فواید بوسیدن زن و شوهر | 11 راز نهفته در بوسیدن زن و همسر

فواید بوسیدن زن و شوهر | 11 راز نهفته در بوسیدن زن و همسر

مهم ترین فواید بوسیدن چیست؟

عشق بازی با همسر باعث می شود اعتماد بین زوجین افزایش یابد و نشاط و شادابی و صفا و صمیمت در فضای خانه منتشر گردد. در منابع مختلف توصیه شده است که حتما حداقل روزی یک بار همسرتان را ببوسید. هنگام ترک منزل با بوسه خداحافظی به او روحیه بدهید یا هنگامی که به خانه باز می گردد همراه با بوسه از او استقبال کنید. اما شاید این نکته های جالب در مورد بوسیدن را تا به حال نشنیده باشید.

 

بوسیدن همدیگر یکی از صمیمی ترین و جالب ترین کارهایی است که انسان ها انجام می دهند. البته دیده شده حیوانات هم مانند بوسیدن ما ابراز علاقه می کنند!

 

رازهایی در مورد بوسه زدن بر لب های زن و همسر

1. بوسه باعث ترشح اندورفین و اکسیتوسین می شود. به همین دلیل باعث می شود احساس خوشحالی کنید و استرس کمتر داشته باشید و انرژی مثبت بیشتری حس کنید.

 

2. لب های شما حتی از آلت تناسلی حساس تر هستند و یکی از دلایل لذت بخش بودن بوسه نیز همین است. لب ها فوق حساس هستند، زیرا حدود 10 هزار عصب در لب هایتان وجود دارند.

 

3. لب دادن برای سلامتی شما مفید است و باعث طول عمرتان می شود. مطالعات متعددی نشان داده اند که زوج هایی که یکدیگر را می بوسند بیشتر عمر می کنند. حتی یک بوسه خداحافظی پیش از آن که همسرتان سر کار برود تاثیر بسیاری می تواند داشته باشد.

 

4. هر بار که یکدیگر را می بوسید 80 میلیون میکروب مختلف را انتقال می دهید. این میزان از 77000 میکروبی که که در توالت های عمومی یافت می شود نیز بیشتر است. به همین دلیل زوج ها میکروب های مشترکی دارند که در اثر بوسیدن مکرر به تعادل می رسد.

 

5. انتقال میکروب ها باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شما می شود. تبادل میکروب ها بین شما و همسرتان باعث می شود که مقاومت بدنتان بیشتر شود، پس یادتان باشد دفعه بعدی که فصل سرما فرا می رسد در کنار نوشیدن آب پرتقال بوسه های مکرر را نیز فراموش نکنید.

 

6. طولانی ترین بوسه دنیا به مدت 58 ساعت و 35 دقیقه و 58 ثانیه را یک زوج تایلندی در کتاب رکوردهای گینس ثبت کرده اند.

 

7. به رشته مطالعاتی که به تحقیق در زمینه بوسه می پردازد «فیلماتولوژی» گفته می شود!

 

8. انسان ها تنها موجوداتی نیستند که یکدیگر را می بوسند. گاوها، سنجاب ها و حتی حلزون ها نیز همدیگر را می بوسند. اما تنها حیوانی که حالت بوسیدنش شبیه انسان هاست شامپانزه است.

 

9. بوسه طولانی مدت 34 ماهیچه را فعال می کند. در حالی که یک بوسه معمولی تنها از دو ماهیچه استفاده می کند، بوسه وانی مدت تمامی 34 ماهیچه صورت را به کار می گیرد.

 

10. به ازای هرچند لحظه ای که همسرتان را می بوسید 5 کالری می سوزانید. پس اگر به فکر تناسب اندام هستید تا می توانید همسرتان را ببوسید.

 

11. بوسیدن از پوسیدگی دندان های شما جلوگیری می کند! این کار به دلیل بالا بردن ترشح بزاق به واسطه مواد معدنی موجود در آن ذرات غذای دور از دسترس مسواک را پاک کرده و از مینای دندان محافظت می کند.

 

مزایای بوسیدن به بخش های مختلف تقسیم می شود، به همین خاطر روانشناسی تاکید زیادی بر فواید بوسه زن و شوهر دارد. البته در جلسات مشاوره آنلاین زوج درمانی هم مشاورین برای نزدیک تر شدن زوجین، بر فواید بوسیدن اشاره می کنند. اما این سوال همیشه مطرح است که چرا بوسیدن خوب است و چطور باید انجام شود؟ در ادامه این نوشتار از سایت فراناز، به بررسی دقیق و جامع مزایای بوسیدن اشاره خواهیم کرد.

