی «بیل گیتس» اجرا می‌شود. در حال حاضر طول مدت اثر داروهای ضد بارداری هورمونی به نهایتا پنج سال می‌رسد. از آنجا که هنوز نگرانی‌هایی وجود دارد که مبادا فردی غیر از زنان یا بدون رضایت و اجازه آنها اقدام به فعال سازی این پردازنده کند،‌ لذا سازندگان آن در حال بررسی امنیت این دستگاه و رمز گذاری آن هستند تا این وسیله تنها زمانی فعال شود که کنترل از راه دور آن با حداقل فاصله با پوست فرد دارنده دستگاه صورت گیرد. آزمایش‌های نهایی این دستگاه سال آینده در آمریکا به اتمام می‌رسد و پیش بینی می‌شود عرضه آن با یک قیمت کاملا رقابتی از سال 2018 میلادی آغاز شود.

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
چگونه دختران و زنان را هات و شهوتی کنیم (جزئیات کامل)
چگونه دختران و زنان را هات و شهوتی کنیم (جزئیات کامل)
مشاهده بیشتر