16ویژگی شخصیتی یک دوست خوب

16ویژگی شخصیتی یک دوست خوب

ویژگی های اصلی که باید یک دوست خوب داشته باشد :

 

یک دوست خوب حرفهایی که به صورت محرمانه به وی زده شده است را نزد خود نگه داشته و راز دار شما میباشد.

 

وقت شناس بوده و در قرار ملاقات ها و یا میهمانی ها قابل اطمینان بوده و سر موقع حضور می یابد.

 

یک دوست خوب به موفقیت و یا دوستان شما حسادت نمی ورزد.

 

یک دوست خوب هنگامی که دچار بیماری و کسالت می گردید با شما تماس گرفته و حالتان را جویا می شودوبه عیادت شما می آید.

وی می داند که چه زمانی صحبت و چه زمانی سکوت نموده تنها گوش دهد.

 

هنگامی که حالتان مساعد نبوده و یا دل و دماغ کاری را ندارید و پکر هستید وی از شما دلخور نمی شود.

 

اگر شما به فضای بیشتری نیاز داشته باشید و یا می خواهید تنها باشید آنها این رفتار شما را طرد شدگی تلقی نکرده و دلگیر نمی شوند.

 

یک دوست خوب همه چیز های بدتان را تحمل می کند.

 

وقتی نظر او را در مورد مسئله ای جویا شوید با جان و دل و صادقانه نظرات و عقاید خودش را در اختیارتان قرارمی دهد و حتی اگر به نصایحش نیز عمل نکنید ناراحت نمی شود.

 

وی با شما می خندد گریه می کند و کارهای ماجراجویانه انجام می دهد اما به دیگران چیزی در مورد آنها نمی گوید.

 

پیش از سر زدن به منزلتان شما را مجبور نمی کند که خانه را تمیز کنید

 

وی اجازه نمی دهد کسی پشت سر شما و در غیاب شما در موردتان بد گویی کند و به دفاع از شما خواهدپرداخت.

 

شما را به کارهای ماجراجویانه رشد دهنده و پیشرفت در کار تشویق خواهد کرد.

 

هنگامی که خودروی شما دچار نقص فنی گردد شما را به مقصدتان خواهد رساند.

 

روز تولدتان همیشه به یادش بوده و اگر برنامه خاصی برای آن روز تدارک ندیده باشید شما را به بیرون برده وبرایتان کیک سفارش می دهد.

 

دوست خوب از شما انتظار ندارد که اتوماتیک وار با عقاید وی در خصوص مسائلی همچون مد لباس باشید. و به عقاید شما حتی اگر بر خلاف عقایدش باشد احترام می گذارد.

 

هیچ گاه شما را نزد دیگران خرد و تحقیر نکرده بلکه همواره به شما احترام می گذارد و در حضور دیگران از شماتعریف می کند.

 

اگر دوستی را سراغ ندارید که با شما اینگونه رفتار کند شاید یک دلیل آن این باشد که شما نیز با آنان چنین رفتاری تا به حال نداشته اید.

 

یک دوست خوب به میزان زیادی می تواند در زندگی فرد نقش تاثیر گذار و مثبتی را داشته باشد. در این مطلب پورتال فراناز شما را با 16 ویژگی دوست خوب آشنا می سازد.

 

16ویژگی شخصیتی یک دوست خوب 

1. مرا از حصار خود بیرون می آورد

بهترین دوست شما محدودیت ها و مرزهای تان را جا به جا می کند. او شما را به دیدن مکان ها و افراد مختلفی می برد که پیش از آن نمی شناختید تا زمانیکه شما آنها را در کنار خود دارید نباید از هیچ چیز جدیدی بترسید.

 

2. من را بخشیدی و اجازه دادی دلیل کارهایم را برای تو بگویم

در هر رابطه ای تنش و مشاجره وجود دارد. بهترین دوست شما، شما را پس از مشاجره می بخشد. ممکن است که هردوی شما برای کم شدن عصبانیت تان نیاز به زمان داشته باشید اما پس از آن همه چیز عادی می شود، گویی که هیچ مشاجره ای رخ نداده است. درنهایت باید گفت که شما با کسانی مشاجره می کنید که بیش ترین علاقه را به آنها دارید.  آنها شما را می بخشند و شما نیز آنها را خواهید بخشید. 