 

از دیگر فواید بوسه زن و شوهر

در این مطلب می خواهیم به فواید بوسیدن زن و مرد اشاره کنیم. یادتان باشد تمام این نکات را می گوییم تا :

  • نگویید رابطه ما وارد بلوغ شده و نیازی به بوسه نیست
  • نگویید مگه ما بچه ایم که مدام همو ببوسیم
  • نگویید رابطه باید سنگین و رنگین باشد!

همین کارهای ساده، کمک می کند رابطه همیشه درخشان و با طراوت باشد. خب، مزایا بوسیدن چه چیزهایی هستند؟

 

۱- “هورمون های شادی” شما را بیشتر می کند

بوسیدن مغز شما را تحریک می کند تا ترکیبی از مواد شیمیایی آزاد کند و با تحریک مراکز لذت مغز، احساس خوبی در شما ایجاد می شود.

این مواد شیمیایی شامل هورمون اکسی‌ توسین، دوپامین و سروتونین است که باعث ایجاد احساس سرخوشی در شما شده و احساس محبت و همبستگی را بیشتر می‌ کند. همچنین سطح کورتیزول (هورمون استرس) شما را کاهش می دهد.

 

۲- بالا رفتن میل جنسی از مزایای بوسیدن است

بزاق حاوی تستوسترون است که نقش مهمی در تحریک جنسی دارد. بوسیدن بیشتر مساوی با بزاق بیشتر است.

البته در مطلب قبلی سایت فراناز درباره راه های افزایش میل جنسی صحبت کردیم که بوسیدن نقاط حساس یکی از آنها بود.

 

۳- بوسه به شما کمک می کند با طرف مقابل ارتباط برقرار کنید

هورمون اکسی‌ توسین یک ماده شیمیایی بوده که با پیوند جفتی مرتبط است. هجوم اکسی توسینی که هنگام بوسیدن ترشح می شود باعث ایجاد احساس محبت و دلبستگی می شود.

بوسیدن شریک زندگی‌ تان رضایت از رابطه را بهبود بخشیده و ممکن است به ویژه در روابط طولانی مدت مهم باشد.

در واقع بهترین راه ابراز علاقه مستقیم به عشقتان بوسیدن او است، البته اگر با رضایت باشد! به همین خاطر نزدیک شدن زن و مرد از مزایای بوسیدن همسر می باشد.

 

۴- بوسیدن اضطراب را کاهش می دهد

هورمون سروتونین به تنظیم اضطراب کمک کرده و به عنوان یک تثبیت کننده طبیعی خلق و خو عمل می کند. بنابراین بسیار مهم است که اضطراب خود را کنترل کنید. بوسیدن باعث ترشح سروتونین می شود و به کاهش اضطراب کمک می کند.

به خصوص اینکه کم شدن اضطراب از فواید بوسه گردن و دیگر بخش های حساس است و به طرف احساس بسیار خوبی می دهد.

 

۵- تاثیر محسوسی بر عزت نفس شما دارد

بوسیدن علاوه بر افزایش هورمون‌ های شادی، می‌ تواند سطح هورمون کورتیزول شما را کاهش دهد و به طور بالقوه احساس ارزشمندی شما را بهبود بخشد. محققان در مطالعه‌ ای که سال ۲۰۱۶ درباره مزایای بوسیدن انجام شد، دریافتند شرکت‌ کنندگانی که از ظاهر فیزیکی خود ناراضی بودند، سطح کورتیزول بالاتری داشتند.

اگرچه تحقیقات بیشتری در مورد اثرات بوسیدن نیاز است، اما تجربه کاهش موقت کورتیزول با هر بار بوسیدن، ارزش امتحان کردن را دارد.

 

۶- تمرینی برای صورت شماست

برای بوسیدن از ۲ تا ۳۴ عضله صورت استفاده می‌ کنید، هر چه پرشورتر باشد، از عضلات بیشتری استفاده خواهید کرد. مسلما تمرین منظم این عضلات ممکن است آنها را سفت کند.

پس به غیر از نزدیک تر شدن ارتباطبا عشقتان، بوسیدن فواید زیادی برای چهره و صورت خودتان هم دارد. پس دست به کار شوید.

 

۷- چرا بوسیدن خوب است = استرس را کم می کند

بوسیدن سطح کورتیزول و استرس را کاهش می دهد. بوسیدن و سایر ارتباطات محبت آمیز، مانند در آغوش گرفتن و گفتن «دوستت دارم»، بر فرآیندهای فیزیولوژیکی مرتبط با مدیریت استرس تأثیر می گذارد.

مدیریت استرس به نحوه کنترل استرس و اضطراب شما مربوط می شود. هیچ چیز مثل یک بوسه و مقداری محبت نمی تواند به شما کمک کند تا آرام شوید. اکسی‌ توسین باعث کاهش اضطراب و افزایش آرامش و تندرستی می شود.

این دقیقا مانند فواید بغل کردن است که می توانید هوشمندانه از آن برای کم کردن تشویش و نگرانی خود استفاده کنید.

 

۸- رگ های خونی شما را گشاد کرده و به کاهش فشار خون شما کمک می کند

به گفته آندریا دمیرجیان (Andréa Demirjian) نویسنده کتاب بوسیدن:

یکی از شیرین ترین لذت های زندگی است، بوسیدن ضربان قلب شما را به گونه ای افزایش می دهد که رگ های خونی شما را باز می کند

هنگامی که رگ های خونی شما گشاد می شوند، جریان خون افزایش می یابد و باعث کاهش فوری فشار خون می شود. پس این بدان معناست که بوسیدن به معنای واقعی و استعاری برای قلب مفید است!

 

۹- می تواند به تسکین گرفتگی عضلات کمک کند

اثر گشاد شدن رگ‌ های خونی و افزایش جریان خون می‌ تواند به تسکین گرفتگی عضلات کمک کند و موجب افزایش مواد شیمیایی احساس خوب و تسکین گرفتگی‌  ها شود. اگر چنین گرفتی‌ هایی دارید ممکن است ارزشش را داشته باشد که امتحانش کنید.

 

۱۰- از خوبی های بوسیدن این است که سردرد را تسکین می دهد

بهانه “امشب نه عزیزم، سردرد دارم” را کنار بگذارید. گشاد شدن رگ های خونی و کاهش فشار خون سردرد را تسکین می‌ دهد. بوسیدن همچنین ممکن است با کاهش استرس، که یک محرک شناخته شده سردرد است، موجب بهبودی آن شود.

مهم این است که وقت بزارید و برنامه بوسیدن برنامه داشته باشید!

 

۱۱- سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می‌ کند

مبادله بزاق و قرار گرفتن در معرض میکروب های جدید، سیستم ایمنی شما را تقویت کرده و ایمنی شما را تقویت می‌کند. یک مطالعه در سال ۲۰۱۴ نشان داد که زوج‌ هایی که مدام یکدیگر را می‌ بوسند میکروبیوتای مشابهی در بزاق و زبان خود دارند.

 

۱۲-  پاسخ آلرژیک را کاهش می‌ دهد

یکی از جالب ترین فواید بوسه زن و شوهر این است که ثابت شده بوسیدن، کهیر و سایر علائم واکنش آلرژیک مرتبط با گرده و کنه های گرد و غبار خانگی را تسکین می دهد!

استرس همچنین واکنش های آلرژیک را بدتر می کند، بنابراین تأثیر بوسیدن بر استرس نیز ممکن است پاسخ آلرژیک را به این ترتیب کاهش دهد.

 

۱۳- به سردرد کمک می کند

باز شدن رگ های خونی می تواند سردردهایی که مدام بر می گردند را تسکین دهد. استرس یک محرک شناخته شده برای سردرد است، بوسیدن آن را کاهش خواهد داد.

بهتر است نوع بوسه ای که دوست دارید را امتحان کنید و به خودتان زیاد فشار نیاورید. کلا بوسیدن باید با میل و علاقه شخصی باشد.

 

۱۴- با بهبود کلسترول مرتبط است

یک مطالعه در سال ۲۰۰۹ درباره فواید بوسه نشان داد زوج‌ هایی که بیشتر یکدیگر را می‌ بوسند، کلسترول کل خود را بهبود می‌ بخشند. کنترل سطح کلسترول، خطر ابتلا به چندین بیماری از جمله بیماری قلبی و سکته را کاهش می دهد.

 

۱۵- یک راه حل شیرین برای آلرژی همین بوسیدن است

طبق بررسی اخیر که بر رفتارهای سبک زندگی و تأثیر آنها بر پوست انجام شد، بوسیدن به تسکین برخی بیماری‌ های پوستی کمک می‌ کند. به علاوه، استرس مداوم آلرژی را بدتر می کند، بنابراین دوباره تکرار می‌ کنیم که بوسیدن هورمون استرس و کورتیزول را کاهش می دهد.