 

3. به من اعتقاد داری و وقتی متحیر و سرگردان هستم من را دلگرم می کنی

برخی اوقات شما، تنها اندک فشاری برای حرکت نیاز دارید. بهترین دوست شما، برای انجام تغییرات به شما دلگرمی می دهد و مطمئن است که شما شکست نمی خورید. دوستان صمیمی بهترین ها را برای شما می خواهند و تنها هدف شان موفقیت شماست. هنگامی که شما احساس شکست می کنید، آنها می دانند باید چه بگویند تا شما را به حالت عادی بازگردانند. 

 

4. از توجه به خاطر همه خاطرات خوشی که داریم ممنونم

بیایید با هم روراست باشیم. زندگی بدون وجود بهترین دوستان شما آن قدرها هم خوشایند نیست. شما خاطرات زیادی با آنها دارید، حتی بیش تر از آنکه به یاد می آورید. آنها دنیا را برای شما جذاب و سرگرم کننده می نمایند. بدون وجود آنها شما این قدر تجربه شگفت انگیز برای تجدید خاطره نداشتید. 

 

5. حتی در مواقعی که از هم دور هستیم دوست واقعی من هستی

فاصله می  تواند به بسیاری از رابطه ها آسیب برساند، با این حال حرکت و دوری از هم بخشی از زندگی است. بهترین دوست کسی است که حتی در غیاب شما پشتیبان شما باشد. هر چه قدر هم از شما فاصله داشته باشد، همچنان دوست حقیقی تان است. شما در طول زندگی مراقب آنچه بر دیگری می گذرد هستید چرا که دوستی شما اجباری نیست و واقعا به یکدیگر علاقه دارید.

 

6. به من فکر می کنی

سوال ساده ای مانند «حال تو خوب است؟ یا امروز برای تو روز خوبی است؟» می تواند فورا همه چیز را در اطراف شما تغییر هد. دوستان صمیمی شما تنها یا گفتن یک سلام با شما ارتباط برقرار می کنند چرا که آنها به شما فکر می کنند هنگامی که انسان بداند دیگران در این حد، مراقب او هستند، احساس بسیار خوشایندی به وی دست می دهد. هر دوی شما هر روز زمانی را تنها برای برقراری ارتباط با یکدیگر صرف می کنید.

 

7. هیچ خودخواهی در وجودت نیست

«تو بیش از خود، نگران دیگران هستی و با این کار جهان را به مکان بهتری برای زندگی تبدیل کرده ای. تو حقیقتا الهام بخش دیگران هستی.» بهترین دوست انسان، شما را تشویق می کند که انسان بهتری باشید. او با فعالیت های روزانه هاش به شما می آموزد که دیگران را مقدم بر خود بدانید و از این کار لذت ببرید. شما با این کار تبدیل به انسانی ویژه می شوید که هیچ خودخواهی ای در وی وجود ندارد و دیگران را بر خود مقدم می دارد. اگر شما چنین دوستی دارید واقعا انسان خوش شانسی هستید. پس قدر او را بدانید.

 

8. تو مرا سر حال می آوری

هرگاه شما نزد بهترین دوستان تان هستید، ناخودآگاه حال تان بهتر است. شما می دانید در کنار کسانی هستید که از زیر و بم شما خبر دارند و می توانید کنار آنها خود واقعی تان باشید. مگر می شود این مسئله باعث خشنودی شما نشود و حال شما را فورا خوب نکند؟

 

9. حتی در مواقعی که من نمی خواهم حقیقت را بدانم با من صادق هستی

وقتی تمایل شنیدن حقیت را ندارید، گوش دادن به آن اصلا ساده نیست. اما وقتی حقیقت را از زبان بهترین دوست تان بشنوید ماجرا فرق می کند و شنیدن آن تحمل پذیرتر می شود. دوست شما می داند که اگر همیشه با شما صادق باشد، اعتماد شما را جلب خواهد کرد و اساس دوستی نیز همین جلب اعتماد است.