اگر بدانید مزایای بوسیدن همسر چقدر زیاد است، آگاهانه آن را انجام می دهید.

 

۱۶- با افزایش تولید بزاق از ایجاد پوسیدگی دندان جلوگیری می کند

از اثرات بوسیدن این است که، بوسیدن غدد بزاقی شما را تحریک می کند که تولید بزاق را افزایش دهد! بزاق دهان شما را روان می کند، به بلع کمک کرده و کمک می کند بقایای مواد غذایی به دندان های شما نچسبند، که می تواند به جلوگیری از پوسیدگی دندان کمک کند.

 

۱۷- این یک فشارسنج برای سازگاری فیزیکی با یک شریک عاشقانه است

یک مطالعه در سال ۲۰۱۳ نشان داد که بوسیدن ممکن است به ارزیابی شایستگی شریک زندگیتان کمک کند. به گفته زنانی که مورد بررسی قرار گرفتند، اولین بوسه اساسا می تواند جذابیت ایجاد کند یا برعکس.

پس اگر می خواهید اولین بار عشقتان را ببوسید با احتیاط وارد عمل شوید. دقیقا مثل اولین رابطه جنسی بین زن و مرد.

 

۱۸- خوبی بوسیدن این است که باعث پمپاژ خون می شود

تحقیقات نشان می دهد که بوسیدن می تواند باعث گشاد شدن رگ های خونی قلب شما شود. در عین حال فشار خون را کاهش می دهد. بنابراین، بوسیدن در واقع برای شنیدن شما نیز خوب است.

 

۱۹- بوسیدن پارتنرتان، میل جنسی شما را تقویت می کند

بوسیدن عاشقانه منجر به تحریک جنسی می شود و اغلب نیروی محرکه تصمیم زن برای داشتن رابطه جنسی با کسی است. بزاق همچنین حاوی تستوسترون است، هورمونی که در تحریک جنسی نقش دارد. هر چه طولانی تر و با شورتر ببوسید، تستوسترون بیشتری ترشح می شود.

 

۲۰- هر چه بیشتر ببوسید، عضلات صورتتان را بیشتر سفت و تقویت می کنید

عمل بوسیدن ۲ تا ۳۴ عضله صورت را درگیر می‌ کند. بوسیدن مکرر و استفاده از این ماهیچه ها به طور منظم مانند تمرینی برای صورت و گردن شما عمل می کند.

ممکن است به سفت شدن عضلات صورت شما کمک کند. تمرین ماهیچه های صورت می تواند تولید کلاژن را افزایش دهد که به سفت تر و جوان تر شدن پوست کمک می کند.

 

۲۱- حتی کالری می سوزاند

می دانستید استفاده از عضلات صورت نیز کالری می سوزاند؟؟؟

بسته به میزان شور و حرارتی که می بوسید، می توانید بین ۲ تا ۲۶ کالری در دقیقه بسوزانید. اگر می‌خواهید وزن کم کنید، ممکن است این بهترین رژیم تمرینی نباشد، اما مطمئنا از تعریق بر روی دستگاه بدنسازی جلوگیری می‌ کند!

در واقع مزایای بوسیدن به کالری سوزی هم مربوط می شود، هر چند بسیار کم!

 

۲۲- در پایان روز، احساس خوبی به شما می‌ دهد

ما تمام مواد شیمیایی که بوسیدن در بدن شما ایجاد می‌ کند را عنوان کردیم، اما در سطح فیزیکی نیز احساس خوبی ایجاد می کند. لب های شما پر از پایانه های عصبی حساس است.

برخی افراد فقط با بوسیدن می توانند به ارگاسم برسند.

 

۲۳- بوسیدن باعث افزایش اعتماد به نفس دیگران می شود

موضوع بوسیدن تنها مربوط به زن و شوهر نمی شود، بلکه بوسیدن عزیزان و بچه ها هم مزایای زیادی برای آنها دارد.

برای مثال اگر فرزندان خود را ببوسید و به آنها ابراز عشق کنید، اعتماد به نفس آنها بالا می رود و دیگر نیاز به گرفتن عشق از افراد غریبه نیستند.

در واقع آنها نیازهای عاطفی اولیه خود را در خانواده دریافت می کنند و دیگر نیازی به دیگران نیست.

 

مطالب مرتبط :

آیا بوسیدن همسر وضو را باطل می كند؟

بوسیدن از کجا آمده؟آیا حیوانات هم همدیگر رامی بوسند؟

در رابطه جنسی زنان این کارها را دوست دارند

مطالب داغ هفته اخیر