 

10. برای من همان قدر خاص هستی که من برای تو و هر دو از خاص بودن دیگری لذت می بریم

اگر شما دو نفر برای یکدیگر خاص جلوه نکنید بهترین دوست های هم نخواهید بود. بهترین دوست شما کسی است که با شما به سفر و ماشین سواری می آید، امن ترین و ناب ترین لحظات را در کنار او سپری می کنید و از اینکه با هم باشید ابایی ندارید. بگذارید با هم صادق باشیم، شما دو نفر احتمالا باید یک جنگ خنده دار را به نمایش بگذارید.

 

11. می دانی چه زمان های از چه مسائلی آزرده می شوم و می دانی که برای کم کردن ناراحتی ام چه کاری باید انجام بدهی

شما نمی توانید دوست صمیمی تان را فریب دهید. حتی اگر تلاش کنید که به او دروغ بگویید، او می فهمد که چه چیزی شما را آزرده کرده است. او به جای ناامیدن کردن شما، کمک تان خواهد کرد. اگر بخواهید استراحتی به خود بدهید، او بستنی موردعلاقه شما را برای تان خواهد آورد و کمک می کند تا تمام آن را بخورید. اساسا مهم نیست که چرا به هم ریخته اید، چرا که بهترین دوستان تان راه حل آن را در اختیار دارند.

 

12. مرا قضاوت نمی کنی

این مورد، یکی از مهم ترین جنبه های دوستان صمیمی ماست که فراموش می کنیم بابت آن از دوستان مان تشکر کنیم. ما همیشه تصمیمات درستی اتخاذ نمی کنیم اما آنها به خاطر این اشتباهات به قضاوت ما نمی نشینند. ما می توانیم در مورد هر مسئله ای با آنها صحبت کنیم و آنها نیز بدون اینکه در مورد ما فکر منفی کنند به حرف های مان گوش می دهند. آنها به اندازه کافی ما را می شناسند و نیازی نمی بینند که در هر مسئله ای به قضاوت مان بنشینند. آنها ما را بدون هیچ قید و شرطی دوست دارند.

 

13. در زمان های ناخوشی و خوشی با من هستی

مهم نیست که شما می خواهید در چه مسئله ای روی دوستان صمیمی خود حساب باز کنید. خواه اینکه به خاطر موفقیتی بزرگ با هم جشنی برگزار کنید و خواه به خاطر اندوهی که دارید، می توانید روی دوست خود حساب باز کنید.

 

14. حتی با اینکه برای تو آسان نبود، مسیر خودت را به خاطر من عوض کردی

بهترین دوست شما، مسیر خود را به خاطرتان عوض می کند. گاه در ساعات شلوغ شما را از فرودگاه به منزل می رساند و گاه برنامه های خود را به خاطرتان تغییر می دهد. دوستی واقعی همیشه راحت و آسوده نیست اما هیچ یک از شما دو نفر به این موضوع توجه نمی کنید.

 

15. مرا خالصانه دوست می داری گویی که از خویشاوندان تو هستم

بهترین دوست شما، شما را تنها به خاطر خودتان دوست دارد نه چیز دیگری هنگامی که شما رفتاری ناهنجار داشته باشید، او به شما تذکر می دهد که هوشیار باشید چرا که او مراقب شماست. او و خانواده اش، تو را از سر خودشان می دانند. شما می توانید بدون آنکه زنگ بزنید به خانه شان بروید و هیچ کس نیز از این کار شگفت زده نمی شود. شام خانوادگی و تعطیلات دسته جمعی با آنها تنها بخشی از امور مشترکی است که می توانید به آنها افتخار کنید.

 

16. از تو بخاطر همه مهمانی های پر از شادی و خاطره، با هم بودن ها و صحبت های خصوصی و صمیمی مان ممنونم

چرا که می خواهد همه این کارها را در کنار یکدیگر انجام دهند؟ دوست صمیمی شما در مهمانی در کنار شماست، آن قدر صحبت می کنید که راننده تاکسی از دست شما خسته می شود و آن گاه با هم درباره زندگی سخن می گویید. شما نمی خواهید که این لحظات ناب با هم بودن و احساس رهایی از اضطراب را با هیچ کس دیگری سهیم باشید.

مطالب داغ هفته اخیر